• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » تاریخ ایران , فرهنگی و هنری » شناخت نقشه ایران در احیای هویت جاده ابیریشم
  کد خبر : 98109

  شناخت نقشه ایران در احیای هویت جاده ابیریشم

  شناخت نقشه ایران در احیای هویت جاده ابیریشمReviewed by Farnaz on Nov 9Rating:   شناسايي نقش ايران در فرهنگ و هويت جاده ابريشم يکي از مباحث مورد نظر در جشنواره امسال است. به گزارش ميراث آريا، «پژوهش»، دبير جشنواره بين‌المللي راه ابريشم، ضمن اعلام اين مطلب افزود: بهره‌برداري از جاذبه‌هاي فرهنگي، هنري و گردشگري ايران…

  شناخت نقشه ایران در احیای هویت جاده ابیریشمReviewed by Farnaz on Nov 9Rating:

   

  شناسايي نقش ايران در فرهنگ و هويت جاده ابريشم يکي از مباحث مورد نظر در جشنواره امسال است.

  به گزارش ميراث آريا، «پژوهش»، دبير جشنواره بين‌المللي راه ابريشم، ضمن اعلام اين مطلب افزود: بهره‌برداري از جاذبه‌هاي فرهنگي، هنري و گردشگري ايران و کشورهايي که در مسير اين جاده قرار دارند نيز در اين جشنواره مورد بررسي قرار گرفت.

  او در ادامه، با اشاره به اين که راه ابريشم تنها يکي از هزاران مسيري است که به‌عنوان جاده ارتباطي ميان کشورها مطرح بوده است، تصريح کرد: اين جاده امروز به‌عنوان ميراثي معنوي و جاده‌اي تاريخي و نـــــــــمادين، براي ايجاد تعامل بيش‌تر ميان ملل مورد توجه و اهميت است.

  به گزارش ميراث آريا، دبير جشنواره راه ابريشم هم‌چنين به اهداف برگزاري اين جشنواره اشاره کرد و اظهار داشت: ايجاد فضاي هم‌انديشي براي صاحب‌نظران و پژوهشگران داخلي و خارجي در حوزه گردشگري، تبيين نقش گردشگري در توسعه راه ابريشم و شناسايي موانع موجود بر سر راه توسعه گردشگري ميان ايران و کشورهاي جاده ابريشم و هم‌چنين معرفي فضاهاي باستاني در اين مسير از مهم‌ترين اهداف برگزاري اين جشنواره است.

  او همکاري دستگاه‌هاي فرهنگي براي احياي اين مسير تاريخي را امري ضروري دانست و يادآور شد: ‌راه ابريشم در ابتدا جاده‌اي براي سهولت حمل‌ونقل کالا و بعدها مسيري براي تبادل فرهنگي-هنري و شاهراه ارتباطي در زمينه‌هاي اقتصادي-اجتماعي-‌ سياسي و فرهنگي محسوب مي‌شد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • بهرام

   با سلام: همانطور در نقشه تمام دریاها اسم برده شده اسم خلیج همیشه فارس را نمی بینم سایت سایت ایرانی ولی نقشه را مطالعه خودتان هم مطالعه نکردی لطفا اصلاح بفرمائید در صورت عدم اصلاح برای من ایمیل نفرستید .

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.