پایگاه اینترنتی ایران ویج

آشنايي با انجمن صرع

iconبرچسب ها: , , , , , , , , , , , , , ,

مقدمه:
تكان‌ها شروع شد، براي بار دهم، صدم، هزارم، چند ريشتر است معلوم نيست چون فقط تكان مي‌دهد اين زلزله و تكان‌ها بي‌خبر به سراغش مي‌آيد و هر روز و هر هفته و هر ماه بايد منتظر باشد تا مبادا

به سراغش بيايند و ديگران شاهد آن باشند انديشه و فكر و روحش را تكان مي‌داد.
… به خود مي‌پيچيد و دهانش كف كرده بود. تشنجي به او دست داد و به زمين افتاد. صورتش برافروخته و سياهي چشمانش گم شد و همچنان روي زمين افتاده و دست و پا مي‌زد و تلاش مي‌كرد تا به آرامش برسد. دندان‌هايش قفل شده بود و در آن لحظه هيچ چيزي نمي‌توانست او را به سكون برساند تا پس از يك ربع ساعت، آرامش در وجود او جاي گرفت. آهسته برخاست و روي زانوهايش نشست و قطره اشكي روي گونه‌اش غلطيد. صورتش را كه برگرداند، ديدم شاگرد اول دانشگاه است. آهسته از جا برخاست و به سرعت در ميان ازدحام جمعيت دور شد. و او مبتلا به صرع بود و با خود گفت: اگر اين زلزله به دفعات جسم و روحم را بلرزاند استقامت مي‌كنم و به آبادي مي‌انديشم. يكي از قديمي‌ترين و شايع‌ترين اختلالات عصبي شناخته شده در سطح جهان و در ايران اين حادثه تكان‌دهنده مرا بر آن داشت تا براي آشنايي بيشتر با اين بيماري به انجمن صرع ايران سري بزنم.
ساختماني قديمي در انتهاي پل سيدخندان كه غبار غم روزگار روي آن نشسته بود. با ديدن پنجره‌هاي آهني خاك خورده و تاريك؛ راهروي تنگ و پله‌هاي باريك؛ دلگير شدم اما برخلاف آنچه فكر مي‌كردم زمان ورود با فضايي صميمي و يكرنگ مواجه شدم. فضايي كه انسان‌ها براي ارضاي حس دروني خود يعني خدمت‌رساني به انسان‌هايي كه در جسم و روح خود رنجي احساس مي‌كنند گردهم آمده‌اند؛ انسان‌هايي عاشق و استوار كه با دستاني قدرتمند و قلبي پرحرارت به ضيافت نيكي و انسانيت مي‌روند و اين قانون كار انسان‌هاست؛ زماني كه دست انساني را با عشق در دست مي‌گيري و به او خدمت و به زندگي اميدوارش مي‌كني در حقيقت دست خدا در دست تو و نور مقدسش در قلبت جاري مي‌شود. به همين منظور، براي آشنايي بيشتر با بيماري صرع و انجمن صرع ايران با دكتر «كورش قره‌گزلي» دانشيار دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي و مدير مسئول فصلنامه «صرع و سلامتي» گفت‌وگويي انجام داديم.

ايشان با آرامش و دقت پاسخگوي سوالات ما شدند آنچه مي‌خوانيد نتيجه اين نشست است.
آقاي دكتر لطفا درباره بيماري صرع توضيح دهيد:
صرع يك نوع تمايل به حمله و تشنج تكراري و از طرفي شايع‌ترين اختلالات عصبي شناخته شده است. اين حمله ممكن است به شكل‌هاي مختلفي ظاهر شود، اما علت آن تخليه انرژي (Discharge) در مغز است. در واقع صرع يك حالت و وضعيت است، نه يك بيماري عفوني يا مسري و هر كسي در هر سني ممكن است به اين اختلال مبتلا شود.
حمايت اين انجمن چگونه و به چه منظور است؟
اولين انجمن خيريه و غيردولتي در اين زمينه «انجمن ملي بررسي صرع در ايران» است كه اساس كارش بر مبناي جمع‌آوري اطلاعات عمومي و افزايش سطح آگاهي مردم درباره اين بيماري و شناساندن آن به كساني كه متمكن هستند با هدف افزايش سطح كيفيت زندگي بيماران صرعي كم سال و بي‌بضاعت مي‌باشد.
اين انجمن با برگزاري همايش و چاپ بروشور و فصلنامه و كارهاي پژوهشي و همكاري با دانشگاه‌هاي مختلف به اين اهداف نائل مي‌شود.
چه بيماراني را تحت حمايت انجمن قرار مي‌دهيد؟
«حمايت» قسمتي از كار انجمن است كه شامل حمايت پزشكي و مالي و داروسازي به بيمار است و با توجه به اينكه انجمن از نظر سطح مالي در وضعيت خوبي نيست، در تلاش هستيم تا حدي هزينه داروها (كه گاهي گران است) را تامين كنيم. بيشتر كمك‌هاي ما درماني است. ما با همكاري دانشگاه‌هاي علوم پزشكي سراسر كشور، كلينيك(درمانگاه)هايي در سطح شهر به شكل رايگان براي بيماران داير مي‌كنيم تا اعضاي اين انجمن بدون نوبت و رايگان به شكل تخصصي ويزيت شوند.
تامين منابع مالي انجمن چگونه است؟
عمده‌ترين بخش تامين هزينه‌هاي انجمن از طريق كمك خيرين يا افرادي است كه خود يا فرزندانشان به اين بيماري دچارند و همين امر سبب جذب اين افراد به انجمن مي‌شود.
به عنوان مثال يك پزشك با ارائه خدمات پزشكي و گاه اشتغال‌زايي؛ ساير افراد با تامين بودجه براي تفريح بيماران و برگزاري اردوهاي زيارتي و سياحتي و يا تامين داروها اين كار را انجام مي‌دهند. به عبارتي هر كس با هر نيتي كه در دل دارد به اين بيماران كمك مي‌كند.

بزرگ‌ترين مشكل مبتلايان به اين بيماري چيست و چند نفر عضو اين انجمن هستند؟
شايد بزرگ‌ترين مشكلي كه اشخاص مبتلا با آن روبه‌رو هستند، نگرش منفي ديگران نسبت به آن‌هاست. افكار صرع و درمان آن شايع است و آميخته شدن آن با خرافات نيز امري رايج است و عدم اطلاع درست در مورد آن سبب بروز مشكلاتي از جمله ايجاد تفكري غيرعلمي نسبت به مسائل استخدام، اشتغال و آموزش مصروعين مي‌شود، بنابراين اين امر موجب انزوا، محروميت و افسردگي آن‌ها مي‌شود.
انجمن صرع مثل همه انجمن‌هاي فعال دنيا سبب كاهش نگرش‌هاي منفي افراد مي‌شوند.
با توجه به آمار علمي دنيا، در ايران حدود 000/700 بيمار صرعي وجود دارد كه فقط 000/30 نفر آنان عضو اين انجمن هستند و به دو گروه تقسيم مي‌شوند:
اول افرادي كه به دليل تامين مخارج زياد بيماري عضو مي‌شوند و دسته دوم افرادي كه داوطلبانه عضو مي‌شوند.
معمولا بيماران صرعي از چه داروهايي استفاده مي‌كنند و آيا دسترسي به دارو براي آن‌ها آسان است؟
مطابق توصيه سازمان بهداشت جهاني داروهايي كه به طور استاندارد در دسترس مردم است شامل 4 نوع دارو است (فني‌توئين، فنوباريتال، كاربامازپين و والپرووات سديم) كه قيمت آن‌ها به نسبت ارزان و تحت پوشش بيمه هستند.
داروهاي جديد ضدصرع هم در ايران وجود دارد كه البته متداول نيستند. 70 درصد بيماران صرعي با چهار داروي اصلي كنترل مي‌شوند و در اين مورد مشكل نداريم اما براي 30 درصد باقي مانده نياز به داروهاي جديد جهت كنترل بيماري مي‌باشد.
آيا اين انجمن براي دارويي مثل فني‌توئين كه به مدت پنج ماه پيش ناياب شده بود جهت مصرف بيماران ذخيره‌اي داشته است؟
در انجمن ذخيره استراتژيك نداريم و فقط به ميزان محدودي (توسط بيماراني كه آن دارو را مصرف نكرده‌اند و يا خارج از كشورند و براي انجمن فرستاده‌اند) ذخيره مي‌شود. متاسفانه سياستگذاري در سطح كلان در دست ما نيست. ما با دولت و وزارت بهداشت همكاري مي‌كنيم اما گاهي كاهش مواد اوليه دارويي سبب ايجاد بحران در كشور مي‌شود كه خوشبختانه در سالهاي اخير بسيار محدود شده است. به عنوان مثال در تابستان بحران جدي درباره فني‌توئين تزريقي داشتيم كه با كمك شركت‌هاي داروسازي و دولت اين مشكل حل شد. داروهاي صرع باعث بروز ضايعات دنداني مي‌شود.
آيا چاره‌اي براي حل اين مشكل وجود دارد؟ شما چه توصيه‌هايي جهت پيشگيري ارائه مي‌دهيد؟
فقط داروي فني‌توئين باعث بروز مشكل براي دهان و دندان مي‌شود. چون خاصيتي دارد كه بافت‌ها را هايپرتروفي مي‌كند. توصيه مي‌شود داروهايي كه اين وضعيت را ايجاد مي‌كند (حداقل دخترها) استفاده نكنند.
البته چون فني‌توئين داروي خوبي است گاهي مجبوريم به خانم‌ها نيز توصيه كنيم و از عوارضش جلوگيري كنيم. به عنوان مثال دوبار مسواك زدن دندان‌ها در روز، همچنين آوردن مسواك از روي لثه به سمت دندان‌ها باعث كم شدن عوارض مي‌شود.
آيا كلاس‌هاي آموزشي براي مبارزه با تب شديد كودكان كه در بعضي موارد باعث صرع مي‌شود براي مادران جوان تشكيل شده است؟ شما راهكاري پيشنهاد مي‌كنيد؟
اين تفكر كه تب شديد سبب بروز صرع در كودكان مي‌شود نادرست است يك بيماري به نام (F.C) تا تب و تشنج وجود دارد كه صرع نيست و در مواردي كه كودكان زير شش سال به تب بالا دچار مي‌شوند و اين تب به سرعت افزايش مي‌يابد بروز مي‌كند و باعث بروز تشنج مي‌شود. همان طور كه گفته شد اين بيماري، صرع نيست و خوش خيم است و نياز به دارو و درمان ندارد و كمتر از سه دقيقه بهبود مي‌يابد و عوارضي ايجاد نمي‌كند مگر اينكه ناشي از يك اختلال مغزي باشد


 • نویسنده :
 • یکشنبه, ۲۸ام , آذر , ۱۳۸۹
 • نظرات شما: ۴۲
 • مطالب مرتبط

 • غش و درمان آن
 • ورزش و بهبود سلامت استخوانها
 • تاثیرات شخصیتی دیابت
 • ترفندهایی برای رهایی از دردهای رماتیسمی
 • توصیه دكتر نيكوسخن درباره روزه دیابیتها
 • ارتباط چربی بالا و سکته مغزی
 • درمان خواب رفتگی دستها و علت آن
 • خارپاشنه پا و روشهای درمانی
 • درمان فوری گرمازدگی
 • علائم سرطان پروستات و راههای پیشگیری و درمان
 • ۴۲ نظر

 • با سلام و خسته نباشید. من مامان عرفان هستم . عرفان 6 ساله و 5/18 کیلوگرم وزن دارد . تشنج همراه با تب داشته چندمورد و دارو استفاده میکند. مشکل من الان شیاف دیازپام 5 میلیگرم است که هیچ حا نیست. چطور میتونم پیدا کنم . انجمن شما کمکی میکند؟ اگر در موقع تشنج شیاف دیازپام 10 میلیگرم بزنیم اشکالی دارد؟

  سوال شما به پزشک سایت ارسال شد تا 12 ساعت دیگر پاسخ آن بهایمیل شما ارسال میشود

 • صاحب فرزندی به اسم محمد7 ساله هست در 4 سالگی دچار صرع با علایم درآمدن چشم و حالت استوپ ،اول فکر میکردم شوخی میکند بعد با تکرار بیشتر علایم در 6 سالگی پیش دکتر رفتیم با نوار مغز مشخص شد دچار صرع شده و الان والپرات سدیم و کلوبییوم استفاده میکند حدود یکسال ،آیا داروهای بهتری وجود دارد ولی بیماری اش کمتر شد ولی بطور کامل قطع نشده چکار باید کنم در ضمن خیلی عصبی هم شده

 • با سلام
  احتراما اینجانب مدت 17 سال دچار بیماری صرع می باشم
  ایا این بیماری قابل درمان است یا خیر
  مصرف دارو : وال سدیم
  با تشکر

 • دو ساله که ازدواج کردم همسرم مبتلا به صرع هستند. پیش از ازدواج به من گفتند که بیماریشون کنترل و درمان شدند. داروی والپرووات سدیم استفاده می کردند. اما حدود سه سال پیش که دیگه تشنج نداشتند دکترشون دارو را قطع و به جای آن کلونازپام تجویز کزدند و گفتند که کم کم این دارو را قطع کنن. اما در این دو سال دوبار به ایشون حمله شد. دفعه اول یکسال و نیم قببل بعد از شرایط بدی که از نظر جسمی و غذایی و روحی داشتند حمله شد و یکبار 20 روز پیش.حمله دوم به دلیل ترک یکدفعه ای کلونازپام بوده چون چند وقتی بود که موقع خواب از خواب می پریدند و وقتی به دکتر مراجعه کردیم گفتند باید دوباره دارو بخورند و داروی دپاکین را تجویز کزدند و گفتند کلونازپام را ترک کنند و بعد از اون دچار حمله شدند.من چه کمکی می تونم به همسرم بکنم در عین اینکه روحیه خودم به شدت از این مسأله خراب ده و شبها با استرس و نگرانی شدید می خوابم حتی از شب و تاریکی و حتی خونمون می ترسم. در طول روز هم مدام استرس دارم و نگران تکرار حمله هستم درباره دارو هم به من مشاوره بفرمایید.

 • با سلام
  من شو هرم دارای بیماری صرع است و همچنین برادر شوهرم آیا ممکن است به فرزند ما این بیماری منتقل شود.

 • فرزندی6ساله بنام محمدامین دارم که پس از زدن واکسن ثلاث در 6ماهگی تاکنون دچار تشنج مکرر و تیک میباشد. علیرغم مراجعه به اکثر پزشکان واستفاده از داروهای مختلف داخلی و خارجی بهبود حاصل نشده است تو را بخداکمک کنید… طبق نظر پزشکان به صرع مقاوم درمان مبتلاست ایابا عمل جراحی امکان بهبودی وجود دارد راهنمایی فرمایید؟

 • باسلام خدمت تمام افراد انجمن من سال78 جهت خدمت وظيفه عمومي دفترچه اعزام گرفتم ودر دوران آموزشي معاف دائم از نوع صرع شدم وهمان زمان بود كه خواب ديدم كه خانم فاطمه زهرا اومده ومن ميگم منو شفا بده و يه پارچه سبز از روسرم رد كرد ومن از اون به بعدديگه دارو نخوردم . دارويي كه ميخوردم كاربامازپين 200 ميلي روزي 3 تا بود ولي از بد روزگار پرونده خدمتم گم شدو 8 سال بلاتكليف بودم درسال 86 باتلاش زياد كارت معافيتم روگرفتم حالاكه 4سال از صدور كارت معافيم ميگذره براي دريافت گواهينامه رانندگي رفتم بهم ميگن شما صلاحيت نداريددر ضمن من 1سال بعد از گرفتن كارتم بادوچرخه از بومهن تا مشهد رو ركاب زدم واين دليليه كه من از نظر روحي وجسمي ميگم كاملا خوب شدم حال اين موضوع خيلي برام ناراحت كننده است كه چرا بااين جور افراد اينگونه برخورد ميشه وهستند كسانيكه باوجودمصرف قرصهاي روان گردان والكل ومواد مخدر رانندگي ميكنند ومنعي براي اينها نيست فقط به اين دليل كه ما كارت قرمز داريم ديوانه زنجيري هستيم تورو به خدا كمكم كنيد تا مشكل من وامسال من حل بشه. درضمن من الان حدود 10 ساله موتور سوار ميشم و3ساله كه ازدواج كردم وبا موتور سيكلت تو بازارمسافر كشي ميكنم تاشايد مخارج زندگي رو يجوري تامين كنم وهر از گاهي هم گير برادران نيروي انتظامي مي افتم وكلي جريمه به علت نداشتن گواهينامه ميدم وموتورم رو از توقيف در ميارم اگه امكان داره مشكلم حل بشه با اين شماره باهام تماس بگيريد ممنون ميشم

 • سلام براي عضو شدن چه مداركي بايد بيارم

 • سلام لطفا شماره تماس هاي مراكز را هم اعلام داريد

 • سلام و خسته نباشید.
  اگه به ایمیل من جواب بدین به یه نفر که تا حالا روحیه اش رو نباخته و همیشه شاد بوده تا دیگرانو شاد کنه امید دادین.
  به نظر شما ما افراد صرعی بیمار هستیم؟
  من اینطوری فکر نمی کنم.
  اگه دوس دارین ببینین که من به این بیماری چه جوری نگاه می کنم جواب ایمیلم رو بدین در ضمن دوست دارم نظر من به همه ی افراد مصروع برسه باید ماها دست تو دست هم بدیم و از خودمون حمایت کنیم دیگه نباید یه گوشه بشینیم و بخاطر بیماریی که داریم خجالت بکشیم .
  خواهش می کنم اگه می تونین صدای منو به همه برسونید.
  مصروعییا بیمار نیستن.

 • سلام.27 ساله ام از 16 سالگی تا به الان دارو مصرف میکنم البته شروع با حرکت چش مام به سمت راست بود بعدا شد تشنج خدا رو شکر بعد دو سال مهر شد نوار مغزم عادیی ولی حرکت چشمام هنوز سراجاش بور تااینکه بهد از 4سال دیگه با لاموتریزن کنترل شد دکتر تصمیم به قطع گرفت با قطع کردن حرکت چشمام برگشت سرجای اول الان 3-4ساله . دارو هام کاربامازابین3
  لاموتریزن2+کلونازبام1 لطفا راهنمایی ام کنید با تشکر

 • با سلام.شما طبق مقاله ای که نوشته اید داروهای این بیماری رو به 4 دسته تقسیم کردید. اما من از داروی توپیرامات و لاموتروژن استفاده می کنم. متاسفانه دکتر من اطلاعات کافی به من نمی دهد.متشکر میشم شما تفاوت این داروها را به من بگویید

 • سلام من از8سالگي صرع كوچك داشتم وعضوانجمن هستم الان21سالمه 4ماه پيش دربيمارستان لقمان جراحي كالوزوتومي شدم چون دچار حملات اتونيك(زمين مي افتادم) بودم.2ماه پس ازجراحي كاملا خوب شدم ولي دوباره همان حالتها برگشتندانگاركه اصلا جراحي نشدم باچهاردارويعني والپروات ساندوز-كپرا-توپيرامات-كاربامازپين هم كنترل نشدم من وهمه خانواده ام واقعا گيج ودچار استرس هستيم پس اين جراحي چي بود بااينكه بين دونيمكره مغزپلاتين گذاشتندپس چرابازهمان تشنج وهمان حالتها ادامه دارندازهيچ پزشكي جوابي قانع كننده دريافت نكرديم يكي به حرف دل من جواب بده. يعني ميشه؟ممنونم

 • با سلام ، لطفآ بگویید چگونه میتوان عضو انجمن صرع شد؟

 • با سلام من پژوهشی درزمینه بیماران مبتلا به صرع دارم چگونه میتوانم از امکانات وخدمات این انجمن برخوردار باشم .من دانشجوی کارشناسی ارشد میباشم

 • با سلام من در سال 87به اميد بهبود بيماريم(صرع)در بيمارستان لقمان تحت عمل جراحي بالاي گيجگاه قرار گرفتم ولي متاسفانه بيماريم نبهبود نيافت و بدتر هم شد دوباره به بيمارستان مراجعه كردم كه گفتند ما در عمل اول به علت قرار داشتن مكان عمل در ناحيه بالاي گيجگاه تمام ضايعه بر نداشتيم ولي در عمل دوم ميخواهيم كل آن را بر داريم-من ماندام چه تصميمي بگيرم لطفا كمكم كنيد با تشكر

 • سلام برادر شوهرم حدود 15 سال مبتلا به بیماری صرع است و قرص د÷اکین مصرف میکند
  میخواستم بدونم ایا تا اخر عمرش باید این دارو را مصرف کند؟
  چطور میتواند در انجمن عضو شود؟
  با تشکر

 • با سلام ، لطفآ بگویید چگونه میتوان عضو انجمن صرع شدو برای عضو شدن چه مدارکی لازم است

 • سلام. من 35 سال دارم. 10 سال پیش به شمال رفتم و 1 ماه بعد به بیماری انسفالیت مبتلا شده و در انتها بیماری صرع. کپرا، فنوباربیتال و لامیکتال مصرف میکنم با دوز بالا. اختلالات پوستی شدیدی دارم. نمیدونم اصلا چه کنم؟مرسی

 • باسلام وخسته نباشید.من از دوران نوزادی مبتلا به صرع بودم .تشنج کردنم هم دو بار پشت سر هم اتفاق میا فته.اول حمله کوچک وبعداز چند ثانیه حمله بزرگ که داغونم می کنه برای نیم ساعتی بیهوش میشم.بارها با قفل شدن فکم زبونم رو پاره کردم.کف زیادی از دهانم ترشح میشه.ازهمون بچگی تحت نظر پزشک بودم تا الان که 31سالمه.داروهایی رو مصرف می کنم فنی تویین100وفنوباربیتال100هست.البته تا 7سال پیش کاربامازپین هم مصرف می کردم که باعث ریزش موهای سرم شد.اخرین تشنجم 1سال پیش بود مثل همیشه شدید .همسرم به خاطر همین مساله خیلی ناراحته وهمیشه استرس داره .تواخرین تشنجی که داشتم خیلی ترسیده بودحمله لعنتی ساعت 3.5 -4صبح اتفاق افتاده بود.خوشبختانه اون شب 2تاازبرادرام پیشمون بودن وگرنه همسرم نمی دونست که باید چیکار کنه.به خاطر معافیتم جایی اسخدامم نمی کنن.انگاری که مابا ادمای دیگه فرق داریم.الانم بیکارم ومستاجر.موندم چکارکنم.چطوری می تونم عضو بشم؟

 • با سلام دخترم 8 ساله بدونه تب برای اولین بار حالت تشنج دست داده با توجه با پیگیری ها نوار مغز آزمایش خون MRi رنگی نوار قلب هیچ علائمی با توجه به تشخیص پزشک متخصص دیده نشده لذا برای دومین بار هم درطول یک هفته حمله تشنج دست داده البته ناگفته نماند پزشک متخصص قرص لامیکتال لحاظ کرده خواهشمندم علت تشنج چیست ؟وایا این قرص عوارضی هم در بر داره ؟ ضمنا در در زمان حمله تشنج چه اقداماتی رو باید انجام بدیم ؟

 • سلام من28سالمه که 18ساله صرع دارم که خدا را شکر با استفاده از داروهای توپیرامات و تگراتول به طور کامل مهار شده اما تنها مشکلم اینه از سربازی معاف شدم و برای کار و استخدامی هیچ جایی من و امثال من را قبول نمیکنند نمیدونم چرا؟اگه می توانید کمکمان کنید ممنون میشم.
  با تشکر

 • سلام من بیست سالمه 9ساله که صرع دارم ایا این بیماری اصلا خوب میشه؟ایا این انجمن تو شیراز هم هست؟

 • ایا این انجمن در اصفهان هم هست

 • من 26 سالمه از 12 سالگی گفتن صرع موضعی داری همش دارو قرص اخر
  هم که چی هیچی چرا الکی به ما ها امید می دید چرا؟

 • با سلام وخسته نباشید دکترم برای من قرص والپروات سدیم ولاموتریژین تجویز کرده هرچه هم پرسیدم بهم نگفت که اسم بیماریم چیه حالا از شما یه سوال دارم آیا این داروهائی که دکتر برام تجویز کرده میشه گفت که من دچار بیماری صرع هستم؟چون من با تحقیقاتی که کرده ام دیدم که این قرصهاروبرای بیمارانه صرعی تجویز میکنن!لطفا مرا راهنمائی کنید.متشکرم.

 • آیا کانونی یا جایی برای بیماران صرعی به همدیگر برای ازدواج وجود دارد؟؟؟من 27 ساله ،مدت 10 ساله صرع دارم و هیچ دارویی مصرف نمیکنم فقط بعضی و فقط موقع بیدار شدن از خواب خیلی جزئی به سراغم می آید میخاستم ببینم آیا با دارو بیماری من بهبود مییابد و لازمه من دارو بخورم؟؟؟لطفا پاسخ دهید

 • سلام پدرمن 8 ماه پیش تصادفی داشتند که منجر به خونریزی دو طرف مغزشان و عمل جراحی شده بعد از 23روز از کما درامده وبعد از گذشت 3 ماه تشنجهایشان شروع شد در ابتدا از کپرا استفاده میکردند و بهد از شروع سدیم والپروات تشنجشان شروع شد و دوباره دارو را تغییر داده و فنی تویین استفاده می کنند روزی سه بار 5سی سی ولی دوباره تشنج خفیفی داشتند و خمراه فنی تویین روزی یکبار کپرا مصرف می کنند و دکتر سعی در قطع فنی تویین و استفاده از کپرا را دارند .
  واقعا این تغییر داروها وادامه داشتن تشنج مارا نا امید کرده و علاوه بران هزینه کپرا بسیار بالاست می خواستم ببینم شما پیشنهادی دارید؟

 • سلام من تو خدمتم بعد اموزشی سر پست چند بار تشنج کردم که در آخر معافی گرفتم ازین موضوع دوسال گذشت که دوباره تشنج کردم قبل از این تشنج هم پرش دست و خوردن زمین های ناگهانی. فقط وقتی که صبح از خواب بیدار میشم این مشگلات برام پیش میاد و الان 1 سال گذشته من بازم یه تشنج کردم واقعا دارم دیوونه میشم از فکر رو خیال باید چیکار کنم. اینم بگم که من فقط دپاکین میخوردم فقطم 3ماه مصرف میکردم همشم از این سربازیم شروع شد الان 25 سالمه هیچ دارویی هم مصرف نمیکنم

 • فقط خواهش میکنم زود جوابمو بدین چون فقط پدر مادرم ازین موضوع مطلع هستند ومن دیگه میترسم مسافرت با دوست و آشنا برم یا کارای دیگه انجام بدم فقط راهنماییم کنین چیکار باید کنم

 • ازکودکی تاکنون که 31ساله هستم براثرجندحادثه ترسناک دچارصرع شده ام هنوزدارومصرف میکنم ولی باتجویزخودم چون دکتری که تهران رفتم به فکر جیب خودش بود تا بهبودی مریض یکماه داروخوب ماه دیگه دارویی اضافه میکرد که اثر داروهای اصلی راخنثی میکرد

 • با سلام و احترام
  مدت 15 سال است که به صرع بزرگ مبتلا هستم. هرچندالان مدت 5 سال است با مصرف دپاکین تحت کنترل هستم . 2 سال است که ازدواج کرده ام و هم اکنون علاقه مندیم که بچه دار شویم لکن بدلیل مصرف طولانی مدت دارو دچار تنبلی رحم شده ام . میخواستم بدانم اصلا بچه دار شدن بصلاح من هست و اینکه بخاطر مصرف اورلپت در دوره اول درمان چندین سال شیر مصرف نکردم و هم اکنون در 32سالگی ارتروز زانو دارو دارم چکار باید بکنم بابت این مسئله بسیار عصبی و ناراحتم . از صرع و ژنتیک هم برایم بگویید. در شیراز چگونه عضو انجمن شما شوم.

 • سلام لیلا خانم
  به نظر من شما انسان شجاعی هستید.

 • چطور باید عضو انجمن شویم؟

 • میشه ازت خواهش کنم جوابمو بدین خیلی نگرانم
  من رگای کمرم 4یا5 سالی هست میگیره اما از بعد فوت پدرم و بعد عقدم بدتر شد 20ساله هستم اما جدیدن یه 3و4 بعد عقدم 8 ماه عقد کردم رگ گردنم یه طرفش می گیره اما تو این 8 ماه تو خواب می لرزم نه سرد هست نه چیزی ولی با لرزش خودم 2بار از خواب پریدم اینا نشونه چی هستن تروخدا جواب بدین
  من ایمیل ندارم

 • با سلام و عرض ادب
  پدر و خواهر من سالیان متمادی است که با بیماری صرع دست و پنجه نرم می کنند. چند روز پیش با شنیدن تولید داروی توپیرامات (داروی ضد صرع) بسیار خوشحال شدمو به شدت پیگیر این دارو هستم. می خواستم بدانم آیا این دارو درمان قطعی است یا موقتی؟ آیا آقای دکتر به این دارو معتقد هستند؟ آیا با مصرف این دارو باید داروی های قبلی قطع گردد؟ طول درمان توسط این دارو چه قدر است؟ و دست آخر این که آیا درمان صرع امکان پذیر است یا خیر؟
  عذر خواهی بنده را بابت فشردگی مطالب و تعداد زیاد سوال ها، پذیرا باشید.
  با سپاس از زحمات شما

 • با عرض سلام
  همسرم ۵۶ ساله ۲۹ آذر سال گدشته تومور مغز عمل کرد تشخیص گلیوما بلاستوما مولتی فور گرید ۴ است ابتدا روزی ۲ عدد دپاکین و۲عدد فنی تویین مصرف می کرد که شروع به تشننج کرد دکتر فنی تویین را به ۴عدد رساند که تمام تنش کهیر زد بعد از آن قنی تویین قطع وقرص کپرا روزی ۲ عدد شروع گردید که مجددا تشنج کرد الان روزی ۴ عدد کپرا و ۲عدد دپاکین مصرف میکند میدانید که این دارو بیمه نیست وبه سختی بدست میاید دکتر تاکید کرده که ایرانی انرا ندهیم ولی من ۲ عدد خارجی و ۲ عدد ایرانی میدهم ولی هنوز هم هزینه ان برایم بسیارسنکین است ایا میتوانم ۱ عدد انرا کم کنم با توجه به اینکه هرماه شیمی درمانی میشود .
  و

  ا

 • سلام ، منم دقيقا شرائط شمارو دارم، ٥ سال كه ازدواج كرديم، خيلى سخته، نميتونم با اين موضوع كنار بيام، اكه راه حل مناسبى داشتى منم در جريان بزار، ممنون

 • با سلام، ٥سال كه ازدواج كرديم، شوهرم ١٣ سال كه بيمارى صرع داره، ٣ سال بود حالش خوب بود ولى ديروز باز حالش بد شد، در روز ٢ عدد تكرتول با ٢ تا دباكين ميخوره، اولين بار بود تو اين حال ميديدمش، خيلى ترسيدم، البته شوهرم مشكل نازايي هم داره، حالا به نظر شما اميدى به خوب شدنش هست!؟ اكه من تركش كنم احتمال داره حالش بدتر بشه!؟

 • سلام من کیارش 24 ساله هستم یک ساله دچار این بیماری شدم چبجوری میتونم عضو انجمن بشم؟؟؟؟؟؟؟

 • باسلام وعرض ادب من هم مبتلا به بیماری صرع هستم چند وقتی است بعد از بیدار شدن انگشتانم دچار گرفتگی می شوند آیا این به بیماری صرع ارتباطی دارد یا خیر؟

 • سلام مجدد ببخشید چه طور میشه عضو انجمن شد؟

  ثبت نظر

  نام:
  ایمیل:
  وب سایت:
  متن و پیام شما: