• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » علمی و فضایی » هواپیمای کم‌صدا با الهام از بال‌های جغد
  کد خبر : 912696

  هواپیمای کم‌صدا با الهام از بال‌های جغد

  هواپیمای کم‌صدا با الهام از بال‌های جغدReviewed by Aryan on Nov 21Rating: ایسنا نوشت : توانایی جغدها در پرواز آرام و بی صدا در هنگام شکار می‌تواند به طراحی نسل جدید هواپیماهای مسافربری با آلودگی صوتی کمتر منجر شود. محققان دانشگاه کمبریج برای درک بهتر نحوه کاهش صدا در هنگام پرواز جغدها، ساختار بال این…

  هواپیمای کم‌صدا با الهام از بال‌های جغدReviewed by Aryan on Nov 21Rating:
  بال‌های جغد

  بال‌های جغد

  ایسنا نوشت : توانایی جغدها در پرواز آرام و بی صدا در هنگام شکار می‌تواند به طراحی نسل جدید هواپیماهای مسافربری با آلودگی صوتی کمتر منجر شود.

  محققان دانشگاه کمبریج برای درک بهتر نحوه کاهش صدا در هنگام پرواز جغدها، ساختار بال این پرندگان را مورد تجزیه و تحلیل دقیق قرار داده اند.نتایج این مطالعه می تواند اطلاعات مفیدی برای طراحی نسل جدید هواپیماهای کم صدا تر در اختیار محققان قرار دهد.پرواز آرام و بی صدای جغد، رمز موفقیت این پرنده در هنگام شکار است و این توانایی منحصر به فرد به شکل خاص بخشی از پرهای بال حیوان مربوط می شود.

  «جاستین جاورسکی» از محققان دانشگاه کمبریج تأکید می کند: نحوه دستیابی جغد به سکوت آکوستیک دقیقا مشخص نیست؛ اشکال خاص بال در گونه های مختلف جغد احتمالا باعث حذف صدای ایرودینامیک پرواز می شود که به پرنده امکان یافتن شکار در تاریکی تنها با قدرت شنوایی را فراهم می کند.محققان سه ویژگی را در بال جغد مورد بررسی قرار دادند که شامل مجموعه ای از پرهای سفت در امتداد لبه بال، یک ماده نرم و پرز دار در بالای بال و یک حاشیه انعطاف پذیر در لبه عقبی بال است.

  محققان با استفاده از مدل های ریاضیاتی دریافتند که لبه عقبی بال با خواص الاستیک و متخلخل می تواند به کاهش صدا کمک کند.نتایج یافته جدید محققان در نشست انجمن فیزیک آمریکا در سن دیگو ارائه شده است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.