• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » رسانه‌های وابسته به دولت علیه قوه قضائیه در پرونده مرگ وبلاگ نویس تلاش می کنند
  کد خبر : 905042

  رسانه‌های وابسته به دولت علیه قوه قضائیه در پرونده مرگ وبلاگ نویس تلاش می کنند

  رسانه‌های وابسته به دولت علیه قوه قضائیه در پرونده مرگ وبلاگ نویس تلاش می کنندReviewed by Farnaz on Nov 15Rating: به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی صبح پنجشنبه در جمع روسای دادگستری سراسر کشور با اشاره به اصل 156 قانون اساسی در مورد استقلال دستگاه قضا گفت: از تمام روسای دادگستریهای کشور می‌خواهیم…

  رسانه‌های وابسته به دولت علیه قوه قضائیه در پرونده مرگ وبلاگ نویس تلاش می کنندReviewed by Farnaz on Nov 15Rating:

  به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی صبح پنجشنبه در جمع روسای دادگستری سراسر کشور با اشاره به اصل 156 قانون اساسی در مورد استقلال دستگاه قضا گفت: از تمام روسای دادگستریهای کشور می‌خواهیم به دور از جوسازی‌های سیاسی فضای حاکم بر کشور و فضای رسانه‌‌‌ای در احکام خود استقلال داشته باشند.

  وی با اشاره به نامه نگاری‌های اخیر میان قوا گفت: این نامه نگاری‌ها نشان از مشی استقلال دستگاه قضا بود و قوه قضائیه پای استقلال خود ایستاده است. قوه قضائیه با کسی سر جنگ ندارد و بدون استقلال صحبت از عدالت کردن بی پایه و اساس است.

  آیت‌الله آملی لاریجانی با بیان اینکه برخی از آرای قضات کمی ضعیف است گفت: روسای دادگستری‌ها باید بر آرای قضات به صورت رندوم نظارت کنند و حتی جلسات نقد آرا بگذارند.

  وی با انتقاد از برخی رسانه‌ها گفت: یکی از اشکالات موجود در رسانه‌ها پرداختن به آرا است. به عنوان مثال در موضوع مرگ وبلاگ نویس ایرانی جوسازی‌های عظیمی هم از سوی رسانه‌های خارجی و برخی رسانه‌ها بر علیه قوه قضائیه انجام شد. این حادثه ناگوار بود و من در همان لحظه اول به دادستان تهران گفتم بدون در نظر گرفتن جوسازی‌ها با قدرت و اقتدار پرونده را رسیدگی کنند ولی متاسفانه برخی رسانه‌ها در خارج از کشور و حتی درون کشور طوری حرف می‌زنند که انگار مقصر دستگاه قضایی بوده است.

  رئیس دستگاه قضا افزود: مثلاً‌ می‌گویند کهریزک دو ایجاد شده است ولی قاطعانه می گویم اگر تخلف در نیروی انتظامی رخ داده شده باشد برخورد قاطع خواهیم کرد ولی اینکه ماموری تخلف کرده و نیروی انتظامی را بکوبیم صحیح نیست. آنقدر این تبلیغات شور بود که سایت‌های وابسته به دولت گفته‌اند حالا معلوم می‌شود دلیل رئیس جمهور برای بازدید از زندان اوین چه بوده که باید بگویم این تلاش‌ها وقیحانه است و این موضوع ربطی به بازدید از اوین ندارد.

  آملی لاریجانی با بیان اینکه اصل حادثه برای دستگاه قضا مشخص نیست، گفت: اینکه دستگاه قضا را متهم می‌کنند صحیح نیست و به این رعایت امنیت ملی کشور نمی‌‌گویند. نباید حرف‌‌های نادرست و ناپخته را در میدان دشمن بریزیم. اگر ما راه درست برویم خدا آبروی ما را درست می‌کند. به به گفتن چند رسانه برای ما ثروت نیست زیرا خیر ذات تقوا است. از همین جا از دادستان کل و دادستان تهران می‌خواهم از راه شرعی و قانونی پرونده را دنبال کند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • نام شما...

   سلام.هیچکدوم از جنایتکارانی در کشور که مرتکب جنایت های هولناک میشوند در حین بازجویی های خشن در آگاهی فوت نکرده اند.این یعنی بازجوها به صورت محتاطانه جنایتکار را مورد بازجویی فنی و پیچیده قرار میدهند که فرد اعتراف به جنایت های پنهان خود در گذشته کند و در نهایت در دادگاه علنی و غیر علنی به طور عادلانه بمحاکمه و به دار مجازات آویخته میشود که عدالت هم همین است اما مرگ این وبلاگ نویس که فقط یک وبلاگ نویس بوده است و فعال سیاسی بوده مانند هزاران فعال سیاسی دلسوز انقلاب و یا معاند انقلاب بوده است!چطور میشود که یک نفر به ظاهر بدون ارتکاب هیچ جنایتی به صورت ناباورانه در حین بازجویی فوت میکند؟که متاسفانه این اولین بار نیست که یک متهم حین بازجویی فوت میکند!امید است که قوه قضاییه با هماهنگی سایر نهاد ها حفظ جان متهمان را در زندان ها تامین کند تا شاهد اینچنین حوادث عجیب و مشکوک نباشیم.

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.