• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » علمی و فضایی » لباس هایی که با یک حرکت معطر می‌شوند
  کد خبر : 915809

  لباس هایی که با یک حرکت معطر می‌شوند

  لباس هایی که با یک حرکت معطر می‌شوندReviewed by Aryan on Nov 23Rating:   رئیس پژوهشکده مواد و فناوری‌های پیشرفته نساجی دانشگاه صنعتی امیرکبیر از تولید پارچه‌های فاستونی معطر خبر داد و گفت: این نوع پارچه ها با وارد شدن نیرو به آن، معطر می‌شود. دکتر علی‌اکبر مراتی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره…

  لباس هایی که با یک حرکت معطر می‌شوندReviewed by Aryan on Nov 23Rating:

   

  رئیس پژوهشکده مواد و فناوری‌های پیشرفته نساجی دانشگاه صنعتی امیرکبیر از تولید پارچه‌های فاستونی معطر خبر داد و گفت: این نوع پارچه ها با وارد شدن نیرو به آن، معطر می‌شود.

  دکتر علی‌اکبر مراتی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اجرای پروژه‌ای در حوزه نساجی، افزود: در این پروژه تحقیقاتی موفق به معطرسازی پارچه‌های فاستونی شدیم.

  رئیس پژوهشکده مواد و فناوری‌های پیشرفته نساجی دانشگاه صنعتی امیرکبیر به بیان نحوه معطر سازی این پارچه‌ها پرداخت و اظهار داشت: برای این منظور از میکرو کپسول‌ها استفاده شده است.

  وی ادامه داد: ساختار این پارچه‌ها به گونه‌ای است که با وارد شدن نیرو به پارچه معطر می شوند و بوی دلخواه فرد از پارچه به مشام می‌رسد.

  مراتی ادامه داد: لباس‌هایی که با این نوع پارچه‌ها تهیه می‌شود، با حرکت فرد و وارد شدن نیرو به آن، موجب رها شدن میکروکپسول‌ها و در نهایت موجب معطر شدن لباس می‎شود.

  وی ماندگاری بوی این پارچه‌ها را از ویژگی‌های این نوع منسوجات ذکر کرد و ادامه داد: عطر این نوع پارچه‌ها تا 20 بار شستشو ماندگاری دارد.

  به گفته رئیس پژوهشکده مواد و فناوری‌های پیشرفته نساجی دانشگاه صنعتی امیرکبیر این پروژه با همکاری یکی از شرکت‌های تولید فاستونی و با حمایت از وزارت صنایع اجرایی شد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.