• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل » روسيه ،آمريكا را به قطع همكاري تهديد كرد
  کد خبر : 9792

  روسيه ،آمريكا را به قطع همكاري تهديد كرد

  روسيه ،آمريكا را به قطع همكاري تهديد كردReviewed by Aryan on Jul 27Rating: فارين پاليسي نوشت: طبق استدلال كاخ سفيد، معاهده كاهش تسليحات هسته اي موسوم به ‘نيو استارت’، همكاري روسيه در مسايل منطقه اي و موافقت با انتقال ملزومات مورد نياز نيروهاي آمريكايي در افغانستان از طريق خاك روسيه، از جمله دستاوردهاي ترميم مناسبات…

  روسيه ،آمريكا را به قطع همكاري تهديد كردReviewed by Aryan on Jul 27Rating:

  po4khyrkm664i0x7bmk2.jpg

  فارين پاليسي نوشت: طبق استدلال كاخ سفيد، معاهده كاهش تسليحات هسته اي موسوم به ‘نيو استارت’، همكاري روسيه در مسايل منطقه اي و موافقت با انتقال ملزومات مورد نياز نيروهاي آمريكايي در افغانستان از طريق خاك روسيه، از جمله دستاوردهاي ترميم مناسبات آمريكا – روسيه يا همان ‘ريست باتم’ است.
  اما، روسيه درصدد است از اين سه اهرم با ارزش براي آمريكا به منظور واداشتن كنگره به مخالفت با لايحه اي استفاده كند كه طبق آن، صدور رواديد براي مقامات روسي متهم به نقض حقوق بشر لغو خواهد شد.
  وجه تسميه اين قانون كه به ‘قانون حاكميت قانون پاسخگويي 2011 شرگئي مگنيتسكي’ معروف است، به اين وكيل روس برمي گردد كه آمريكا ادعا مي كند در راستاي مبارزه با فساد، در سال 2009 در روسيه زنداني شد و بر اثر شكنجه در زندان درگذشت.
  خبرگزاري ريانووستي روسيه نيز اعلام كرده است كه وزارت خارجه آمريكا از تلاش براي تصويب اين طرح در كنگره حمايت كرده است.
  طبق سندي كه فارين پاليسي به نسخه اي از آن دست يافته و مقامات دولت آمريكا نيز بر وجود آن صحه گذاشته اند، مقامات ارشد دولت روسيه به همتايان آمريكايي شان هشدار داده اند كه در صورت تصويب اين قانون در كنگره واكنش جدي نشان خواهد داد.
  مجلس دوماي روسيه پيشتر قانوني را پيشنهاد كرده بود كه طبق آن، افزون بر منع سفر، دارايي هاي مقامات آمريكايي را كه از نظر مسكو ناقض حقوق اتباع روسيه دستگير شده در خارج و محاكمه آنها در آمريكا به شمار مي آيند، مسدود خواهد كرد.
  سناتور ‘بن كاردين’ از طرفداران سرسخت قانون لغو صدور رواديد براي ناقضان حقوق بشر در روسيه، گفت كه در زمان حاضر در پي رفع نگراني هاي دولت است و مشخص نيست اين لايحه چه وقت در كنگره به راي گذاشته مي شود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.