• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » خوشحالی مشایی از حکم مداحان
  کد خبر : 904107

  خوشحالی مشایی از حکم مداحان

  خوشحالی مشایی از حکم مداحان Reviewed by Farnaz on Nov 14Rating: تبرئه حاج منصور ارضی و جریمه 50 هزار تومانی سعید حدادیان، حکمی بود که دستگاه قضایی روز گذشته برای مداحان توهین‌کننده به رئیس‌جمهور و رئیس دفتر وی صادر کرده است. بالاخره بعد از یک سال و نیم کش و قوس، درخصوص شکایت اسفندیار رحیم…

  خوشحالی مشایی از حکم مداحان Reviewed by Farnaz on Nov 14Rating:

  تبرئه حاج منصور ارضی و جریمه 50 هزار تومانی سعید حدادیان، حکمی بود که دستگاه قضایی روز گذشته برای مداحان توهین‌کننده به رئیس‌جمهور و رئیس دفتر وی صادر کرده است.

  بالاخره بعد از یک سال و نیم کش و قوس، درخصوص شکایت اسفندیار رحیم مشایی – رئیس دفتر رئیس‌جمهور- از مداحان مشهور به جرم تهدید به قتل و توهین به این افراد دادگاه انقلاب دیروز و در آستانه ماه محرم رأی صادره خود را قبل از آنکه به صورت رسمی در اختیار وکلای دو طرف دعوا قرار دهد در اختیار رسانه‌ها قرار داد.

  عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران نیز در حاشیه مراسم تودیع و معارفه سرپرست دادسرای ناحیه 20 درباره نتیجه پرونده دو مداح گفت: «حکم آنها صادر شده است که یکی از آنها تبرئه و دیگری محکوم شده است.» حکمی که در آن حاج منصور ارضی، مداح معروف تهرانی از اتهام به تهدید به قتل اسفندیار رحیم مشایی تبرئه می‌شود و سعید حدادیان با در نظر گرفتن حداقل مجازات برای حکم توهین به مقامات دولتی تنها به پرداخت 50 هزار تومان جریمه نقدی محکوم می‌گردد.

  از رأی صادره تعجب نکرده‌ام

  علی‌اصغر حسینی وکیل مدافع رئیس دفتر رئیس‌جمهور با بیان اینکه هنوز این حکم به ما ابلاغ نشده است ابتدا به واکنش موکل خود در قبال این حکم می‌پردازد و می‌گوید: «در حالی که من توقع داشتم مهندس مشایی از بابت صدور این حکم تعجب کرده و ابراز ناراحتی کنند ولی در کمال ناباوری خیلی هم خوشحال شدند و گفتند که من از طرح این شکایت به دنبال همین نتیجه بودم و امیدوارم که مردم هم پیام این حکم را دریافت کرده باشند.» وی در گفت‌و‌گو با ایران در‌خصوص تبرئه شدن آقای منصور ارضی از اتهام تهدید به قتل می‌گوید: لازم به توضیح است که اولاً اتهام ایشان تنها تهدید به قتل نبوده و طبق کیفرخواستی که علیه وی صادر شده، اتهامات آقای ارضی شامل توهین، افترا، نشر اکاذیب و تهدید به قتل بوده است.

  وی با بیان این‌که نمی‌دانم در‌خصوص بقیه اتهاماتی که به ایشان منتسب است، دادگاه چگونه آقای ارضی را تبرئه کرده، خاطرنشان می‌کند: فایل صوتی اظهارات ایشان به صورت گسترده پخش شده و همه می‌دانند ایشان چه حرف‌هایی در‌مورد موکل من زده است.

  استفاده از واژه یهودی صفت توهین نیست؟

  این وکیل پایه یک دادگستری در ادامه می‌افزاید: من از قاضی صادر‌کننده این رأی، قوه قضائیه و جامعه حقوقی کشور این سؤال را دارم که آیا لفظ یهودی صفت توهین محسوب نمی‌شود و یا الفاظ رکیک دیگری که در‌خصوص موکل من به کار برده شده است!

  حسینی همچنین با اشاره به حکم صادر شده برای دیگر متهم این پرونده (سعید حدادیان) تصریح می‌کند: باز هم بر‌اساس اعلام برخی سایت‌های خبری، ایشان محکوم به پرداخت 50 هزار تومان جریمه نقدی به جرم توهین به موکل اینجانب و رئیس جمهور محترم گردیده‌اند!

  وی با بیان این‌که دادگاه حداقل مجازات مقرر در قانون را برای متهم در نظر گرفته، تأکید می‌کند: دادگاه حتی اگر می‌توانست به کمتر از این نیز حکم می‌داد!

  وکیل مدافع اسفندیار رحیم‌مشایی در ادامه خاطرنشان می‌کند: فایل صوتی اظهارات آقای حدادیان هم متأسفانه به صورت وسیع در سطح جامعه پخش شده و کمتر کسی وجود دارد که از مفاد اظهارات ایشان بی‌اطلاع باشد.

  تعارض و ناهماهنگی در آرا

  حسینی با ذکر نکته‌ای قابل تأمل می‌گوید: همین شعبه و همین قاضی در سال 88 یک جوان را به اتهام توهین به رئیس جمهور به 74 ضربه شلاق محکوم کرد که اجرای این حکم بازتاب‌های بسیاری در جامعه داشت، تا جایی که رئیس جمهور محترم صراحتاً عنوان کردند من از این جوان شکایت نکردم و راضی به اجرای حکم هم نبودم.

  وی با بیان این‌که قوه قضائیه چگونه این تعارض و ناهماهنگی در آرا را توجیه می‌کند، تصریح کرد: طبق وظیفه قانونی خود به این رأی اعتراض می‌کنیم، ولی خیلی امیدی به تغییر مفاد رأی نداریم. ما به آن چیزی که به دنبالش بودیم، رسیدیم. ضمن آن‌که بزودی اطلاعات جدیدی از روند طی شده در این پرونده را به استحضار ملت شریف ایران خواهیم رساند. حسینی در پایان اظهار داشت: این سؤال و ابهام برای اینجانب مطرح است که اگر این توهین‌ها و فحاشی‌ها علیه اشخاص دیگری به غیر از رئیس جمهور و رئیس دفتر ایشان بیان می‌شد و برای مثال علیه یکی از رؤسای محترم قوای قضائیه یا مقننه مطرح می‌گردید، آیا همین حکم علیه متهم صادر می‌شد؟!

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.