• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » علمی و فضایی , مجله نجوم » دیدار زمین با یک سیارک از فاصله ۳۲۵ هزار کیلومتری
  کد خبر : 93735

  دیدار زمین با یک سیارک از فاصله ۳۲۵ هزار کیلومتری

  دیدار زمین با یک سیارک از فاصله ۳۲۵ هزار کیلومتری Reviewed by Farnaz on Nov 8Rating: زمین هفته آینده در انتظار ملاقات با سیارکی به اندازه یک راکت فضایی خواهد بود که از فاصله ای ایمن و بدون ایجاد هر گونه تهدیدی از کنارش عبور خواهد کرد. به گزارش خبرگزاری مهر، سیارک ۲۰۰۵YU۵۵ از فاصله…

  دیدار زمین با یک سیارک از فاصله ۳۲۵ هزار کیلومتری Reviewed by Farnaz on Nov 8Rating:

  زمین هفته آینده در انتظار ملاقات با سیارکی به اندازه یک راکت فضایی خواهد بود که از فاصله ای ایمن و بدون ایجاد هر گونه تهدیدی از کنارش عبور خواهد کرد.

  به گزارش خبرگزاری مهر، سیارک ۲۰۰۵YU۵۵ از فاصله ۳۲۵ هزار و ۸۷ کیلومتری از زمین، فاصله ای نزدیکتر از ماه به زمین عبور خواهد کرد و پس از آن در میان فضا ناپدید خواهد شد. این سیارک تیره و کربنی وسعتی در حدود ۳۹۶ متر دارد و پس از سه دهه برای اولین بار به نزدیک ترین فاصله اش از زمین دست پیدا خواهد کرد.

  به گفته “توماس ستاتلر” یکی از اخترشناسان بنیاد ملی علوم آمریکا این سیارک جرمی خطرساز نیست و می توان از آن به عنوان فرصتی مناسب برای مطالعه بر روی سیارکها استفاده کرد. ناسا به همراه بنیاد ملی علوم قصد دارند از روز جمعه رصدهای تلسکوپهای راداری خود را به منظور نقشه برداری از سطح و ساختار شیمیایی این سیارک آغاز کنند.

  سیارکی با ابعاد مشابه ۲۰۰۵YU۵۵ تا سال ۲۰۲۸ از نزدیکی زمین عبور نخواهد کرد. ناسا می گوید در حال حاضر بیش از هزار و ۲۶۲ سیارک خطرساز و بزرگتر از ۱۵۴ متر در نزدیکی زمین به دور خورشید در حرکتند و ۲۰۰۵YU۵۵ یکی از همین سیارکها است که احتمال برخورد آن با زمین صفر خواهد بود، دست کم در قرن حاضر مسیر این سیارک به گونه ای نیست که بتواند با زمین برخورد کند.

  بر اساس گزارش ان بی سی، با این همه در صورتی که سیارکی به این ابعاد بر روی اقیانوس فرود بیاید می تواند زمین لرزه ای با شدت ۷ ریشتر و امواج سونامی به ارتفاع ۲۱ متر به وجود آورد. احتمال وقوع چنین برخوردهایی یک بار در هر ۱۰۰ هزار سال است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.