• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » هر ساعت 15 نفر در ایران طلاق میگیرند !!!
  کد خبر : 8992

  هر ساعت 15 نفر در ایران طلاق میگیرند !!!

  هر ساعت 15 نفر در ایران طلاق میگیرند !!!Reviewed by Aryan on Jul 6Rating: ورود به دهه چهارم انقلاب در حالی صورت گرفته که جامعه ایرانی با آسیب‌های جدی اجتماعی و فرهنگی مواجه است. ارزش‌ها به ضدارزش و ضدارزش‌ها به ارزش تبدیل شده‌اند. به گزارش جهان، از طلاق و اعتیاد گرفته نا نوع پوشش جوانان…

  هر ساعت 15 نفر در ایران طلاق میگیرند !!!Reviewed by Aryan on Jul 6Rating:

  www.errooortm.com | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  ورود به دهه چهارم انقلاب در حالی صورت گرفته که جامعه ایرانی با آسیب‌های جدی اجتماعی و فرهنگی مواجه است. ارزش‌ها به ضدارزش و ضدارزش‌ها به ارزش تبدیل شده‌اند.

  به گزارش جهان، از طلاق و اعتیاد گرفته نا نوع پوشش جوانان و غیره همگی ناشی از به فراموشی سپرده شدن فرهنگ است.

  دکتر مجید ابهری، پژوهشگر، رفتارشناس و آسیب‌شناس اجتماعی که سالیانی است آسیب‌های اجتماعی را مورد تحقیق و پژوهش قرار داده، از وقوع روزنامه ۳۵۰ طلاق در کشور خبر داد و گفت: با توجه به آمارهای اعلام شده در دو ماه گذشته، ۲۱ هزار فقره طلاق در کشرو اتفاق افتاده است.

  وی در گفت‌وگو با جهان، ادامه داد: این تعداد طلاق بدون احتساب روزهای تعطیل، پنج‌شنبه و جمعه‌ها، ۳۵۰ طلاق در روز را می‌شود و این یعنی حدود 15 طلاق در ساعت!

  ابهری با اشاره به کشمکش‌های سیاسی که امروزه تمام اوقات مسئولین را پر کرده است، اظهار داشت: در میان کشمکش‌های سیاسی هیچ سازمان و مسئولی نگران آسیب‌های جامعه نیست و ای کاش به اندازه یک هزارم فعالیت برای قدرت‌طلبی به فکر دردهای جامعه بودند.

  وی با عنوان این مطلب که فراموش نمی‌کنیم در سال ۱۳۶۸، مقام معظم رهبری خطر تهاجم فرهنگی و شبیخون فرهنگی را با کلامی زیبا عنوان نمودند، تصریح کرد: در دو دهه گذشته ایشان بارها از عوارض ناتوی فرهنگی سخن به میان آوردند اما ظاهرا برخی مسئولین به جای اینکه گوش جان به رهنمودهای ایشان بسپارند و کارشناسان و فرهیختگان نیز نصایح ایشان را سرلوحه خود قرار دهند تمام تمرکز و انرژی خود را صرف انتخابات نیامده و هجوم به ارزش‌های رفتاری جامعه کرده‌اند.

  این کارشناس علوم رفتاری افزود: ۳۵۰ طلاق یعنی ۷۰۰ زوج دچار لطمه عاطفی و رفتاری شدن که معلوم نیست تا چه زمانی جراحات احساسی آن‌ها ادامه خواهد داشت.

  دکتر مجید ابهر با عنوان این مطلب که اگر در صد فقره از طلاق‌ها، پای فرزندی در میان باشد، یکصد بچه روزانه، یکی از والدین خود را از دست می‌دهد.

  وی با طرح این سوال که راستی به کجا می‌رویم؟، گفت: تهران مقام اول و یزد مقام آخر را در نمودار تاسف برانگیز طلاق دارند که در تهران، شمال شهر از هر چهار ازدواج یک طلاق اتفاق می‌افتد.

  ابهر در پایان ابراز امیدواری کرد که مسئولین برای این آسیب آسیب‌ساز تدبیری بیاندیشند.

   

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.