• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » در جامعه ما دروغ زیاد شده
  کد خبر : 908615

  در جامعه ما دروغ زیاد شده

  در جامعه ما دروغ زیاد شده Reviewed by Farnaz on Nov 17Rating: رئیس جمهور سابق کشورمان گفت: انسان هر کاری که می‌کند باید به خاطر خدا باشد نه به خاطر خودنمائی؛ رسیدن به ثروت یا اینکه از او تمجید و تعریف بکنند.  به نقل از خبرآنلاين، حجت الاسلام سید محمد خاتمی در مراسم عزاداری سیّد…

  در جامعه ما دروغ زیاد شده Reviewed by Farnaz on Nov 17Rating:

  رئیس جمهور سابق کشورمان گفت: انسان هر کاری که می‌کند باید به خاطر خدا باشد نه به خاطر خودنمائی؛ رسیدن به ثروت یا اینکه از او تمجید و تعریف بکنند. 

  به نقل از خبرآنلاين، حجت الاسلام سید محمد خاتمی در مراسم عزاداری سیّد و سالار شهیدان امام حسین (ع) در زادگاه خود اردکان، اظهار داشت: خداوند درباره بندگان خالص خودش می گوید “لا خوف علیهم و لا هم یحزنون” همه مشکلات، بدبختی‌ها و نگرانی‌های روحی و روانی در انسان یا از ترس است یا از غم.

  انسان به خاطر مشکلاتی که برایش پیش می آید غمناک می شود، کسی از بستگانش از دنیا می رود؛ مال و مقامش را از دست می‌دهد. و ترس؛ ترس از فقر، ترس از بیماری، ترس از حکومت‌های جبّار زورگو؛ خداوند می فرماید مومن کسی است که نه خوف دارد و نه حزن.بهشت جایی است که در آن نه ترس است و نه غم.انسانی که ترس و غم نداشته باشد این انسان؛ انسان خوشبختی است و نفس مطمئن، نفسی است که اطمینان دارد چون به خدا پیوسته است و واقعا فارغ از غم و حزن است؛ خداوند به این جان مطمئن که به کمال رسيده است و از همه مراحل گذشته است می گوید که “یا ایتها النفس…” که تو از خدا خشنود هستی و خدا از تو خشنود است. پس داخل شو در جمع بندگان خاص من و بهشت من.

  وي با آرزوي اينكه همه پيروان راستين پيامبر و اهل بيت بويژه در زمينه ادب و اخلاق باشند، ادامه داد: ما اکنون حکومتی منتسب به اسلام داریم و بايد این پیروی را ثابت کنیم. واقعا آنچه باعث تاسف است این است که ما در جامعه مان از بالا به پایین می بینیم موارد اخلاقی که مورد تایید دین خدا بوده ؛مورد تایید پیامبر بوده – و می فرمایند “بعثت لاتمم مکارم الاخلاق”- آسیب دیده است. متاسفانه در جامعه ما دروغ یا تملق و…زیاد شده و باید نگران باشیم. گرچه بسیار مهم است که وضع اقتصادی خوب باشد؛ زندگی مردم آرام و مطمئن و خوب باشد زیر بناهای اقتصادی، اجتماعی استوار باشد، روابط ما با حفظ اصالت‌ها به گونه ای باشد که خطرها را دفع و کم کند، ولی مهمتر از همه اینها اینکه اخلاق در جامعه جایگاه مهم داشته باشد.

  خاتمي در پايان گفت: انشاالله که با پیروی که از پیامبر و پیشوایان بزرگوار بخصوص حضرت ابا عبدالله (ع) بتوانیم این صفات و خصوصیات را هم در جنبه فردی و هم جنبه اجتماعی در جامعه پیاده کنیم و پیش ببریم.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.