• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اختراعات جدید » اختراع روباتی که بر روی آب قدم می زند
  کد خبر : 9851

  اختراع روباتی که بر روی آب قدم می زند

  اختراع روباتی که بر روی آب قدم می زندReviewed by Aryan on Jul 30Rating: محققان چینی موسسه هاربین با الهام از ساختار بدنی برخی از حشرات موفق به ساخت روباتی شده اند که می تواند بر روی آب راه برود. به گزارش خبرگزاری مهر، این روبات دقیقا بر اساس توانایی های برخی از حشرات آب…

  اختراع روباتی که بر روی آب قدم می زندReviewed by Aryan on Jul 30Rating:
  محققان چینی موسسه هاربین با الهام از ساختار بدنی برخی از حشرات موفق به ساخت روباتی شده اند که می تواند بر روی آب راه برود.
  به گزارش خبرگزاری مهر، این روبات دقیقا بر اساس توانایی های برخی از حشرات آب رو از قبیل پشه ها و عنکبوتهای آبی که می توانند با استفاده از پاهای آب گریزی که دارند به راحتی بر روی آب راه رفته و حتی بدون اینکه درون آب غرق شوند بر روی سطح آن بجهند، ساخته شده است.

  این روبات طولی برابر 15 سانتیمتر داشته و دارای 10 پای آب گریز محافظ و دو پای متحرک و پارو مانند است که توسط دو موتور ریز حرکت داده شده و حرکتی مانند حرکت حشرات واقعی بر روی آب را در روبات به وجود می آورند.

  محققان موسسه هاربین با بررسی دقیق رفتارهای حرکتی حشره ای با قابلیت راه رفتن بر روی آب سعی کردند درک درستی از چگونگی حرکات حشره به دست آورند و بر اساس این اطلاعات توانستند روبات حشره ای را با ویژگی های مشابه حشرات واقعی بسازند.

  با وجود اینکه وزن روبات برابر وزن 390 حشره است اما هنوز می تواند با سرعتی 15 سانتیمتر در ثانیه بر روی سطح آب راه رفته، بایستد و آزادانه به اطراف حرکت کند بدون اینکه غرق شود. به گفته محققان شعاع و زاویه تماس پاها با سطح آب اصلی ترین عامل برای حفظ نیروی محافظتی در پاها است.

  این روبات آب دوست اولین روباتی نیست که رفتارهای حشرات را تقلید می کند اما می تواند به خوبی و با دقتی بیشتر از پیش حرکات حشرات را بر روی سطح آب شبیه سازی کند محدوده علمی که به ندرت مورد مطالعه دانشمندان قرار گرفته است.

  بر اساس گزارش گیزمگ، این روبات می تواند در زمینه هایی از قبیل اکتشاف کیفیت آب، کنترل آلودگی آب و دیگر کارهای مشابه مورد استفاده قرار گیرد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.