• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار پزشکی » مصرف روزانه آسپيرين ممکن است خطر سرطان روده را کاهش دهد
  کد خبر : 94494

  مصرف روزانه آسپيرين ممکن است خطر سرطان روده را کاهش دهد

  مصرف روزانه آسپيرين ممکن است خطر سرطان روده را کاهش دهدReviewed by Aryan♥ on Nov 8Rating: تحقيقات تازه ای که از سوی مقامهای پزشکی بريتانيا انجام شده است می گويد مصرف روزانه آسپيرين در درازمدت ممکن است خطر سرطان روده را در مورد کسانی که از نظر ژنتيکی آمادگی ابتلا به اين بيماری را دارند،…

  مصرف روزانه آسپيرين ممکن است خطر سرطان روده را کاهش دهدReviewed by Aryan♥ on Nov 8Rating:

  تحقيقات تازه ای که از سوی مقامهای پزشکی بريتانيا انجام شده است می گويد مصرف روزانه آسپيرين در درازمدت ممکن است خطر سرطان روده را در مورد کسانی که از نظر ژنتيکی آمادگی ابتلا به اين بيماری را دارند، کاهش دهد.

  اين بررسی از سوی دانش پژوهان دانشگاه نيوکاسل انگلستان در مورد ۸۶۱ بيمار مبتلا به سيندروم لينچ انجام شده است. سيندروم لينچ حالتی است که خطر سرطان روده و ديگر سرطانها را افزايش می دهد.

  در اين آزمايش که ۵ سال به درازا کشيد به گروهی از بيماران مورد آزمايش در هر روز مقدار دو خوراک ۶۰۰ ميلی گرمی آسپيرين داده شد، و به گروه ديگر يک شبه داروی غيرفعال خورانده شد.

  دانشمندان دريافتند که موارد بروز سرطان در افرادی که به مدت حداقل دو سال آسپيرين ميخوردند ۶۰ درصد کمتر از افرادی است که شبه دارو را مصرف ميکردند.

  جان برن، که اين تحقيق را رهبری می کند، گفت: اين پژوهش « مدرک روشنی» بدست داد که آسپيرين از بروز سرطان روده در اشخاصی که بطور موروثی خطر ابتلا به اين بيماری را دارند، جلوگيری می کند. با اينحال آقای برن عقيده دارد که برای تعيين مقدار خوراک روزانه آسپيرين و طول مدت مصرف آن، مطالعات بيشتری مورد نياز است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.