• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل » جداسازی زنان از مردان در مجلس عربستان
  کد خبر : 913849

  جداسازی زنان از مردان در مجلس عربستان

  جداسازی زنان از مردان در مجلس عربستان Reviewed by Aryan on Nov 21Rating: «دستور پادشاه عربستان برای جداسازی زنان از مردان در پارلمان، به منظور کسب رضایت گروه های تندرو وهابی صورت می گیرد که حتی کوچکترین اصلاح و تغییر در ساختار اجتماعی- سیاسی این کشور را مورد اعتراض قرار می دهند». در پی صدور…

  جداسازی زنان از مردان در مجلس عربستان Reviewed by Aryan on Nov 21Rating:

  جداسازی زنان از مردان«دستور پادشاه عربستان برای جداسازی زنان از مردان در پارلمان، به منظور کسب رضایت گروه های تندرو وهابی صورت می گیرد که حتی کوچکترین اصلاح و تغییر در ساختار اجتماعی- سیاسی این کشور را مورد اعتراض قرار می دهند».

  در پی صدور اجازۀ حضور زنان در مجلس نمایندگان (پارلمان) عربستان از سوی پادشاه این کشور در ماه گذشتۀ میلادی، یک مسئول سیاسی این کشور از نصب دیواره های حائل (پارتیشن) برای جداسازی زنان و مردان در پارلمان عربستان خبر داد.

  روزنامۀ آمریکایی آسوشیتدپرس به نقل از یک مقام مسئول در عربستان اعلام کرد: نخستین گروه از نمایندگان زن عربستان در دورۀ جدید فعالیت پارلمان، از سال آینده در جلسات آن شرکت خواهند کرد و تا آن زمان، کار نصب دیواره های جداکنندۀ زنان از مردان به پایان خواهد رسید.

  به نوشتۀ این روزنامه آمریکایی، «دستور پادشاه عربستان برای جداسازی زنان از مردان در پارلمان، به منظور کسب رضایت گروه های تندرو وهابی صورت می گیرد که حتی کوچکترین اصلاح و تغییر در ساختار اجتماعی- سیاسی این کشور را مورد اعتراض قرار می دهند».

  این در حالی است که زنان در عربستان همچنان از حضور در انتخابات و دادن رأی محروم هستند و سران این کشور، اعطای حق دادن رأی به زنان را در دست بررسی دارند و گفته می شود که از سال ۲۰۱۵ زنان نیز در عربستان رأی خواهند داد.

  منبع: شبكه العالم

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.