پایگاه اینترنتی ایران ویج

همه چیز در مورد پرده بکارت

iconبرچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

همه چیز در مورد پرده بکارت


پرده بکارت (پرده بکارت) یک غشا نازک ، همراه با سوراخ یا سوراخهایی برای عبور جریان خونریزی عادت ماهیانه از درون آن ، و چیزی که بطور مشخص ورودی واژن زنان رو مسدود کرده است. اینکه موجودیت و مفهوم پرده بکارت چیست یکی از اسرار جاودانه و نهفته در بدن زنان است. اگرچه که بنظر نمیرسد این بخش وظیفه خاصی داشته باشد، و چیز مشهود اینستکه بافت پرده تنها باقی مانده از پروسه رشد و شکل گیری واژن باشد.


از نظر روان شناسی بنظر می آید که این بخش باعث می شود که جرم و چرک نتوانند وارد سطح داخلی واژن گردند. حتی می توان گفت که در بچه ها و اطفال ، پرده میتونه تا حدی یک نقش محافظتی رو در برابر وارد شدن اشیا بداخل واژن رو بازی نماید. در بعضی مواقع مشاهده میزان آسیب به پرده میتونه دلیل بر وجود رابطه نامشروع و یا حتی دال بر مورد آزار واذیت قرار گرفتن نیز تلقی گردد. در طول تاریخ فرهنگهای بسیاری رو می توان دید که دراونها داشتن روابط جنسی خارج از چهارچوب ازدواج ، غیر قانونی می باشد. در این فرهنگها دست نخورده بودن پرده دال بر نداشتن رابطه جنسی برای فرد تلقی میگردد. ارتباط یاد شده امروزه دلیل برخورد بین فرهنگ و روان گردیده است.


اما از نظرعلمی مفهوم دست نخورده بودن پرده بیشتر به یک افسانه غیر واقعی می ماند. دلیل آن هم این است که پرده دارای انواع گوناگونی از نظر شکل ، ضخامت و اندازه می باشد. حتی ازانواع آن میتوان به نوع حلقوی آن اشاره کرد که پرده تمامی ورودی داخل واژن را مسدود میکند و تنها یک سوراخ در میان آن قرار دارد. یا میتوان به پرده جداره دار اشاره کرد که دارای شکافهای باریکی در قسمت مرکز به پایین آن میباشد. اکثر پرده ها تمامی بخش ورودی واژن را پوشش نمیدهند و همواره دارای منافذی برای خروج خون و مواد زائد در طول مدت عادت ماهیانه هستند.اما در بعضی موارد نادر پرده می تواند قطور باشد و یا بدون سوراخ بوده و یا تمامی بخش ورودی واژن را پوشش دهد. اینگونه پرده ها احتمالاٌ اجازه قائدگی و یا نفوذ آلت جنسی مرد در زمان آمیزش جنسی و یاهر چیزی که بخواهد وارد واژن گردد را نخواهند داد. در اینصورت در زمان سیکل ماهیانه خونریزی صورت نخواهد گرفت و نتیجه آن پر شدن واژن از خون خواهد بود که این خون میتواند به سمت رحم حرکت کرده و موجبات دردسر را برای فرد فراهم آورد. اگرچه که پزشکان این مانع را با یک جراحی ساده و ایجاد شکاف برطرف خواهند کرد.


از آنجا که پرده بکارت میتواند دارای اشکال مختلف باشد ، باید دریافت که بازبینی آن نمیتواند دلیلی محکمی برای اثبات این مورد باشد که فرد دارای رابطه جنسی بوده است یا خیر. این قضاوت نادرست میتواند برای افرادی هم که پرده آنها در اثر فعالیتهای ورزشی ، خودارضایی ، استفاده از تامپسون ، کشیدگی بیش از حد ، نبود مادر زادی ، تستهای پزشکی و غیره باشد نیز بیجهت منظور گردد و آنها را دچار دردسر گرداند. حتی بسیاری از مدارک از این حکایت میکند که پاردگی پرده در اثر کشیدگی بیش از حد در فعالیتهایی مانند رقص ، ژیمناستیک و یا اسب سواری نیز شایع است. حتی گونه ای پرده نیز وجود دارد که بسیار انعطاف پذیر بوده و در اثر ورود آلت جنسی یا جسم خارچی به واژن ، آن بکناری زده خواهد شد و ممانعتی ایجاد نخواهد کرد. در ادامه باید یاد آور شد که پارگی پرده ممکن است با مقداری درد و مدتی خونریزی همراه باشد ولی موارد بسیاری نیز وجود دارد که پرده بدون درد و خونریزی پاره گردیده است.

Hymen یا همان پرده بکارت غشایی ا ست که تمام یا قسمتی ازدهانه واژن را می پوشاند
. Hymen لغتی یونانی ست به معنای پوست یا پرده که از نام الهه ازدواج و عروسی یونانیان


God Hymen وام گرفته شده. یونانیان باستان از این لغت برای انواع پرده ها از جمله پرده ای که قلب را احاطه می کند(پریکارد)، استفاده می کردند، اما با گذشت زمان، کاربرد آن به پرده بکارت محدود شد .

در طول نخستین مراحل رشد جنینی، به طور کلی هیچ بخش ورودی به واژن وجود ندارد. لایه باریک بافتی که در این مرحله واژن را می پوشاند، قبل از تولد به طور ناقص تقسیم می شود، این لایه بعدها پرده بکارت را به وجود می آورد. در صورتیکه در مرحله قبل از تولد، تقسیم لایه به طور کامل صورت گیرد، موجب می شود بعضی زنان به طور مادرزاد، پرده بکارت نداشته باشند .

بسیاری تصور می کنند که پرده بکارت، داخل واژن قرار دارد. در صورتیکه اینطور نیست. پرده بکارت، بخش خارجی اندام جنسی است و دقیقا در ورودی دهانه واژن قرار دارد .


انداممان را چقدر می شناسیم؟

بسیار مهم است که بدانید بدنتان به چه شکلی است. البته در مورد شکل یا رنگ اندام جنسی تان نگران نباشید. بعضی ها تیره اند، بعضی روشن، بعضی کوچکند، بعضی بزرگ. اما غیر عادی نیستند. در نظر داشته باشید که هیچ واژنی دقیقا شبیه آن دیگری نیست.اندازه و شکل این سوراخ از فردی به فرد دیگر بسیار متفاوت است.

انواع رایج پرده بکارت عبارتند از :


حلقوی: در این نوع، پرده به صورت حلقه ای دور ورودی واژن را می پوشاند .

ارتجاعی: پرده ای که به اندازه کافی انعطاف پذیر و قابل ارتجاع ا ست و به هنگام ورود آلت تناسلی مرد، پاره نمی شود یا به طور جزئی پاره می شود و هیچ خونریزی ندارد .

دو سوراخی یا تیغه ای: پرده ای که یک تیغه ممتد در طول ورودی واژن دارد .

غربالی (سوراخ سوراخ): این پرده به طور کامل در عرض مهبل کشیده شده اما سطح آن سوراخ سوراخ است .

در صورتی که پرده حلقوی باشد حتی پس از انجام رابطه جنسی معمولا هیچگونه پارگی و یا خونریزی وجود ندارد و اینگونه خانمها تا زمانی که زایمان طبیعی نداشته باشند پرده آنها همچنان بکر باقی میماند و در هنگام زایمان پاره میشود که در این صورت اون خانم بینوا هم باید درد زایمان رو تحمل کنه و هم درد پارگی پرده بکارت رو !

بعضی ها مادرزاد پرده بکارت ندارند، بعضی دیگر پرده بکارتشان بدون سوراخ است، درحالیکه برخی دیگر پرده های بسیار ضخیمی دارند که ممکن است برای پاره کردن آن، کمک پزشک مورد نیاز باشد تا از بروز درد در هنگام ارتباط جنسی جلوگیری شود، این شیوه را بریدن پرده می نامند.طی اولین دخول، پرده بکارت در چند جا پاره شده و به چند قطعه تقسیم می شود، غالبا تا زمانی که زن، نوزادی به دنیا بیاورد باقیمانده پرده در دهانه واژن وجود خواهد داشت .

پرده بدون سوراخ یا بسته چیست؟ پرده ای که تنها با خروج نوزاد پاره می شود، اما به صورت خطوط نامنظم گوشتی پیرامون ورودی واژن باقی می ماند. در دخترانی که به سن بلوغ می رسند، در صورتیکه دارای پرده بسته باشند، خون قاعدگی پشت آن جمع شده و نمی تواند خارج شود در نتیجه باعث بروز درد می شود، اینگونه افراد باید به دکتر مراجعه کرده تا طی عمل جراحی و ایجاد برشی در سطح پرده، خون قاعدگی از آن خارج شود .
چرا بعضی زنان در اولین ارتباط جنسی خونریزی ندارند و برخی دارند؟

گذشته از فقدان مادرزادی پرده بکارت در بعضی زنان، در صورتیکه زن در هنگام س ک س، آرام و بدون تنش بوده ، زمان کافی برای عشق ورزی داشته باشد، با طرف مقابل خود احساس راحتی کند و دهانه واژنش به اندازه کافی مرطوب باشد، آلت تناسلی مرد به نرمی وارد واژن او می شود و به این ترتیب در اولین ارتباط خونریزی نخواهد داشت. اما اگر زن مضطرب باشد یا بترسد و پاهایش را جمع کند دهانه واژن تنگ خواهد شد و هنگام دخول خونریزی و درد خواهد داشت .

بعضی مردها ادعا می کنند که می توانند در حین س ک س تشخیص بدهند زن قبلا س ک س داشته یا نه، چنین نیست. تنها چیزی که مردان می توانند حس کنند، مضطرب و نگران بودن زن است که به همین دلیل خودشان را منقبض کرده و دهانه واژن به نظر تنگ تر می آید .

از آنجائیکه در نظر مردم پرده بکارت، پرده ای بسیار سفت و محکم است که تنها با فشار پاره می شود، برخی مردها در هنگام س ک س فشار زیادی به دهانه واژن آورده و موجب پارگی دهانه واژن، درد و خونریزی می شوند. در صورتیکه، اگر زن هنگام س ک س آمادگی کافی داشته و به دور از احساس اضطراب باشد هیچ نیازی به فشار از جانب مرد نیست .

نکات قابل توجه در مورد پرده بکارت :

رشته های عصبی در پرده کم هستند و به همین دلیل در صورت آرامش جسمی و روانی، پارگی آن معمولا بدون درد است .

عمل دخول و پاره شدن پرده بهتر است در زمانی که بدن آرام است و هیچ اضطراب و خستگی وجود ندارد انجام شود. بنابراین نزدیکی در اولین شب ازدواج و پس از مراسم طولانی عروسی توصیه نمی شود .

زنان بهتر است قبل از نزدیکی، نه به منظور گرفتن گواهی سلامت پرده بکارت بلکه به دلیل آگاهی از نوع پرده به پزشک متخصص زنان مراجعه کرده و توضیحات لازم را درخواست کنند. زیرا در موارد نادری که پرده از نوع ضخیم است، احتیاج به عمل جراحی دارد .

در صورت تنگی دهانه واژن، بهتر است از کرم و ژلهای تسهیل کننده یا اسپری بی حس کننده استفاده کرد. ضمن اینکه تحریک زن وخروج ترشحات از دهانه واژن موجب روان شدن دهانه واژن و سهولت ارتباط جنسی می شود .

گاهی پرده بکارت با یک یا دو بار نزدیکی کاملا پاره نمی شود وهر دفعه قسمتی از آن پاره شده و کمی خونریزی می کند. بدون پارگی پرده، مایع اسپرم ریخته شده بر روی آن می تواند موجب حاملگی شود، زیرا اسپرماتوزوئید موجود در اسپرم می تواند از سوراخ پرده حرکت کرده و به طرف تخمک زن برود و حاملکی ایجاد گردد. در این موارد زن با پرده سالم حامله می شود .

ورزشهایی مانند سوارکاری، دو، پرش، شنا، رقص، باله، هرگز باعث پاره شدن پرده دختر نمی شوند مگر اینکه وی طی حادثه ای و در هنگام بازی، سقوط کرده و در همان زمان جسمی نوک تیز به پرده اصابت کند و موجب پارگی آن شود . • نویسنده :
 • دوشنبه, ۱۸ام , بهمن , ۱۳۸۹
 • نظرات شما: ۸۸
 • مطالب مرتبط

 • روزه داری در مادران باردار
 • زندگی یک مادر بعد از زایمان
 • سزارین و بیماری خاص مادر
 • راهنمای پیش ‌نوازی در رابطه ‌جنسی
 • بهترين روش پيشگيری از بارداری در ابتدای ازدواج
 • یک بار سقط، سقط های مکرر را به همراه دارد؟
 • قواعد قاعدگی
 • ۷باور غلط درباره سرطان سینه
 • يائسگي ديرتر و زنان سالمتر
 • اغذيه و اختلالات خوردن در بارداري
 • ۸۸ نظر

 • man yekami b parde halghavi shabiham yadam nemiad khuni umade bashe angoshtamam ta tah tu mire be nazaretun halghaviye man faght khoderzai dashtam ye soale dg momkene vaghti peryodam ba angosht pardamo zadam age zudtar javab bedin mamnun misham kheyli negaranam ba tashakor

 • من یه سوال دارم که می خوام خبلی خیلی مطمئن شم ممنون اگه واضح بگید.
  من با انگشت تو رحم دوستم کردم 2 روز اول و تا ته هم کردم اما مشکلی نداشت حتی خون هم نیومد اما برا باره سوم با آلت تناسلی کردم خون اومد این چه طوری بوده که با انگشت کردم خون نیومده البته تا ته ولی با آلت تناسلی کردم خون اومد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  چطوری این مشکل بر طرف میشه؟

 • man dar dorane aghd pardamo shoharam pare krd 2 mahe pish aln razi hastam chon kheyli keyf dare

 • salam, man 25 sale hastam. zamani ke 12-13 sale budam dastam ro dakhele vaganam mikardam, chandin bar in kar ro kardam vali yadam nemiyad ke khunrizi va dard dashte basham. ta yek sale akhir ham khod erzaee dashtam vali hich chizi dakhel nakardam, dar zemn pardam shabihe helali shekl hast. alan mikham be khastegaram javab bedam va ezdevaj konam, kheili negaranam, az nadashtan parde mitarsam, khahesh mikonam behem begin aya pardam pare shode ya na

 • سلام حلقوي معمولا قطر آلت مرد رو تحمل نميكنه و پاره ميشه اما انگشت شما رو تحمل كرده يعني حلقه از عقب تر شروع ميشه و انگشت شما از يه قسمت كه حلقه بكارت قرار نداشته رفته داخل . براي اطمينان بيشتر بريد پزشك زنان بگيد ميخوامازدواج كنم گواهي بكارت ميخوام بگيرم خودش معاينه ميكنه مطمئن ميشيد چون بعضي حلقوي ها هم به ندرت ممكنه با انگشت هم آسيب ببينند . موفق باشيد .

 • salam man dar nazdikiye aval pardam naraft raftam doktor goft pardat saleme dar nazdikiye dovom ham naraft vali dar nazdikiye sevom azam khon umad tori ke alate hamsaram ham khoni shod be nazare shoma pardeye man az che noee bode lotfan zodtar javabe mano beded ba tashakor az zahamate shoma

 • bebakhshid man javabamo key va koja mitonam moshahede konam?

 • ba salam man hodode ye sale ke ba namzadam rabete dashtiamke alan tazegi ha behem mige dg nemikhamet mikhad azam joda beshe pardamam az bein rafte khanevadam az in mozu etelaa nadaran lotfan be man komak konid ke chekar mitonam bokonam ba tashakor az shoma

 • سلام من دنیز هستم میخوام بدونم وقتی ادم دستشو میکنه تو رحمش پردش پاره میشه یانه؟لطفا جوابو به ایمیلم ارسال کنید

 • سلام من دنیز هستم میخوام بدونم وقتی ادم دستشومیکنه تئرحمش پردش پاره میشه یانه؟لطفا جوابوبه ایمیلم ارسال کنید

 • سلام من با کسی س ک س کردم که قبلا او با کسی س ک س نکرده بود اما هیچ خون ندید – علت جه است مرا رهنمایی کنید؟

 • man akhiran ezdevaj kardam
  shabe aval na tanha az zanam hich khouni nayoumad balke modaaei shod ke pardash jelastiki hast !
  man tahala chenin chizi nashnide boudam
  man ro be 1 pezeshk motekhases bordan
  ba in ke pezeshk kheyli baha, harf zad ama man gane nashodam
  mikhastam bebinam hamchin chizi emkan dareh ya na !?

 • آیا ممکن است که دکتر زنان در تشخیص سالم بودن پرده بکارت اشتباه کند؟
  من یکبار پیش دکتر زنان رفتم گفت ارتجاعی دفعه دوم گفت معمولی آیا لازم است یکبار دیگه هم برم دکتر؟

 • خودمون می تونیم به سالم بودن پرده بکارت پی ببریم؟

 • man khodam angosht kardam to jolom ama hichi nashod az koja befahmam che jori pardei dashtam ke pare nashode va khon naoumad

 • سلاو و خسته نباشید..سوالی از خدمتتون داشتم…گاهی اوقات واسه خود ارضایی پاهامو به شدت بهم فشار میدادم ایا ممکن باعث پاره شدن پرده بکارتم شده باشد؟>؟

 • salam.man chand bar ba dostam rabete dashtam.ama pardam pare nashod.vali chand haftas ke zire delam dard mikone.mitarsam bardar shode basham . lotfan komakam konid

 • با سلام و خسته نباشید. میخواستم بپرسم روشهای مختلف آمیزش رو چطور میشه یاد گرفت ایا کتابی در این رابطه هخست و یا سی دی اموزشی و چطور میشه تهیه کرد. در ضمن چطوری میشه واسه شوهر همیشه جذاب و خواستنی بود و در رابطه با سکس خسته نشه؟

 • لطفا جواب رو به ایمیل من ارسال کنید با تشکر

 • سلام با خود ارضایی پرده پاره میشه؟

 • سلام من بکارتم حلقوی ارتجاعی هست دکتر حین معاینه گفت خونریزی ندارم ولی هنگام نزدیکی خونریزی داشتم یعنی بکارتم از بین رفته؟ لطفا جواب بدین. مرسی

  پاسخ : پاسخ شما توسط دکتر زنان سایت خانم حسینی به ایمیل شما ارسال شد

 • lotfan dar sayte khodeton javabo bezarin man biyam bebinam

 • سلام
  متاسفانه من خود ادضاعی کردم…انگشتمو تا ته وارد وازنم کردم…خونی نیومد..می سوزه اما خون نیومد…پردم پاره شده؟چطور بفهمم سالمه…بدون دکتر میگم..خودم چطور بفهمم سالمه؟

 • سلام.می خواستم بدونم بالاخره فرق پرده حلقوی با ارتجاعی چیه؟و پرده نیمه ارتجاعی هم داریم؟و کدامیکی پارگی داره؟ممنون

 • با سلام. من الان یک هفته است که عقد کردم. وقتی خانواده همسرم من رو به دکتر بردن جهت معاینه پرده بکارت، دکترم نوع پرده رو نگفت. من چطور میتونم بفهمم که آیا در اولین نزدیکی خونریزی خواهم داشت یانه. منتظر جوابتون هستم

 • با تشکر از زحمات شما

 • سلام خسته نباشید شنیدم یه دارو اومده بصورت شیاف برای خانمایی که پرده ندارن ایجاد خونریزی میکنه این حقیقت داره اگه حقیقت داره میشه اسم دارو رو یرام ایمیل کنید ممنون

 • سلام من چند بار خودراضای کردم و انگشتم و یا چیزهای تیز داخلش کردم ولی خونی نیومد ممکنه پرده بکارتم پاره نشده باشه؟ راهنمایی می خواستم ازتون؟جوابشو به ایمیل ارسال کنید.

 • سلام خسته نباشید، باید بگم که کسایی که خود ارضایی داشتن بطور قطع میگم که اگه به دهانه واژن فشار زیادی نیاوردن اما خود ارضایی داشتن خیالشون راحت که پرده بکارتشون سالمه.
  نوعی از پرده بکارت هست که به اسم حلقوی کنگره دار شناخته میشه و کاملا ارتجاعیه، یعنی اگر آلت مرد به داخل واژن فرو بره باز هم پرده سالمه و تا زمانی که زایمان طبیعی انجام نشه همونجوریه.
  باز هم میگم اگه خودارضایی داشتین اما بدون فشار به گوشت سر واژن که همون پرده بکارته به هیچ وجهه دچار پردگی پاره نشده اید.
  در ضمن از دکتر رفتن نترسید چون اونها چیزی رو افشا نمیکنن.

 • سلام من ازدواج کردم اولین نزدیکی خونی ندیدم و این مساله کمی شوهرم را ناراحت کرد ولی برای بار دوم خون شدیدی اومد لطفا من رو راهنمایی کنیدلطفا جواب رو به ایمیلم بفرستید

 • سلام 2تا سوال داشتم:1
  – ميشه برده بكارت باره بشه ولى نه خونريزى داشته باشه نه درد؟ 2-ميشه عادت ماهيهنه شديد برده رو باره كنه؟ لطفا جواب رو به ايميلم بفرستيدممنون

 • پرده من حلقوی بود وباکمی فشارو خونریزی پاره شدولی نزدیکی کامل نداشتم تابه حال.وقتی به دکتررفتم گفت پرده ات به حالت شل باقی مونده آیاوقتی ازدواج کنم بازهم خونریزی خواهم داشت باهمون حالت شل بودن پرده؟

 • سلام ببخشید دکتر زنان متوجه دوختن پرده میشوند؟؟؟

 • با سلام من مدت طولانی بعد از دسثشویی واژن خود را با انگشت اشاره و دستمال کاغذی تمیز میکردم آیا احتمال اسیب به پرده ی من هست لطفا جوابمو به ایمیلم بفرستید مرسی

 • من تا حالا با کسی رابطه نداشتم و حتی انگشت هم وارد بدنم نکردم ولی الان ازدواج کردم من رو دکتر نبردن ولی شوهرم روی این موضوع حساس هستش میخواستم بدونم پرده دارم یا نه کمکم کنید میترسم عجله دارم.

 • Ba salam va tashakkor az matalebe gashangeton. ye soal dashtam ke mikhastam rahnemayim konin lotfan
  man 4 mahe namzad kardam. yani agd kardim. tu in moddat man o namzadam ba ham rabete ye jensi dashtim albatte be joz dokhol, vali man hichvagt lezzat nemibaram va hamishe aziyat misham az in ehsase khodam. ba inke namzadam ham nezafatesho raayat mikone va ham sa’y mikone manam lezzat bebaram vali man nemitonam, va az inke on kheili zod hal mikone va man na, hersam migire. lotfan javabamo fagat be emalam befrestin va inja neshon nadin.
  ba tashakkor

 • lotfan be e_mailam beefrestin

 • خودمون می تونیم به سالم بودن پرده بکارت پی ببریم؟

 • سلام ميخواستم ببينم چه طوري ميشه از سالم بودن پرده بكارت مطمئن شد.ممنون ميشم پاسخش رو به ايميلم ارسال كنيد.

 • سلام. بدون رفتن به دکتر چطوری بفهمم پردم سالمه یا نه؟من خود ارضایی داشتم ولی فقط در حد مالش آیا پرده من سالمه؟؟؟لطفا جواب منو به ایمیلم ارسال کنید…

 • به ایمیلم خواهشا جواب بدیت

 • با سلام. من به دکتر مراجعه کردم و ایشان گفتند پرده من حلقوی نیمه ارتجاعی هست. ایا این پرده وجود داره؟ تشخیص ایشان درسته؟ ایا با این نوع پرده هنگام ازدواج و دخول خونریزی خواهم داشت یا خیر؟ لطفا پاسخ دهید چون برام خیلی مهمه

 • 1_سلام من با نامزدم که قوممون هم هست نزدیکی کردم اما دخول انجام ندادم .پرده هم داره حالا می خوام ببینم ممکنه از دهانه آلت تناسلی زن اسپرم وارد بشه .چون احتمال داره یه خورده اسپرم روش ریخته باشه .

  2_ آیا حتما باید شکل پرده شبیه به همین عکس ها باشه اگه خودم نگاه کنم متوجه میشم؟
  ممنون

 • سلام
  من با نامزدم سکس کامل داشتم و خون بسیار کمرنگی رو به صورت خونابه در چند بار اول دیدم اما بعد از اون نه . آیا امکان پارگی پرده هست چون من قبلا دکتر رفتم گفت حلقویه ارتجاعیه . آیا با آزمایش پزشکی قانونی یا دیدن دکتر معمولی تشخیص داده میشه ؟ آیا ممکنه بعد از مدتی سکس نداشتن کاملا به حالت اول برگرده . به ایمیلم بفرستید . ممنون

 • با عرض سلام من نریمانم 23 ساله و به تازگی ها عروسی کردم بعد از مدتی خبردار شدم همسرم قبلا با پسری رابطه داشته اگه میشه یک عکس از پرده سالم و پاره شده برام بفرستید بسیار ممنون از راهنمایی هاتون

 • سلام، ایا پرده بکارتی که با شدت پاره شده و در حین پارگی خون زیادی از ان خارج شده میتوانند ترمیم یابد؟
  ایا دیگر عمل نزدیکی صورت نگیرد پرده خود به خود ترمیم می یابد؟
  لطفا حتما پاسخ را به ایمیلم ارسال کنید،منتظر پاسختان هستم

 • با سلام
  من در حين شستشو انگشتم به صورت تصادفی با پرده برخورد کرد وانگشتم ناخنش بلند بود بلافاصله خون دیدم ودرد کمی خیلی میترسم چند بار نگاه کردم با توجه به عکسهاتون فکر کنم پرده من مشبک وسوراخ سوراخ است من الان چه کار کنم میترسم برام مشکل پیش بیاددر حالی که با هیچ مردی ارتباط نداشته ام ایا اگر همسرم در اینده شک کرد متخصص زنان میتونه تشخیص بده
  من با کسی ارتباط نداشته ام وعلت پاره شدن برخورد با یک جسم مثل انگشت بوده؟؟کمکم کنید خواهش میکنم

 • سلام
  من با نامزدم یکبار نزدیکی داشتم که فک کنم کمی دخول هم انجام شد.ولی خونی نیومد.قبل از نامزدیم خود ارضایی هم داشتم ولی چیزی وارد واژنم نکردم.در ضمن دو میدانی و پرش هم کار میکردم و یه روز بعد از تمرین پرش دوی بسیار دیدم لباس زیرم خونی شده.ممکنه بخاطر این چیزا پردم پاره شده باشه؟خودم نگاه کردم دهانه واژنم مدل حلقوی بود.
  لطفا پاسخ بدین
  ممنون میشم

 • سلام. من 21 ساله هستم 3 سال پیش تکواندوکار بودم که ضربه شدیدی به وسط پام وارد شد که درد داشت تا حالا با پسر هم رابطه نداشتم درضمن روی رفتن به دکترم ندارم.ایا پرده سالم است؟ باسنمم رویه هیکلم خیلی بزرگتر شده ممکنه ربطی به تکواندو یا به پارگی پرده داشته باشد؟ مرسی از پاسخگوییتون.لطفا به ایمیلم بفرستید.

 • سلام من با نامزدم نزديكي كردم. اولين تجربه ي سكسم بود يعني مطمئنم كه پرده ام به حالت طبيعي و دست نخورده بود ولي هيچ خونريزي نداشتم حتي يك قطره و مي تونم بگم كه درد هم نداشتم . براي بار دوم هم كه سكس داشتم باز نه خونريزي داشتم نه درد. بار سوم هم همين طور ولي هر بار كه آلت نامزدم خارج مي شد واژنم به طور محسوسي تنگ مي شد. فقط اين سه بار رو سكس داشتم الانم مي خوام از نامزدم جدا شم ولي بابت پرده ام نگرانم. لطفا اگه ميشه راهنمايم كنيد كه با توجه به اينكه درد و خونريزي در حد يك قطره هم نداشتم چه قدر ممكنه كه پرده م حلقوي باشه ؟ اگه ممكنه يه توضيح كامل مي خوام

 • سلام بعد می خواستم ببینم یکی از دوستانم هم همین مشکل رو داشت ولی اون فشار زیادی به رحمش وارد می کرد میخواستم ببینم در این صورت چی پرده سالم است یا نه ؟بعد می خواستم ببینم در اثر ضربات احتمالی ورزش کونگ فو یا در صورت افتادن با باسن از بلندی پرده می تونه پاره شه یا نه؟

 • سلام.ميشه يه عكس از پرده بكارت كنگره دار برام بفرستين؟
  آيا پرده بكارت كنگره دار موقع اولين نزديكي خونريزي ميكنه؟
  ميشه بيشتر در مورد اين نوع پرده برام توضيح بدين؟
  لطفا جوابو به ايميلم بفرستين.ممنون

 • سوالامونو چه جوری میشه بپپرسیم؟!!!!!

 • سلام به شماوتشکر.من سه ساله ازدواج کردم و متاسفانه از امیزش جنسی وحشت دارم.هنوز دخترم.به پزشک زنان مراجعه کردم گفتن پردم نازک نیست ولی گفتن با لیدوکایین بی حس کن وامتحان کردم درد شدیدی داشتم نمیتونم بذارم دست خودم نیست. واینقدر عصبی میشم که به لرزه می افتم.برای جراحی بکارت هم وقت گرفتم ولی مشکل من اینه که نمیتونم بذارم دخول صورت بگیره برام یه فوبیاست.حتی موقع معاینه هم وحشت ودرد داشتم.کلا ترسو هستم.حتی از خوندن پیغامهای همین صفحه چندشم شد وخودمو جمع کردم.هیشکی جز خودم و همسرم نمیدونه.دلم بچه میخوادو همه دارن بهم فشار میارن.چکار باید بکنم.تنها چارم اینه که من بیهوش باشم ودخول صورت بگیره.خواهش میکنم کمکم کنید.خیلی خسته شدم.

 • سلام نازی خانوم منم دقیقا مشکل شما رو دارم و شدیدا دلم بچه میخواد نمیدونم چیکار کنم خدا کنه مشکلمون حل شه

 • با سلام به نازي خانم وخانم ياس:
  من فكر ميكنم اين مشكل احتمالا ريشه در كودكي داشته باشه ولي به هرحال بايد با هسرتون پيش يه هيپنوتيزم كار بريد تا قسمتي از ذهن شما رو كه با اين مشكل درگيره رو رو به كلي ازذهن شما عزيزن پاك كنه واين مشكل انشاا.. رفع ميشه چون من در مورد اين مشكل شنس=يده بودم از يه حاج آقا پرسيدم اين راهكار رو ميگفت.

 • من دانشجوی مددکاری دانشگاه علوم بهزیستی هستم
  ما اونجا یه استاد داریم به اسم دکتر اقلیما
  ارشد سکس تراپی از دانشگاه فرانسه داره
  خواستین به من ایمیل بدین یا خودتون بیاین دانشگاه توی ولنجکه
  مطمئن باشین انشالله مشکلتون حل میشه

 • salam…yeki az doostanam khod erzaee dare … aya pardash ba khod erzaee pare mishe???

 • سلام نه/موقعی پاره میشه که انگشتش رو وارد وازنش کنه

 • دوستات یا خودت؟نه به شرط اینکه انگشتتو نبری تو

 • سلام نازی-
  من احساس می کنم که همسرتان میترسه نه شما
  باید رحم نکنه
  کوتاهی از همسرته که کارشو بلد نیست

 • تو ای دوره زمونه واقعا پیدا کردن دختر خوب سخت شده
  حالا از کجا معلوم که انگشتی که میگه آلت یه مرد دیگه نبوده
  امیدوار خدام خیر نبینین

 • اقا محمد پرده داشتن یا نداشتن نشانه ی باکره بودن دختر نیست توهم حتما خودت مشکل داری که فکر میکنی دختر خوب پیدا نمیشه

 • باسلام. نامزدم با انگشت وارد واژنم کرده و هیچ خونریزی داشتم. می خواستم بدون آیا پرده من سالم هست یا نه؟

 • من متاسفانه خام شدم وقبل ازازدواج رابط جنسی پیداکردم دراین رابطه طرف فقط کمی رحمم راخوردواون جاش رو داخل رحمم کرددوسه دقیقه بیشتر طول نکشید ولی بعدش خون کم آمدودردی اصلا نداشت

 • سلام.میشه یه عکس از پرده بکارت کنگره دار برام بفرستین؟
  آیا پرده بکارت کنگره دار موقع اولین نزدیکی خونریزی میکنه؟
  میشه بیشتر در مورد این نوع پرده برام توضیح بدین؟
  لطفا جوابو به ایمیلم بفرستین.ممنون

 • سلام میخواست مدر مورد پرده بکارت گل شیپوری اطلاعات بگیرم
  مرسی

 • با سلام من یه رابطه داشتم ولی حدس میزنم تا نصف بوداما خونریزی داشتم و و بعد ازاون هم دیگه رابطه ای نداشتم رفتم دکتر گفت پاره شده و عمل کردم بخاطر عفونت بخیه هام نگرفتن ایادوباره عمل کنم خون ریزی داره شب عروسی و ایا اگه عمل نکنم برای بار دوم سکس کنم خون میاد یانه با تشکر

 • محمد به شما ربطی نداره به خودش مربوطه خودش پای لرزش میمونه. در ضمن از شما سوال نکرد که جواب دادی

 • سلام میخواستم ببینم آیا کسی که بکارت رو بدوزه آیا همسر آیندش متوجه میشه؟ و اینکه آیا دارویی هست که بافت اسکار ایجاد شده روی پرده رو از بین ببره؟

 • محمد وسعیدو نازی و..چه ربطی داره به شوهر اگه شوهر واقعا دوسش داره میمونه تا ترسش برطرف بشه ضمنا برگه سلامت گذاشتن واسه همین روز

 • سلام من 15 سالمه اسمم لیلاست و با مراجعه به دکتر فهمیدم که پرده ی بکارتم از نوع حلقوی هستش!!تو اینترنت کمی جستوجو کردم و بعضی از دوستام هم میگن امیزش جنسی برای کسانیکه پرده بکارت حلقوی دارن خیلی خیلی سخته من الان خیلی میترسم نه که الان بخوام امیزش جنسی داشته باشم هااا در کل میترسم اصلا به خودم دس بزنم
  یکی میتونه در مورد پرده ی بکارت حلقوی به من توضیح کامل بده؟؟؟؟لطفاااا خیلی خیلی خواهش میکنم

 • سلام:تشکر فراوان از مدیر سایت بخاطر مطلب های خوبی ک لطف کردن گذاشتند

 • با عرض سلام
  من پیش پزشک رفتم و گفته بکارتت از نوع ارتجاعی و هنگام نزدیکی خونریزی نداری، درسته که خونریزی نداره ولی اگر نزدیکی داشته باشم این پرده از بین میره؟ و با تکرار نزدیکی چطور ؟تا چه زمانی با تکرارنزدیکی از بین میره؟
  توروخدا جواب من وبدید چون این موضوع برام حیاطی شده؟و نمیتونم از کسی بپرسم

 • سلام من با خيارسبزخود ارضايي كردم اما خونريزي نداشتم بعدش رفتم دكتر بهم گفت پردت حلقويه دوباره خود ارضايي كردموبازم خونريزي نداشتم رفتم دكتر بهم گفت پردت نيمه ارتجاعي هست نميدونم چيكار كنم نميفهمم پرده دارم يا نه بايد چيكاركنم؟
  تورو خدا بهم بگيد ميخام جواب خواستگارمو بدم ميترسم پرده نداشته باشم

 • باتوجه به گفته ی ندا خانم خواهشا هر چیزی که راجبه پرده بکارت کنگره ای وجود داره برام بفرستین به مشکل برخوردم خواهشا کمکم کنید که دیگه دارم دیوونه میشم.لطفا بفرستین به ایمیلم همه چیزو مرسی

 • سلام نازی خانم مشکل از شوهر شماست که نمی تونه شما را کاملاً سر شوق بیاره و تحریک کنه
  اگه کاملاً تحریک باشی کارها خیلی راحت جلو میره و
  احساس بدی هم بهت دست نمیده

 • سلام لطفا درمورد پرده حلقوی کنگره دار توضیح بدید واینکه بانزدیکی ،پزشک متوجه نزدیکی میشه و خونریزی داره؟ ممنون

 • لطفا جواب وبه ایمیلم بفرستید

 • سلام خوبین؟من دیروز دکتر رفتم گفت پردت سالمه حلقویه اما کمی گشاد شده.یعنی چی؟من موقع رابطه هم خونی ندیدیم.عجله دارم.میشه بگین؟

 • پردم چیه؟

 • سلام من از طریق اینه میخواستم پردمو ببینم ولی فقط یه سوارخ دیدم میخواستم بدونم این سواخ چی؟// پرده دقیقا کجا قرار داه؟

 • سلام
  وقتی یک انگشت داخل بره و تابحال با کسی سکس و ارتباط نداشته باشه اون چه نوع پرده ای هست؟

 • سلام.من ازدواج کردم و زود به زود حشری میشم هر شب 4 بار با زنم نزدیکی میکنم
  البته شب و روز نداره من انقد زود به زود حشری میشم که کوچکترین
  فرصتی گیر بیاد میرمو با زنم نزدیکی میکنم
  ایا نزدیکی بیش از حد ضرر داره؟ چطور میشه کم کنم این نزدیکی بیش از حد رو؟

 • حل میشه

 • خیلی ها این مشکل رو دارن

 • ببخشید من2سال هست که ازدواج کردم وهر وقت با زنم میروم روی تخت که باهاش اعمال جنسی انجام بدم ابم درمیاد

 • سلام
  من نوزده ساله هستم و متاسفانه از بچگی به مدت ده ساله که خودارضایی داشتم
  این مسئله بسیار منو فردی حساس و زود رنج کرده و هر کاری که میکنم نمی تونم از این بلا رهایی پیدا کنم
  در ضمن نمیدونم که باکره هستم یا نه
  خود ارضایی من از طریق مالش با دست بوده و هیچگونه دخولی نداشتم لطفا کمکم کنید
  دیگه دلم نمیخواد زندگیم مثل ده سال گذشته تلخ بگذره
  خواهشا جوابتونو به ایمیلم ارسال کنید

  ثبت نظر

  نام:
  ایمیل:
  وب سایت:
  متن و پیام شما: