• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , حوادث » سارقان حرفه ای که آموزش دزدی می دادند
  کد خبر : 905113

  سارقان حرفه ای که آموزش دزدی می دادند

  سارقان حرفه ای که آموزش دزدی می دادندReviewed by Farnaz on Nov 15Rating: متهم در پي آشنايي با سه دزد معتاد، از آنها آموزش دزدي فرا گرفته بود و پس از هر سرقت به كمك آنها اموال مسروقه را مي‌فروخت. به گزارش جام‌جم، هفته گذشته مردي با حضور در شعبه اول بازپرسي دادسراي عمومي و…

  سارقان حرفه ای که آموزش دزدی می دادندReviewed by Farnaz on Nov 15Rating:

  متهم در پي آشنايي با سه دزد معتاد، از آنها آموزش دزدي فرا گرفته بود و پس از هر سرقت به كمك آنها اموال مسروقه را مي‌فروخت.

  به گزارش جام‌جم، هفته گذشته مردي با حضور در شعبه اول بازپرسي دادسراي عمومي و انقلاب فرودگاه مهر آباد تهران از سرقت اموالش در گيت فرودگاه خبرداد.

  شاكي به بازپرس پرونده گفت: قصد سفر به يكي از شهرها را داشتم. در فرودگاه چمدانم را كه حاوي مدارك و مبلغ چهار ميليون و 800 هزار تومان بودبراي بازرسي روي دستگاه ايكس ري قرار دادم. براي دقايقي منتظر ماندم، سپس به آن سوي گيت رفتم تا چمدان را بردارم اما اثري از آن نبود.

  وي اضافه كرد: به محل ورودي بازرسي بازگشتم و موضوع را با ماموران انتظامي مستقر در آنجا بازگو كردم كه گفتند چمدان پس از بازرسي به آن سوي دستگاه ايكس ري ارسال شده است. بنابراين به جستجو در محوطه فرودگاه پرداختم، اما چمدان و سارق راپيدا نكردم.

  در پي اين سرقت، پرونده با دستور قضايي بازپرس ابراهيمي بسابي در اختيار پليس آگاهي فرودگاه مهر آباد تهران قرار گرفت و جستجو براي دستگيري سارق و كشف اموال مسروقه آغاز شد.

  شكايت يكي پس از ديگري

  در حالي كه تحقيقات ادامه داشت، مسافران ديگري هم با حضور در پليس آگاهي شكايت‌هاي مشابهي ارائه كردند. با تحقيق از شاكيان جديد معلوم شد، آنها نيز هنگامي كه چمدان يا كيف‌هاي خود را براي بازرسي روي دستگاه ايكس ري قرار داده و دقايقي بعد براي برداشتن آن اقدام كرده بودند، متوجه سرقت اموالشان شده اند.

  با افزايش شكايت‌ها جستجوي پليس براي دستگيري سارق مرموز ادامه داشت تا اين‌كه دو روز پيش يكي از مسافران وقتي چمدان خود را روي دستگاه ايكس ري قرار داد، بلافاصله به آن سوي گيت رفت تا چمدان خود را تحويل بگيرد، ناگهان متوجه مردي شد كه با برداشتن چمدان وي قصد فرار دارد.

  هوشياري مالباخته دزد را گرفتار كرد

  مرد مسافر به سوي سارق حمله كرد تا مانع فرار وي شود، كه در همين موقع دزد جوان با چمدان ضربه‌اي محكم به سر مالباخته زد و او را نقش زمين كرد و گريخت.

  در پي اين حادثه مالباخته سراسيمه دزد جوان را تعقيب كرد.درهمين موقع مشاهده كرد سارق به سمت يك موتورسيكلت پارك شده در محوطه فرودگاه مي‌رود بنابراين با ديدن ماموران انتظامي به سراغ آنها رفت و درخواست كمك كرد.

  در اين مرحله ماموران با ديدن مرد سارق، به تعقيبش پرداختند و پيش از آن‌كه دزد جوان فرصت فرار پيدا كند، او را دستگير كردند و چمدان مسروقه را به مالباخته تحويل دادند.

  با انتقال متهم به پليس آگاهي فرودگاه مهرآباد تهران وي به سرقت اموال مسافران در فرودگاه مهر آباد اعتراف كرد.

  متهم با اشاره به نحوه سرقت‌هايش به پليس گفت: مدتي است شيشه مصرف مي‌كنم. همين موضوع باعث طرد شدن من از سوي خانواده‌ام شد. مدتي در خانه دوستانم بودم تا اين‌كه در پي آشنايي با سه مرد معتاد همراه آنها خانه‌اي را در ميدان فردوسي تهران اجاره كردم.

  متهم اضافه كرد: هر كدام از همدستانم در يك زمينه دزدي مي‌كرد و اموال مسروقه را هم هر شب به همان خانه اجاره‌اي مي‌آوردند و روزهاي بعد مي‌فروختند. آنها به من نيز آموزش سرقت دادند. بنابراين من با موتورسيكلت متعلق به يكي از همين دوستانم براي سرقت به فرودگاه مهرآباد تهران مي‌رفتم.

  متهم ياد آور شد: مسافراني را كه براي بازرسي اموالشان به سمت دستگاه ايكس ري مي‌رفتند، تعقيب مي‌كردم و پيش از آن‌كه براي برداشتن چمدان و اموالشان اقدام كنند، من وسايل آنها را مي‌دزديدم.

  دستگيري سه سارق معتاد

  در پي اعتراف متهم، ماموران با هماهنگي قضايي عازم خانه اجاره‌اي متهم در ميدان فردوسي شدند و سه دزد معتاد ديگر را كه با وي در فروختن اموال مسروقه همكاري داشتند، دستگير كردند.

  متهمان به پليس آگاهي فرودگاه مهر آباد تهران منتقل شدند و در بازرسي از منزل آنها،چند دستگاه لپ تاپ، گوشي تلفن همراه و چند چمدان خالي كه متعلق به شاكيان بود كشف و ضبط شد.

  در ادامه تحقيق از متهمان معلوم شد همگي سابقه دار بوده و در زمينه سرقت هم فعاليت دارند وعلاوه بر آموزش دزدي، در فروختن اموال مالباخته‌ها به متهم كمك مي‌كردند.

  در مرحله بعدي تحقيقات معلوم شد، متهم با بخشي از پول‌هاي به دست آمده از اموال مالباخته‌ها، خودروي پرايدي را خريداري كرده و در اختيار يكي از دوستانش گذاشته بود تا با آن مسافر جا به جا كند و ماهانه مبلغي نيز به وي بدهد بنابراين اين فرد نيز شناسايي و خودرو نيز پس ازتوقيف به پاركينگ پليس منتقل شد.

  بنابراين گزارش، متهمان با قرار قانوني روانه زندان شدند. تحقيقات تكميلي از آنها ادامه دارد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.