• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » اگر منافع نظام ایجاب كند با آمریكا حتی در قعر جهنم مذاكره می‌كنیم
  کد خبر : 904724

  اگر منافع نظام ایجاب كند با آمریكا حتی در قعر جهنم مذاكره می‌كنیم

  اگر منافع نظام ایجاب كند با آمریكا حتی در قعر جهنم مذاكره می‌كنیم Reviewed by Farnaz on Nov 15Rating: به نقل از مهر، محمد جواد لاریجانی امروز در چهل و چهارمین گردهمایی معاونان آموزشی دانشگاهها كه هم اكنون در دهكده ساحلی بندرانزلی در حال برگزاری است با بیان اینكه بصیرت در دانشگاهها به شدت مورد…

  اگر منافع نظام ایجاب كند با آمریكا حتی در قعر جهنم مذاكره می‌كنیم Reviewed by Farnaz on Nov 15Rating:

  به نقل از مهر، محمد جواد لاریجانی امروز در چهل و چهارمین گردهمایی معاونان آموزشی دانشگاهها كه هم اكنون در دهكده ساحلی بندرانزلی در حال برگزاری است با بیان اینكه بصیرت در دانشگاهها به شدت مورد نیاز است به بصیرت سیاسی به عنوان یك نكته كلیدی برای جامعه علمی كشور اشاره كرد و گفت: منظورم از بصیرت چسباندن پوستر انتخابات ریاست جمهوری بر در و دیوار نیست. وقتی سایر كشورها فرزندانمان را به عنوان یك نخبه جذب می كنند دل آدم خون می شود، ما مخالف تحصیل فرزندانمان در خارج از كشورمان نیستیم.

  وی گفت: در صورتی كه فرزندان ما برای تحصیل علم به كشوری دیگر بروند و بعد برگردند هیچ مخالفتی وجود ندارد اما اگر آنها بروند و از مملكت خود كنده شوند، مصیبت بزرگی است. بصیرت سیاسی در اینجا بدین معناست كه اگر فرزندان ما به كره مریخ هم برای تحصیل بروند باز هم به كشور خود برگردند.

  رئیس پژوهشگاه دانش های بنیادین در ادامه سخنان خود با بیان اینكه ایجاد بصیرت سیاسی با تعهد محضری و به زور صورت نمی گیرد به سه ركن بصیرت سیاسی اشاره كرد و گفت: سهم وضعیت، شناخت وظیفه و تشكیل اراده ای كه به اندازه نیاز برای انجام وظیفه قیام كنند سه ركن اصلی بصیرت سیاسی است.

  به گفته لاریجانی بصیر كردن دانشجو یعنی مصلح كردن به تشخیص توانمندی اینكه در كجا قرار دارد.

  دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینكه فرزندان ما برای آگاه شدن به سایت های خبری سركشی می كنند، گفت: فرزندان ما از وقتی كه به دنیا می آیند با دكمه كامپیوتر آشنا می شوند. در دنیای امروز علیرغم دسترسی زیاد به اطلاعات نماها اما وضعیت شرایط از 50 سال قبل سخت تر است.

  وی افزود: فرزندانمان نباید غرق در بهمن اطلاعات شوند بلكه لازم است بتوانند یك فرم وضعیتی را كه نزدیك به واقعیت است، پیدا كنند.

  لاریجانی همچنین ضمن اشاره به مذاكره ایران و آمریكا افزود: مذاكره با آمریكا تابو نیست كه ممنوع باشد. اوایل انقلاب عده ای از دوستان اصلاح طلب كه سوپررادیكالیسم بوده اند، مذاكره با آمریكا را تابو می دانستند اما انگار روح القدوس در آنان نازل شد و تبدیل به یك سوپرلیبرالیسم شدند.

  وی گفت: زمان ریاست جمهوری آیت الله هاشمی، نقشه تعامل با آمریكا چیده شد ناگهان آقای مهاجرانی در مقاله ای نوشت كه مذاكرات آمریكا كار خوبی است اما باید اعتراف كنیم كه حریف آمریكا نمی شویم.

  لاریجانی ادامه داد: اگر منافع نظام ایجاب كند با آمریكا و حتی در قعر جهنم هم با همه مذاكره می كنیم.

  وی با بیان اینكه یكی از سیاسیونی است كه از 33 سال گذشته تاكنون درباره مذاكره با آمریكا سخن گفته، اظهار داشت: البته استراتژی تعامل با دشمن را هم باید داشته باشیم.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.