• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » غیره » وضعیت تجارت الکترونیکی در ایران
  کد خبر : 9812

  وضعیت تجارت الکترونیکی در ایران

  وضعیت تجارت الکترونیکی در ایرانReviewed by Aryan on Jul 28Rating: قطعا برای بکارگیری تجارت الکترونیکی بعنوان فن‌آوری نوین تجاری، زیرساخت‌های فنی و ارتباطی و مخابراتی، فرهنگی، حقوقی و قانونی و مدیریتی باید مهیا شود. به گزارش ایسنا، تجارت الکترونیکی بعنوان برآیند دو انقلاب فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات و جهانی شدن و بعنوان یکی از مظاهر…

  وضعیت تجارت الکترونیکی در ایرانReviewed by Aryan on Jul 28Rating:

  قطعا برای بکارگیری تجارت الکترونیکی بعنوان فن‌آوری نوین تجاری، زیرساخت‌های فنی و ارتباطی و مخابراتی، فرهنگی، حقوقی و قانونی و مدیریتی باید مهیا شود.

  به گزارش ایسنا، تجارت الکترونیکی بعنوان برآیند دو انقلاب فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات و جهانی شدن و بعنوان یکی از مظاهر کاربرد فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات در اقتصاد و بازرگانی مطرح بوده و مزایای فراوان آن شامل حذف محدودیت‌های زمانی و مکانی در تجارت، کاهش هزینه‌های مبادلاتی، دسترسی تولیدکنندگان و فروشندگان به مشتریان زیاد، دسترسی مصرف کنندگان به تأمین کنندگان کالا و خدمات در سطح وسیع و… موجب توجه به این پدیده شده است.

  به گفته کارشناسان، کشورمان با توجه به شاخص‌های مختلف از جمله آمادگی الکترونیکی و توسعه ناکافی زیرساخت‌های فنی و ارتباطی و مخابراتی در سطح کشور و وجود شکاف دیجیتالی، عدم آگاهی مردم نسبت به مزایای فراوان تجارت الکترونیکی، فقدان قوانین و مقررات مورد نیاز و یا اشکال در قوانین و مقررات موجود و … در بکارگیری این فن‌آوری با مشکلاتی مواجه است.

  با تصویب برنامه جامع توسعه تجارت الکترونیکی در مردادماه 1384 انتظار می‌رفت که چنانچه وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی ذیربط وظایف خود را به موقع انجام دهند، حداقل در پایان سال 1385 زیرساخت‌های لازم برای بکارگیری تجارت الکترونیکی مهیا شود.

   کندی‌ تجارت الکترونیک در ایران

  در همین راستا در مقاله‌ا‌ی با عنوان وضعیت تجارت الکترونیکی در ایران که برروی سایت انجمن علمی تجارت الکترونیکی ایران منتشر شده است، وضعیت فعلی زیرساخت‌های مورد نیاز تجارت الکترونیکی در ایران بررسی شده و برنامه‌های لازم توسعه کاربرد تجارت الکترونیکی مطرح شده است.

  بر اساس این گزارش با توجه به اینکه ایران در حال حاضر در گام اول مسیر توسعه تجارت الکترونیکی قرار دارد مهمترین موضوع، آماده کردن زیرساختهای فنی و ارتباطی، آموزش و تربیت نیروی انسانی متخصص و نیز فراهم کردن زیرساخت های حقوقی و قانونی توسط دولت است.

   تجارت الکترونیکی: از رؤیا تا واقعیت

  ولی به هر حال بخش خصوصی (شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی و مردم) با آگاهی از مزایای این پدیده باید تقاضای لازم را در این زمینه مطرح کرده و خود نیز با کسب آمادگی و مهیا کردن امکانات مورد نیاز سعی در استفاده از این فناوری نوین داشته باشند، چرا که عدم استفاده از این فن‌آوری‌ها آن‌ها را در عرصه رقابت بین‌المللی با شکست مواجه خواهد کرد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.