پایگاه اینترنتی ایران ویج

انواع مهم پرده بکارت

iconبرچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

انواع مهم پرده بکارت


پرده بکارت / غشاء البکارۀ / هایمن،Hymen، به زبان لاتین برگرفته از نام خدای عروسی در فرهنگ یونانی یا رومی است.
همواره در طول تاریخ اسطوره هایی در زمینه با این بخش از بدن زن و ارتباط آن با عفت و پاکدامنی او در تمدن های گوناگون ، بعنوان نمونه در کشورهای عربی، ایران، آفریقا و حتی میان گروهی از مردمان استرالیایی (مردم یونگا) رایج بوده و هنوز هم می باشد.باورهایی ، که وجود این پرده بر عدم داشتن رابطه جنسی، آمیزشی، زن  با مرد دیگر دلالت دارد!


در مدخل واژن (مهبل) و ابتدای مجرای تناسلی زنانه پرده ای لطیف و مخاطی از جنس بافت پوشاننده مجرا وجود دارد که دارای اشکال آناتومیک مختلفی است.

انواع مهم آن عبارتند از :
۱- پرده بکارت بدون منفذ*
۲- پرده بکارت مثلثی
۳- پرده بکارت نوع حلقوی(قابل اتساع و غیرقابل اتساع)*
۴- پرده بکارت نوع هلالی*
۵- پرده بکارت نوع پل دار(دو تکه)*
۶- پرده بکارت نوع غربالی*
۷- پرده بکارت نوع زبانه دار
۸- پرده بکارت نوع دندانه دار*
۹- عدم وجود پرده بکارت به طور طبیعی
۱۰- پرده بکارت بسیار سخت و سفت
در مواردی ممکن است پرده بکارت فاقد سوراخ باشد . این عارضه علائمی ندارد ولی در دوران بلوغ که به علت شروع عادت ماهیانه ،خونریزی ماهیانه سبب تجمع خون و ترشحات در مهبل و بروز درد و علائمی دیگر خواهد شد لازم است پرده بکارت با مجوز قضائی و صدور گواهی لازم برای بیمار برداشته شود.

شایع ترین نوع پرده بکارت ، مثلثی است  که در ۵۰ تا ۶۰% دختران دیده می شود.

مسئله ساز ترین نوع پرده بکارت نوع حلقوی است.

پرده های بکارت حلقوی دو نوعند :  ۱)قابل اتساع   ۲)غیرقابل اتساع
انواع پرده های بکارت حلقوی غیرقابل اتساع در حین اولین دخول آلت تناسلی مردانه پاره شده و مانند سایر انواع هستند اما انواع حلقوی قابل اتساع علیرغم دخول ممکنست پاره نشده و برای مرد این تصور را ایجاد کنند که همسر او باکره نبوده است.این توهم سبب مراجعه مکرر زوجین جوان به پزشکی قانونی است که با یک معاینه سطحی و توضیحات لازم رفع خواهد شد.در عین حال در لبه پرده بکارت حلقوی قابل اتساع می توان علائم سائیدگی خفیف یا خونمردگی را مشاهده کرد.

پارگی پرده بکارت
پارگی پرده بکارت هیچ گونه قاعده و قانونی ندارد و ممکن است به هر شکل و اندازه و در هر جهتی از پرده بکارت ایجاد شود. در پرده بکارت نوع حلقوی معمولا ۴ تا ۵ پارگی شعاعی شکل بوجود می آید و انواع هلالی دو پارگی در طرفین پیدا می کنند.
پارگی ها معمولا از کناره آزاد پرده بکارت شروع شده و تا جدار واژن کشیده می شوند. در مواردی که سن دختر کم بوده و دستگاه تناسلی زنانه رشد کافی نداشته باشد ممکن است پارگی در واژن و سایر نواحی تناسلی نیز ایجاد شود.

خون پرده بکارت
معمولا پس از پارگی پرده بکارت خونریزی کم و بیش شدیدی ایجاد می شود.لازم است این خون را از خون قاعدگی تمیز دهیم.خون قاعدگی دارای فیبرینوژن کمتر است، لذا دیرترلخته شده و سلول های واژینال در آن بسیار زیاد است در حالی که خون حاصل از پرده بکارت سریعتر لخته شده و حاوی مقادیر کمی سلول واژینال است.

لبه های پارگی جدید در پرده بکارت معمولا زخمی و قرمز رنگ بوده و آثار خون لخته شده در آن مشاهده می شود.بعد از حدود یک هفته لبه های بریدگی از مخاطی مشابه مخاط پرده پوشیده شده و بعد از حدود دو هفته لبه های زخم نسبتا گرفته می شوند. نکته مهم این است که لبه های پارگی چون آزاد هستند و به هم اتصال ندارند هیچ وقت به هم جوش نمی خورند و  اگر دو تکه پارگی به هم دوخته شوند محل ترمیم به صورت یک اسکار برجسته روشن مشخص خواهد شد.

تعیین زمان پارگی پرده بکارت
تا دو هفته از پارگی بکارت تعیین دقیق تاریخ ازاله بکارت ممکن است.
تا یک ماه می توان تاریخ آنرا به طور تخمینی حدس زد.
پس از یک ماه تعیین زمان بروز پارگی ممکن نیست .


دلیل بیولوژیکی وجود پرده بکارت
تا کنون هیچگونه رابطه مستقیمی بین وجود پرده بکارت و هدف تطبیقی اش، آنهم به نفع موجودات من جمله انسان کشف نشده است. گفتنی است که وجود این لایه گوشتی در دهانه اندام تناسلی منحصر به انسان نیست و می توان آنرا در دسته ای از جانداران کیسه دار و پستاندار مانند اسب، وال و کفتار و غیره نیز مشاهده نمود.
به عقیده برخی پژوهشگران وجود آن در دوره جنینی او را از عفونت های مکرر در اندام تناسلی اش محفوظ نگه می دارد. برخی این لایه را همانند اندامهای دیگری چون آپاندیس و انگشت کوچک پا (؟) می دانند که بتدریج به تحلیل می روند. گروهی نیز کارکرد چنین عضوی در واژن سگ و الاغ را اینطور تعبیر می کنند که پرده  به مثابه قفلی است که پس از جفت گیری درب آنرا می بندد و از خروج منی از آن جلوگیری می کند.
به عقیده تکامل شناسان این پدیده به نفع بقا و تکثر موجود زنده است. اما چرا شکل آن در گونه های تکامل یافته تری مانند انسان و میمون به صورت امروزی در آمده، سوالی است  هنوز بی پاسخ!


معاینه پرده بکارت
خانمها به دلیل خصوصیات روانی مایل نیستند برای معاینه ی پرده خود به پزشک مراجعه کنند و این در بسیاری از موارد موجب افسردگی و ناراحتی های روحی در آنها می گردد.
پرده ی بکارت به شکلی است که خود شخص به تنهایی قادر به معاینه نیست و در مواردی که ناشیانه این عمل انجام گیرد موجب صدمه زدن به پرده خواهد شد.
توصیه می شود که برای معاینه ی پرده بکارت خود به ماما و پزشک زنان مراجعه نمایید .۱۸ سالگی سنی است که دختر جوان اولین چک آپ خودش را باید پیش یک پزشک یا ماما انجام بدهد.
برای معاینه پرده بکارت باید لب های خارجی فرج را کاملا با انگشت شست و اشاره باز کنید  و با استفاده از آینه پرده را معاینه کنید.اگر دوست یا آشنایی باشد راحتتر می شود پرده را معاینه کرد بدین ترتیب که شما با استفاده از انگشت های میانی و اشاره یک دست و انگشت شست و اشاره دست دیگرتان دو لب فرج را کاملا باز می کنید و دوست شما با استفاده از یک چراغ قوه نور را به آینه می تاباند تا نور به داخل  مهبل منعکس شود.(عواقب ناشی از این معاینه شخصی توسط خود افراد متوجه ما نخواهد بود)

ترمیم/شبیه سازی پرده بکارت
هایمنورافی،Hymenorraphy، هایمنوپلاستی،Hymenoplasty، یا بازسازی پرده بکارت با عمل جراحی، جریانی است که طی آن بقایای این پرده که بر اثر آمیزش و یا هر دلیل دیگری از بین رفته، با قرار دادن کپسولی ژلاتینی که حاوی ماده ای شبیه خون است، به هم دوخته می شود. اما بدلیل فقدان رگهای خونی در این ناحیه این اتصال موقت بوده و برای نتیجه مطلوب بهتر است تا یک هفته قبل از شب زفاف انجام گیرد. گاهی اوقات نیز که اثری از این بقایا برجای نمانده، بخشهایی از دهاته واژن به هم دوخته می شود تا نقش پرده را بازی کند. این عمل در ایران و برخی دیگر از کشورهای عربی غیر قانونی است و تنها در صورتی انجام می گردد که پزشکی قانونی حکم آن را، مثلاً بنا برا اینکه ایزال پرده طی حادثه رانندگی باشد، تایید کند.


 • نویسنده :
 • دوشنبه, ۱۸م , بهمن , ۱۳۸۹
 • نظرات شما: ۹۶
 • مطالب مرتبط

 • روزه داری در مادران باردار
 • زندگی یک مادر بعد از زایمان
 • سزارین و بیماری خاص مادر
 • راهنمای پیش ‌نوازی در رابطه ‌جنسی
 • بهترین روش پیشگیری از بارداری در ابتدای ازدواج
 • یک بار سقط، سقط های مکرر را به همراه دارد؟
 • قواعد قاعدگی
 • ۷باور غلط درباره سرطان سینه
 • یائسگی دیرتر و زنان سالمتر
 • اغذیه و اختلالات خوردن در بارداری
 • ۹۶ نظر

 • سلام خسته نباشید من ۱رابطه با دختری داشتم و ان دختر پس از ۳روز دکترزنان رفت و لی دکتر کواهی سلامت پرده ارتجاعی دختر رو داد این چگونه امکان داره و اگه ممکن هستش جواب سوال من را به همراه چند عکس از پرده ارتجاعی به ایمیل ام بفرستید مرسی

 • سلام.
  میخواستم ببینم با داشتن پرده
  امکان بارداری با اب اولیه هست یا نه؟

 • salam man 6 mahe pish ba pesari sex dashtam albate ba nakhon ke az vazhanam khon omad .doctor ham raftam goft nsfe parde pare shode va shayadam doctor degei natone in pare shodan ro tashkhis bede .aya emkan dare dar ayande hamsaram befahme? va khodam ham az in mozoo ranj mibaram. modam kaboos mibinam. lotfan mano rahnamai konid ba tashkor.

 • سلام من چند سال پیش بادوستم رابطه داشتم و پی دکتر رفتم گفت پارگی پایین پرده از اون موقع رابطه ندارم و نگرانم ایا در اینده مشکل دار مشم؟کمک کنید نگرانم

 • salam .man khod erzayi dashtam .be sorat enke roye alat jensiro malesh dadam vali chi be dakhelash nakardam va khono dardi ham nadashte aya parde man salem ast

 • خواهش می کنم درباره پرده بکارت نوع هلالی توضیح بیشتری بدهید.من هیچ اطلاعاتی راجع به این نوع ندارم

 • خواهش می کنم درباره پرده بکارت نوع هلالی توضیح بیشتری بدهید.من هیچ اطلاعاتی راجع به این نوع ندارم.لطفا همراه عکس به ایمیلم بفرستید.سپاسگزارم

 • لطفا درباره پرده بکارت از نوع هلالی توضیح کامل دهید . لطفا همراه عکس به ایمیلم ارسال کنید . با سپاس فراوان

 • salam
  bebakhshin man dokhtare 19 salei hastam
  ke be shedat dar morede salem boudane pardam negaranam
  man vaght sale avale dabirestan boudam zamane periyodam kheyli toulani shod hodoudan20 rouzbe pezeshk moraje kardam man moayene shodamva goftan pardatoun saleme az noe halghaviyam hast vali man yek eshtebah ro salha anjam midadam inke vaghti periyod mishodam angoshtamo varede farajam mikardam ke agar khouni hast kharej beshe zemnan chand bari ham khod erzai dashtam mitarsam pardeye man asib dide bashe lotfan rahnamaitouno be emailam bezanid
  khehesh mikonam komakam konid
  mamnoun

 • سلام اگه میشه در مورد پرده بکارت زبانه دار توضیح بدید و چگونگی پاره شدن آن لطفا همراه عکس به ایمیلم بفرستید

 • salam
  man ba namzadam nazdiki dashtam vali na be surati ke dokhul dashte bashim! ama bar asar ye feshare nagahani be ebtedaye vadan man ye dard va khune kheili kami dashtam vali badaz moayene motovaje shodam ke pardam hanuz saleme in chetor momkene?
  ye soale aya ba vojude parde ehtemale bardari hast?

 • سلام من دختری ۲۱ ساله ام. خود ارضایی از طریق مالش وتحریک کلیتوریس داشتم. خیلی نگران بودم وخودم اقدام به معاینه بکارت کردم ولی چیزی سر در نیاوردم. با هزار بدبختی رفتم پیش یه ماما معاینم کرد گف نامزد داری؟ رابطه جنسی داشتی؟ منم که ترسیده بودم به هردو سوالش گفتم نه. اون بهم گف که پردت خراش داره وخونمردگی داره ومعمولا کسی که نامزد داره این طوری میشه! من خیلی ترسیدم تنها خلافی که من دارم خودارضاییه اونم فقط مالش کلیتورس من حتی جرات ندارم به دهانه واژنم دست بزنم موقع طهارت. بهم گف که عفونتم دارم بهم دارو داد . من ازاون به بعد خودارضاییمو کم کردم ولی هنوز نتونستم کامل بذارمش کنار. ماما بهم گف پردم حلقویه. یه مدت بعد که خیلی سوزش داشتم بازم رفتم پیش همون ماما معاینم کرد گف که خراشم خوب شده. و این سوزشی که دارم مال اینه که خودمو با تیغ بریدم ولی من قبل از اینکه تیغ استفاده کنم همون سوزش رو داشتم. نمیدونم چیکار کنم تو رو خدا راهنماییم کنین. ممکنه خراش خوب بشه اگه خوب نشه با توجه به اینکه گف پردم حلقویه اون خراش وخونمردگی واسم دردسر ساز نمیشه؟؟؟؟ من نمیتونم پیش کس دیگه ای برم تو رو خدا راهنماییم کنین جواب رو به ایمیلم بفرستین لطفا ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنین اجرتون با خدااا. بگید با این اوصاف پردم سالمه یانه اون خراش مال خودارضاییم بوده یا معاینه ای که خودم کرده بودم؟ اگه میشه عکس هایی از پرده حلقوی سالم وپاره شده برام بفرستین. من میخوام عکس انواع پرده ها رو ببینم سالم وپاره شده. بازم ممنون

 • agar parde halghavi bashad dar hengame nazdiki khon rizi mikonad ya na?va inke doktor mitavanad tashkhis dahad ke in shakhs ba kasi rabete dashte ya na?

 • لطفا درباره پرده بکارت از نوع هلالی توضیح کامل دهید . لطفا همراه عکس به ایمیلم ارسال کنید . با سپاس فراوان

 • سلام.من ۱۸ سالمه و سال قبل به استخر رفتم و از سرسره های ابی اون پایین اومدم.نگرانم که مبادا پردم مشکل پیدا کرده باشد.و دوچرخه سواری میتونه به ان اسیب بزند؟و من موقع نشستن عادت دارم روی پای چپم بشینم این باعث پارگی میتونه بشه/مرسی

 • دکتر ساناز سماواتی

  با توجه به عدم اطلاعات کافی اکثریت دختران کشور ما خواهشمندم بدون هیچ نگرانی و ترسی حتی کوچکترین سئوال و مسایل جنسی خودتان را با مراجعه حضوری از پزشک زنان جویا شوید تا شما را درست راهنمایی کنند.
  بر اساس تجربیات اینجانب بیش از ۸۰% از مراجعات و مشکلات بسیار سطحی بوده و استرس قبل از آن باعث بسیاری از امراض دیگر خواهد شد.

 • هنگامی که ۱۱ساله بودم در حین دوچرخه سواری از زین افتادم ومقداراندکی خون آمد.می خواهم بدانم میزان خون حین پارگی چه قدر است؟

 • باعرض سلام-اگه میشه کمکم کنین-من ۱۰سال پیش درسن ۱۲سالگی پریودشدم.اون زمان همراه باادرارم هم خون زیادی خارج میشد.من اطلاعی نداشتم.
  الان فهمیدم این وضعیت طبیعی نیست.به دکترمراجعه کردم گفت چنین چیزی امکان نداره.بچه بودی فکرمیکردی.امامن مطمینم که اینطوری بود.
  الانم گاهی پیش میادامابه مقدارخیلی کم-خیلی نگرانم.
  اگه میشه راهنمایی کنید-به یه وازه ای برخوردم به نام افضا.میشه توضیح بدین؟ممنون

 • mishe aks haei az parde helali baraye man roo emailam bezarin .ba tashakore faravan

 • salam man 2khtari hastam 18 sale ta be hal hich rabeteyi nadashtam
  ama be salem boodan parde am shak daram
  ta be hal be 2ktor ham morajee nakardam va nemiyoonam in karo bokonam

  mikhasrtam bedoonam aya shedat ab mitoone pardaro opare kone akhe man kheyli bashedat be khodam ab migiram

  va digar inkem man mikhaham namzad konam agar dar zaman namzadi ba hamsaram rabete dashte basham che kar konam ke in rabete baese hamele shodan nashe?? va injke namzade man meyle jensiye ziyadi dare va hamash harf az dokhool mizane va man nemitoonam be oon javab na bedam khaheshan bem komak konid va begid che joori mitoonam az hamelegi dar zaman namzadi ya aghd jologiri konam??? mamnoon

 • سلام
  میشه خواهش کنم عکس پرده بکارت سالم و پاره شده رو به ایمیلم بفرستید؟
  از راههای تشخیصی که بصورت تئوری بیان شده نتونستم مطمئن بشم.
  ممنون

 • ایا با دخول انگشت پرده برداشته میشه چجوری از سالم بودنش مطمئن شم؟

 • سلام من تازه ازدواج کردم و از دکتر گواهی سلامت گرفتیم و دکتر گفت که پرده بکارت سالمه ولی با اولین دخول خونی مشاهده نکردم. لطفا مرا راهنممایی کنید. اگه امکان داره به میلم. ممنون

 • سلام وباتشکراز گردآوری مطالبتون میتونم خواهش کنم واسه ایمیل منم عکس هاشو بفرستین ممنون میشم از لطفتون.

 • باعرض سلام
  من میخواستم اطلاعاتی رو درمورد انواع پرده بکارت داشته باشم اگه میتونید کمکم کنید همراه عکسهای آن به ایمیلم بفرستید.
  ممنون میشم

 • سلام من قبلا خود ارضایی می کردم از وقتی که فهمیدم حرام وگناهه تصمیم گرفتم ترک کنم ولی خیلی نگرانم که شاید پرده بکارتم از بین رفته باشه .
  ازتون می خوام که بهم بگید چطوری بدون رفتن به پزشک بفهمم سالمه؟وایا پرده بکارت با خود ارضایی تحلیل میره وخودبه خود از بین میره ویا حتما براثر برخورد با شی تیز ودخول از بین میره؟
  اگه میشه هر چه سریعتر جواب رو به ایمیلم ارسال کنید با تشکر از محبتتون.

 • سلام من اشتباه کردم تو عالم عشق و اعتماد خودمو بی ابرو کردم/تورو خدا راهنماییم کنید. ب گفته ی پزشک پرده ام از نوع تیغه ای ست.ولی دیوارش اسیب دیده.دکتر گفته تیغه سالمه ولی دیواره۷۰%اسیب دیده الان یکسال میگذره از اون اتفاق/ایا امکان ترمیم خودبخود دیواره هست؟ ایا برای ازدواج برم معاینه مشخص میشه؟تورو خدا جوابمو بدین

 • من نامزدم گفت یه بار با انگشت توش کرده.حالا می خوام ببینم از کجا تشخیص بدم پرده داره یا قبلا سکس انجام نداده؟

 • با توجه به مشکلات عمده دختر خانمهای عزیز که به دلیل بی اطلاعی حاصل می شود خواهشمندم کلیه دوستان قبل از هر اقدامی به پزشک مراجعه نمایند تا به روش علمی معاینه و مداوا گردند

 • salam man az 5sale pish namzad kardam 3sale pish baham rabete bargharar kardim vali khun naiomad darde ziadiam nadashtam vali ruye lebas ziram chand ghatre golbehi kheili roshan bud va vaghti be alatam dast zadam halate pusthaie kheili riz ruye angoshtam didam dg aslan rabete bargharar nakardim ta 2 hafte pish vali aslan khun naiomad va hatta dg moshakhasate ghablam nadasht benazaretun parde man che modelie?va aya man pardam pare shode?ag mishe axe parde salemo ba pare shode be emailam befrestid.mamnun misham

 • میشه لطفا عکس انواع پرده ها رو سالم و بعد از دخول رو واسه من به ایمیلم بفرستید؟ پیشاپیش ممنونم.فقط هر چه سریعتر ممنون میشم.

 • salam
  parde man az noe ertejaeeie
  man 20 salame vali aslan nemidunam parde ertejaee chie
  mishe baram tozih bedid k che torie? hamrah ba ax
  mamnun

 • salam
  aya ba khud erzaei pardeye bekarat pare mishe ya na?
  mamnon misham age javabamo bedin
  mamnon

 • salam man dokhtari 22 sale hastam vali man yek eshtebah ro salha anjam midadam inke vaghti periyod mishodam angoshtamo varede farajam mikardam ke agar khouni hast kharej beshe zemnan chand bari ham khod erzai fagat malesh kilotoris dashtam mitarsam pardeye man asib dide bashe lotfan rahnamaitouno be emailam bezanid

 • اگه میشه جواب سوالای دوستان رو همینجا بدید نه به ایمیلشون شاید بدرد بقیه هم بخوره.مرسی

 • salam va khaste nabashid.man 22 salame va anghostamo dakhele farajam kardam vali hich khoni nayoomade.az morajee be pezeshk ham tars daram lotfan rahnemayim konin.bad joor negaranam ke nakone pardam asib dide4 bashe.az ro axayi ke dar site vojod dare fek konam mosalasi bashe.lotfan mano rahnemayi konin

 • سلام من تا حالا سکس نداشتم و خودارضایی ام نکردم ولی استرس دارم که ممکن باشه پردم اسیب دیده باشه میشه بگید چه جوری بدون اینکه برم دکتر خودم بتونم سالم بودن پردمو تشخیص بدم؟ممنون میشم اگه به همراه عکس برام ایمیل کنید ممنون

 • سلام من متولد ۶۸ هستم حدود ۲ هفته پیش به دلیل خوارشی که داشتم با انگشتم دهانه رحمم رو خواروندم که حدود ۲ یا ۳ قطره خون اومد.یه کمم درد داشت.۲ روز بعد پریود شدم.آیا احتمال پارگی وجود داره یا زخم شده؟و اینگه ممکنه زخمش خود به خود ترمیم بشه یا نه؟اگه پرده دوخته شه زمان ازدواج دکتر متوجه میشه؟لطفا منو راهنمایی کنید خیلی می ترسم.جواب رو به ایمیلم بفرستید.ممنون

 • سلام
  ادم با خود ارضایی پردش پاره میشه جوابو به ایمیلم بفرستید.ممنون

 • سلام.من برای تشخیص نوع پرده ی بکارتم به پزشک مراجعه کردم و ایشان گفتند پرده ام بسته ی کامل نیست و البته حلقوی کامل هم نیست.گفتند تقریبالوزی شکل هست.
  می خواستم بدونم نوع پرده ام دقیقا چه شکلیه.لطفا برام عکسش را بفرستید به ایمیلم و توضیحات کامل در مورد این نوع پرده را برایم بفرستید.
  از طرفی می خواستم بدونم با این مدل پرده ی بکارت می توان سکس قبل از ازدواج ( در دوره ی نامزدی) داشت و مشکلی پیش نیاید. یا در صورت ایجاد مشکل با مراجعه به پزشک پارگی پرده یا سکس قابل تشخیص است یا نه؟ لطفا جواب کامل کامل را برایم ایمیل کنید. متشکرم.

 • parde ertejai faghat be hengham zayman pare mishe

 • بله سالمه عزیز

 • اگر چیزی رو داخل نکردین رابطه نداشتین از سالم بودن بکارت مطمئن باشین با دید ن خود توی اینه باعث اسیب زدن به خود نشین مشاهده بکارت نیاز به مهارت توسط پزشک دارد

 • بهترین راه مراجعه به متخصص ودرخواست معاینه کردنه که متاسفانه خیلی ها ازاون واهمه دارن .با توجه به گفته خودتون که خون دیدن امکان اسیب جزنی وجود داره باز بستگی به جنس پرده داره اگه سطحی باشه امکان ترمیم به مرور زمان هست . مقدار اسیب دکتر می تونه تشخیص بده . بدون ترس دکتر برین .

 • لطفا درصورت امکان عکس پرده حلقوی پاره شده را برایم ارسال کنید

 • لطفا درباره پرده بکارت از نوع هلالی توضیح کامل دهید . لطفا همراه عکس به ایمیلم ارسال کنید . با سپاس

 • لطفا درباره پرده بکارت از نوع هلالی توضیح کامل دهید . لطفا همراه عکس به ایمیلم ارسال کنید

 • lotfan dar morede parde bekarat noe helali tozih bedid hamrah ba aks be emailam befrestid

 • با سلام و عرض خسته نباشید .
  من ۲۶ سالمه و دو ماه است که نامزد کردم و یک رابطه مشکوک داشتم یعنی برخورد آلت نامزدم با پرده ام . مطمئنم دخول صورت نگرفت ولی درد داشتم رفتم پیش ماما گفت خراش برداشته و جای نگرانی نیست خواستم ببینم می توانم به گفته های یک ماما اعتماد کنم یا باید برم دکتر زنان و آیا خراش می تونه خطرناک باشه یا نه ؟ لطفا پاسخ را به ایمیلم ارسال کنید متشکرم .

 • سلام خسته نباشید می خواستم اگه امکان داره عکس انواع پرده بکارت سالم وپاره را به ایمیلم بفرستید ممنون

 • میشه لطفا عکس انواع پرده ها رو سالم و بعد از دخول رو واسه من به ایمیلم بفرستید؟ پیشاپیش ممنونم.

 • باسلام با توجه به شرایط سختی که الان برا ازدواج جوانها تو جامعه وجود داره و با توجه به اینکه میل جنسی در سنین جوانی در اوج خودش قرار داره طبیعی که اکثر دخترا و پسرا به خودارضائی رو بیارن و چنانچه تو پیامهای سایت میبینم اکثر دخترای جوان دچار ناراحتی ناشی از خود ارضائی هستند البته باید بدونیم که پرده بکارت اونچنان هم که میگن به این سادگی پاره نمیشه باید حرکتی که میکنیم از دهنه واژن و بشکل محکم و با فشار همراه باشه وگرنه با حرکات آهسته کلیتوریس(چوچوله)پارگی خیلی خیلی به ندرت و در حد محاله.امیدوارم که این فرهنگ پرده بکارت رخت از جامعه ما برداره چون واقعا دخترای جوان از این موضوع در عذابن و از ازدواج فرار میکنن بخاطر حرفایی که شاید خیلیاش از بی اطلاعی و ترس ناشی میشه و از پزشکان محترم خواهش میکنم که تمامی اطلاعات رو در اختیار دخترای جوان که بی تجربه هستند بذارن تا رفع مشکل بشه.سپاسگذارم.

 • اگه ممکنه عکس انواع پرده بکارت رو برام ارسال کنید و عکس بعد از پاره شدن رو میخوام اگه زحمتی نیست چون واقعا نمیدونم اونچه که از بیرون میبینیم پرده است یا پرده داخل واژنه؟؟؟؟؟

 • سلاممیخواستم درمورد پرده واز کجا پاره میشه برام توضیح بدین
  ممنون میشم

  لطفا تو ایمیلم بفرستی به همراه عکس

 • سلام عکس انواع پرده رو برام بفرستید

 • سلام عکس انواع پرده رو برام بفرستید با توضیح

 • سلام…سایتتون خیلی عالیه…اگه میشه توضیحاتی در مورد پرده هلالی به ایمیلم بفرستیت ممنون میشم…کاش یه توضیحاتی میبود رو سایت…

 • سلام؛وقتی پرده من پاره شد هیچ خونی نیومدوهمه دکترافکرمیکنن من پرده دارند؛درضمن نوع پرده م حلقوی ست؛جواب راب ایمیلم بفرستید؛باتشکر

 • سلام شما کجایی ؟نیستی بابا جواب بده ؟

 • kheir

 • سلام.مدتیه که ترشحات سفید دارم و موقع ادرار دهانه ۲ لبه باز میشه کامل.هنگام نشستن انگار فشار روی بکارت باشه یه وری مینشینم؟ علت چیه؟ خدای نکرده بکارت اسیب دیده چون من تا به حال رابطه نداشتم لطفا پاسخ به ایمیل

 • سلاممن متاهل هستم و۲۱ ساله.بعد از ۸ماه باشوهرم اختلاف داریم شوهرم برای آزار من میخواد ادعا کنه که زمانی که با من همبستر شده و نزدیکی کرده من خونریزی نداشتم اولین نزدیکی من و شوهرم ۸ماه پیش بود.میشه از طریق پزشک یا پزشکی قانونی تشخیص داد که پرده من کی پاره شده تا بتونم حرفم رو اثباط کنم یا خیر؟ ممنون لطفا سریع جواب بدید تا مشکلم زودتر حل بشه من قبلا به این سایت نیومدم!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • salam.man khod erzaei kardam yani angosht kardam dakhele vajan ghablan maeyene shodam k gofte bod fk konm halghavi hasti ama alan ehsas mikonm kenare pardam baz shode ama hich angoshti chizi vared nmishe va man mitarsam beram doctor va az tarafi nmikham ba bachegi k kardam abroo khanevadamo bebaram.man vaghti pamo baz mikonm y goshti vajanamo baste ama y bazi hast y shekaf.ag pardam pare shode bashe va bade ezdevaj khon nayad beram pezeshg ghanoni chi mishe.?khaheshan email konin zod

 • عکس واندازه پرده بکارت به ایمیلم ارسال کنید

 • سلام من مریم ۲۰ سالمه چند سال پیش یک بار انگشتمو واردبدنم کردم ولی خونی از بدنم بیرون نیومد و ی چند باری هم خود ارضایی کردم و بعد از اون ی درد چند ثانیه ای داشتم تو رو خدا کمکم کنید دارم از ناراحتی و استرس می میمیرم ب کسی هم نمی تونم بگم لطفا پاسخ رو ب ایمیلم ارسال کنید

 • سلام میخواستم در مورده ترمیم پرده بکارت بیشتر بدونم وگه کسی بخواد مراجعه کنه برای ترمیم چیکار باید انجام بده؟

 • سلام.من باید توضیح زیادی بدم.من ازبچگی خود ارضایی میکردمو الان هیجده سالمه ترکش کردم ولی بااینکه چیزی توبدنم داخل نکردم نگران پارگیش هستم چون خیلی بچه بودموشاید اتفاقی افتاده باشه ولی توبچگی هم دردوخون ریزی نداشتم.لطفا بمن بگید اگه پرده من از حساسترین پرده ها باشه امکان داره که بدون دخول پاره شده باشه واگه پاره شده باشه پزشک قادره تشخیص بده دخول صورت نگرفته لطفا به سوالاتم دقیق جواب بدیدوزود.خیلی ممنون.

 • سلام میخوام بدونم که از کجا بفهم یک پرده که از نزدیک میبینم ارتجاعیه یا چیز دیگه لطفا برام ایمیل کنید توضیح بدید با عکس

 • سلام
  می خواستم بیشتر در مورد پرده ارتجاعی صحبت کنید، این توضیحات خیلی کلی بودند . ممنون میشم به ایمیلم ارسال کنید اطلاعات بیشتر در این موضوع را.
  متشکرم

 • سلام و خسته نباشی خدمت شما یک سوال داشتم من به علت گرمای شدید هوا دچار سوختگی شدم که در بین پاهایم بوده و به دکتر مراجعه و چکاب کلی کردم که دکتر به من گفته نوع پرده ،پرده حلقوی است و گفته سمت راست یه حالت پارگی دارد آیا به نظر شما پاره گی است یا مدلش اینجور است به نظر شما چه راه حلی وجود دارد

 • لطفا جواب را به ایمیلم ارسال کنید ممنون میشوم چون دلشوره عجیبی دارم و مجردم

 • من هم مشکل شمارو داشتم اما به تازگی معاینه شدم و با اینکه پرده ام از حساسترین نوع بود ولی سالم بود…

 • سلام
  ۲۲ سال دارم خود ارضایی داشتم با انگشت ولی خون ندیدم فقط زیاد ترشح داشتم میخواستم بدونم الان پردم مشکل پیدا کرده یا نه

 • با سلام
  جهت معاینه به ماما مراجعه کردم، نوع پرده را حلقوی پل دار گفتن، و اینکه دیواره یکی از سوراخها شل شده است، آیا شل شدن دیواره یکی از سوراخها بر میزان خونریزی در هنگام دخول اثر دارد؟

 • یک ماما به من گفتن که پرده از نوع حلقوی پلدار ممکن است هیچ گونه خونریزی در هنگام دخول و پارگه شدن نداشته باشد، آیا درست است؟

 • سایتتون خیلی عالی و بی نقصه موفق باشیداگه براتون مقدوره بهم بگید تفاوت پرده حلقه ای ساده و ارتجاعی چیه یعنی اینکه تفاوت شکلیشون اگه مشه برام عکس یه پرده حلقه ای ساده و حلقه ارتجاعی رو به ایمیلم بفرستید با تشکر

 • سلام .. من پردم ارتجاعیه .. از زمانی که نوجوون بودم وقتی یک انگشتمو توی واژن میکردم به راحتی میرفت و هیچ خونریزی هم نداشت.. سوال من اینه که من حدود دو هفته پیش سکس داشتم و موقع ورود …به بدنم هیچ خونی نیومد وقتی بیرونش آورد خون اومد( با توجه به اینکه از کاندوم خاردار استفاده کردیم) … میخوام بدونم آیا درسته که بعد از یه مدت که سکس نداشته باشم برمیگرده به حالت اولش ؟ یعنی جمع میشه ؟ و اینکه درآینده همسرم متوجه میشه من سکس داشتم ؟ ممنون میشم اگه اطلاعات کامل بدید. و به ایمیلم ارسال کنید جواب رو . مرسی

 • سلاممن مهرشادم ۲۳ سالمه آیا آزمایش یا راهی هست تا بقهمیمم دختر قبلا با کسی هم بستر شده است یا نه بدون در نظر گرفتن پارگی پرده بکارت

  با تشکر

 • سلام من بضی موقع ها خود ارضایی میکنم تا حالا انگشت نکردم توش ولی یه جوری میمالمش چیزی نمیشه مثلا پردم پاره نمیشه که؟

 • سلام.ممنون از سایت مفیدتون. من هفته ی پیش وقتی در حال دوچرخه سواری بودم با سرعت زیاد ترمز زدم و از روی زین افتادم روی میله ی وسط دوچرخه.دجارخونریزی شدم.رنگ خون هم روشن بود.فرداش ب پزشک مراجعه کردم و منو فرستاد پیش پزشک دیگری که در پزشکی قانونی کار میکنه. تادوروز بعد هم لگ قهوه ای میدیدم و کمردرد داشتم.پیش اون خانوم که رفتم گفت که باید دوهفته دیگه بیای و پرده خراش برداشته و خونریزی ریز در خیلی نقاط داره و الان نمیشه تشخیص داد. من هم موضوع رو با مادرم درمیون گذاشتم.جدا از نگاه منفی مادرم که فکر میکنه کاره دیگه ای کردم، میخام بدونم پزشک قانونی میتونه تشخیص بده ک آسیب در اثر چی هست یا نه.چون میخام با مادرم هفته آینده برم دکتر.همه ش استرس دارم که نکنه بدتر کنه قضیه رو و وصله ی جدیدی بهم بچسبه.ممنون میشم اگه جوابمو بدین.خیلی استرس دارم

 • سلام
  من از بچگی تقریباالان۱۲ساله که خودارضایی میکنم اما هیچوقت دخول صورت نگرفته ممکنه پرده بکارتم آسیب دیده باشه؟خیلی نگرانم لطفا هرچه زودتر جواب روبه میلم ارسال کنید
  ممنونم از سایت خوبتون

 • سلام از سایتوون ممنون .من با دوست پسرم سکس داشتم و زمان سکس فشاری که بهم امئ باعث شد گوشی از پرده صدمه ببینه زمانی که به دکتر رفتم گفت امکان ترمیم وجود نداره میخواستم مطمین شم ایا ترمیم میشه یا نه.
  نوع پرده حلقوی.از نظز گوشتی هم خیلی خوبم یعنی زمانی بریدگی برام پیش بیاد زود خوب میشم
  پرده فقط در گوشه سمت راست از هم باز شده وبه اندازه دو قطر خون امد ولی تامدتها کبوذ بود
  ادر ماه سال پیش.
  ممنون لطفا کمکم کنید
  اگه امکان داره جواب به ایمیل بفرستید
  بارم مننون

 • اگه میشه عکس وانداره پردههارو برام ایمیل کنید ممنون

 • سلام.من ۲۳ سالمه ۳ ساله ک نامزد دارم وچن ماهی هست عقد کردم.برا معاینه،دکتر زنان رفتم ونوع آن را حلقوی گفتن.اما قابل اتساع وغیر آن را مشخص نکردن آیا خودم میتوانم تشخیص دهم؟ و لطفا توضیحات بیشتری در مورد این نوع پرده بنویسید.اگه امکانش هست به ایمیلم بفرستید.با تشکر

 • با سلام
  من با دختری رابه دارم که هنوز با هم رابطه ی جنسی نداشتیم. امروز بهم گفت که دیشب بر اثر تحریک شدن زیاد خونریزی پیدا کرده و دکتر بهش گفته که پردش زیادی نازک و ظریف بوده و متاسفانه بدون اینکه حتی دست بزنه پاره شده!
  میخواستم ببینم آیا همچین چیزی ممکنه؟

 • سلام من یه سری توضیح راجب پرده بکارت میخواستم از نوع نرمالش همراه با عکس لطفا

 • سلام من ۱۶ سالمه پارسال نمیدونستم چیزی به نام پرده وجود داره و ممکنه پاره بشه و هزارتا بدبختی واسم بوجود بیاره.
  در اثر کنجکاوی انگشت اشارمو تا ته کردم داخل واژن
  نه دردی حس کردم نه خونی اومد
  حالا که آگاه شدم نسبت به این مسائل خیلی میترسم که نکنه پردم پاره شده باشه
  لطفا جوابو برام ایمیل کنین و اینکه چجوری میتونم خودم جلوی آینه ببینم که پرده دارم هنوز یانه
  خواهش میکنم کمکم کنین خیلی ذهنمو مشفول کرده.
  ممنون

 • سلام دوستان من امروز رفتم معاینه پرده بکارت.خجالت داره ولی عادی میشه.من قبلا با مالش خودمو ارضا میکردم خواستم بگم کسایی که این کارو میکنن نگران نباشن و راحت برن برا معاینه.مطمئن باشین دکتر متوجه خودارضایی شما نمیشه که آبروتون بره مگر اینکه خودتون بگین و از اینم نترسین که با مالش پردتون پاره شده چون نمیشه.مرسی

 • سلام.من از بچگی خود ارزایی داشتم و انگشت داخل واژنم میکردم.خودم ۹۰ درصد احتمال میدم که پرده نداشته باشم.نمیتونم با کسی در میون بزارم و جرات رفتن پیش پزشک رو هم ندارم.دوست ندارم به خاطر کار زشت و بچهگانه ای که کردم و در اثر بی خبری و بی اطلاعی از وجود چنین پرده ای،آینده ام رو خراب کنم و ابروی خانوادم روبه باد بدم.تورو خدا کمکم کنید.

 • سلام میخواستم بپرسم بکارت من از نوع پل دار است در رابطه‌ای که با همسرم داشتم هیچ خونی از من نیومد دلیلش چی؟

 • سلام من ۳۰سلخ هستم نامزد دارم باهاش سکس داشتم دخول تا اندازهای انجام شده ولی خونی نداشتم دکتر رفتم گفت پردت حلقوی پس چرا خون نداشتم لطفا راهنمایم کنید؟

 • سلام میگم اگه پرده ارتجاعی باشه و نزدیکی انجام بشه بری پیش دکتر متوجه میشه ؟ لطفا جوابشو به ایملم بفرسنید با تشکر

 • سلام میشه عکس پاره شده از پرده حلقوی غیر اتساع رو برام میل کنید ویه عکس از پرده حلقوی غیر اتساع سالم ممنون میشم ازتون

 • من رفتم پیش دکتر و منو معاینه کرد گفت حلقوی هستی و خون ریزی هم داری ازش پرسیدم هر جای دیگه برم همین حرف شمارو میزنه گفت بله مطمئن باش
  بهش گفتم سکس داشتم و خون هم امده گفت پرده اسیب ندیده وسالمه شاید با پاین برخورد داشتهمیشه نظره شما رو هم بدونم مرسی

 • سلام،با نامزدم ٣بار رابطه داشتم،الت تناسلى اش به اندازه ١سانت وارد واژن من شد دردکمى احساس کردم و کمى بعد روى لباس زیرم خون رقیقى دیدم،مادرم پرده حلقوى داشته از نوع ضخیم،میخواستم بدونم من الان پرده دارم؟میشه دکترى برهم معرفى کنید تا عکس واژنم را بهش نشان دهم وا از وجود پرده ام اطمینان پیداکنم؟خواهشا عکس واژن با پرده وبى پرده را برایم ایمیل کنید

 • با سلام

  بله میتونن تشخیص بدهند نگران نباشید

  ثبت نظر

  نام:
  ایمیل:
  وب سایت:
  متن و پیام شما: