• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » مصاحبه » رامبدجوان:ده نمكي اول از گذشته اش عذرخواهي كند بعد فيلم بسازد!
  کد خبر : 9457

  رامبدجوان:ده نمكي اول از گذشته اش عذرخواهي كند بعد فيلم بسازد!

  رامبدجوان:ده نمكي اول از گذشته اش عذرخواهي كند بعد فيلم بسازد!Reviewed by Aryan on Jul 17Rating:  آقاي ده‌نمكي از ديد من و خيلي‌هاي ديگر، اين قدر چهره‌ي تكليف‌روشني بود كه فكر مي‌كردم اگر اين آدم قرار است از موقعيّت خشن سياسيش تبديل شود به يك آرتيست و هنرمند، بايد از آنهايي كه آزارشان داده عذرخواهي…

  رامبدجوان:ده نمكي اول از گذشته اش عذرخواهي كند بعد فيلم بسازد!Reviewed by Aryan on Jul 17Rating:

   آقاي ده‌نمكي از ديد من و خيلي‌هاي ديگر، اين قدر چهره‌ي تكليف‌روشني بود كه فكر مي‌كردم اگر اين آدم قرار است از موقعيّت خشن سياسيش تبديل شود به يك آرتيست و هنرمند، بايد از آنهايي كه آزارشان داده عذرخواهي كند. اين حرف من اصلاً سياسي نيست و كاملاً اجتماعي است. حرف من با پيمان اين بود كه چرا قبل از اينكه اين اتّفاق بيفتد داري با او كار مي‌كني. نمي‌شود اينقدر در سياست شيطنت كرد، بعد آمد در سينما و گفت من آدم فرهنگي بودم.

   ve3fjlgalukuezj2j953.jpg
  بخشي از گفتگوي سه نفره بهاره رهنما، پيمان قاسمخاني ورامبد جوان در ماهنامه سينمايي بيست‌وچهار:

   بهاره رهنما: سابقه آشنايي شما دو تا به كجا برمي‌گردد؟

  پيمان قاسم‌خاني: مشاور فيلم اخراجي‌ها بودم كه رامبد آمد و يقه‌ام را گرفت.

  رهنما: چرا مشاور آن كار بودي؟

  قاسم‌خاني: سؤال بعدي لطفاً…

  رهنما: نه جواب بده، چرا رفتي؟ البتّه كار رامبد قشنگ بود كه آمد و دوستانه گفت كه نبايد اين كار را مي‌كردي…

  قاسم‌خاني: همچين دوستانه هم نبود…

  رامبد جوان: اتّفاقاً خيلي هم خصمانه بود.

  قاسم‌خاني: سؤال بعدي لطفاً…

  رهنما: تو فكر مي‌كردي ممكن است آقاي ده‌نمكي فيلم خوبي بسازد و آن گذشته كمي تغيير كند، نه؟

  قاسم‌خاني: من ده‌نمكي شلوغ و جنجالي اين روزها را نمي‌شناسم. ده‌نمكي آن روزها آدم دوست‌داشتني و محجوبي بود. هنوز هم روي حرفم هستم كه ايده‌ي اوّليّه‌ اخراجي‌ها كاملاً ايده‌آل و در جهت ذهنيّتم بود و گرنه نمي‌رفتم سراغش. آن فيلم مي‌توانست فيلم خيلي بهتري شود. ما سر آن فيلم به توافق نرسيديم، آن هم به دلايل سليقه‌اي و نه دلايل سياسي.

  جوان: يقه گرفتن من هم نكته دارد. من نه سياسيم نه مطالعات سياسي دارم. در حدّ يك شهروند خيلي عام سياست را مي‌فهمم. من مثل كسي هستم كه با بديهيّات سياست آشناست و واكنشهايش هم در حدّ همان بديهيّات است. آقاي ده‌نمكي از ديد من و خيلي‌هاي ديگر، اين قدر چهره‌ي تكليف‌روشني بود كه فكر مي‌كردم اگر اين آدم قرار است از موقعيّت خشن سياسيش تبديل شود به يك آرتيست و هنرمند، بايد از آنهايي كه آزارشان داده عذرخواهي كند. اين حرف من اصلاً سياسي نيست و كاملاً اجتماعي است. حرف من با پيمان اين بود كه چرا قبل از اينكه اين اتّفاق بيفتد داري با او كار مي‌كني. نمي‌شود اينقدر در سياست شيطنت كرد، بعد آمد در سينما و گفت من آدم فرهنگي بودم. راستش اينها خيلي با هم منافات دارد. دلخوري من اين بود كه پيمان قاسم‌خاني كه آدم حرفه‌اي اين سينماست دارد اين آدم را حمايت مي‌كند و باعث مي‌شود او جزو فيلمسازان تراز اوّل شود.

  قاسم‌خاني: من ترجيح مي‌دهم كه آن آدم ابزار شيطنتش را كنار بگذارد و بيايد سراغ سينما.

  جوان: ابزارش را از دست داده بود كه آمد سراغ سينما چون نياز بود سوئيچ كند روي يك موضوع ديگر. من معتقدم بايد مي‌گفتيم عذر بخواهد بعد وارد ميدان شود.

  رهنما: حرف درستي است.

  قاسم‌خاني: من مي‌گويم اگر هيتلر هم بيايد و حرفهاي من را بزند ايراد ندارد.

  برگرفته از : ايران گلوبال

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۲)  • تهمینه

   سلام.من 19 سال و 7 ماه سن دارم .برای هم سن و سال های من ده نمکی با اخراجیها شناخته شد -اخراجیهایی که از سال ها پیش آن را در پرده سینما ها جست و جو میکردیم اما گویی سینما گرایان ما همه چیز برایشان مهم بود جز گفتن این ناگفته ها آری تنها تکرار تکرار -تکرار برای قلب های مخاطبان زیباست اما برای عقل آنان معنی جز آنکه اینان نمیخواهند ما بدانیم این ناگفته ها را ندارد -ده نمکی هر که بود و هر چه کرد در اوج نفرتی که سیاست می تواند برای هر آدمی به بارآورد نا گفته هایی را گفت که خیلی ها در محبوبیتی که کار فرهنگی به بار می آورد جسارت گفتنش را نداشتند من عذر خواهی نکردن ده نمکی را تاب می آورم اما نمیدانم چگونه این تکرار های بی معنا را برای ذهنم معنا کنم حال آنکه من و امثال من از سینما گرایانی که سال ها در این میدان بوده اند انتظاری بیش تر از ده نمکی داریم.

  • reza

   من به عنوان نماینده از جامعه بازیگری اهواز عرض میکنم که:ما همگی پشت آقای ده نمکی هستم از او حمایت می کنیم

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.