• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » احمدی نژاد: ما دو مشکل کوچک داریم
  کد خبر : 898641

  احمدی نژاد: ما دو مشکل کوچک داریم

  احمدی نژاد: ما دو مشکل کوچک داریم Reviewed by Farnaz on Nov 11Rating: به نقل از ایسنا، محمود احمدی‌نژاد در مراسم تجلیل از بازنشستگان نمونه کشوری اظهار کرد: ما اکنون دو مشکل کوچک داریم؛ نخست مشکلی موقتی است که دشمن در حال دست و پا زدن است تا محدودیت‌هایی را برای ملت ایران درست کند…

  احمدی نژاد: ما دو مشکل کوچک داریم Reviewed by Farnaz on Nov 11Rating:

  به نقل از ایسنا، محمود احمدی‌نژاد در مراسم تجلیل از بازنشستگان نمونه کشوری اظهار کرد: ما اکنون دو مشکل کوچک داریم؛ نخست مشکلی موقتی است که دشمن در حال دست و پا زدن است تا محدودیت‌هایی را برای ملت ایران درست کند که ان شاءالله ما از آن عبور خواهیم کرد.

  احمدی‌نژاد افزود: در فشارهایی که دشمن می‌آورد و می‌خواهد فضا را زمستانی کند، روسیاهی برای خودش باقی می‌ماند و همان‌طور که بارها گفتم آنها ملت ایران را نمی‌شناسند و ملت ایران به سرعت از این مسائل عبور می‌کند.

  رییس قوه مجریه افزود: مشکل دیگر که از موقتی خارج شده به بعضی افراد و نگاه‌ها بر می‌گردد. به محض این‌که دولت تصمیم می‌گیرد مقداری پول در جیب مردم بگذارد، شروع به سر و صدا می‌کنند و از چندین جا بسیج می‌شوند تا نگذارند این اتفاق بیفتد.

  هنگامی که دولت می‌خواهد کاری را انجام دهد از چندین جا می‌آیند و قیچی می‌کنند. ثروت، پول و خاک همه برای ملت است.

  وی با بیان این‌که دولت، مجلس و قوه قضاییه نوکر ملت هستند، گفت: همه نوکر ملت هستند و کسی در این کشور کاره‌ای نیست.

  احمدی‌نژاد خاطرنشان کرد: چهار سال است که ما داریم افرادی را که وام‌های کلان گرفته‌اند دنبال می‌کنیم. رقم ۸۰ درصد وام‌ها در دست کمتر از ۱۰ الی ۱۲ درصد فعالان اقتصادی است. ما گفتیم وام گرفته‌اند نوش‌جان‌شان، اما حالا آن را برگردانند که در این هنگام از زمین و آسمان بر سر ما ریختند که شما دارید اقتصاد را به هم می‌ریزید. اگر ۲۰ درصد از ۸۰ درصدی را که برده‌اند به بانک برگردانند همه چیز درست می‌شود.

  رییس‌جمهور یادآور شد: اکنون آمده‌اند و بر روی ارز، جنگ اقتصادی درست کرده‌اند و قیمت‌ها را به طور مصنوعی بالا می‌برند. اگر اکنون فرد یا باند یا دسته‌ای قیمتی روی ارز بگذارد و پولی ببرد به او کاری ندارند، اما به محض این‌که دولت بگوید ما می‌خواهیم مقدار پول در دست مردم بگذاریم می‌گویند اقتصاد به هم می‌خورد. اینها مباحثی است که بالاخره باید روزی مطرح شود و مطرح نیز خواهد شد.

  وی خطاب به حضار گفت: من از زبان شما از آنها خواهش می‌کنم که همراهی کنند. وقتی دشمن فشار وارد می‌کند، وظیفه حکومت، حمایت از مردم است. اگر مردم تامین باشند همه دزدان تاریخ اگر جمع شوند، نمی‌توانند لطمه‌ای وارد کنند. این مطالب را از زبان شما گفتم تا بشوند و مقداری همراهی کنند. اقتصاد ما در حال رشد است، اما به خاطر چاله‌کنی دشمن در دست‌انداز افتاده بنابراین باید همراهی کنند.

  احمدی‌نژاد افزود: هر راهی که می‌خواهیم برویم یک قفل بر آن می‌زنند. این پول و ثروت برای مردم است.

  رییس‌جمهور با بیان این‌که سنگین‌ترین موانع در طول تاریخ در برابر ملت ایران ایجاد شده است، گفت: در صحبت‌هایم اشاره کردم که شما همه جمع شدید و یک حیوان انسان‌نما به نام صدام را به جان ملت ایران انداختید. شیمیایی، موشک و کشتار را تشویق می‌کردید اما حالا صدام کجاست؟ صدام محو شده است، اما ملت ایران همچنان پابرجاست.

  وی تاکید کرد: هر کس تحت هر عنوان با هر بهانه و از هر دسته و باندی بخواهد در مسیر منافع ملت ایران بایستد این ملت به لطف خدا آن را زیر پا له می‌کند و به قله پیشرفت خواهد رسید.

  احمدی‌نژاد در ادامه سخنان خود در مراسم تجلیل از بازنشستگان نمونه کشوری با اشاره به سرود “ای ایران” که در این مراسم اجرا شد، گفت: پیوند قلبی ما ایران عزیز است و هر کجا که باشیم این عشق مقدس الهی در قلب ما خواهد بود و تحت هیچ شرایطی از ما جدا نخواهد شد.

  رییس‌جمهور با بیان این‌که ایران را به دو دلیل دوست داریم، گفت: نخست به این دلیل که وطن ما است و شرافت یک انسان این است که به وطن خود علاقه‌مند باشد و دلیل دیگر این‌که ایران واقعا دوست‌ داشتنی است. ایران کانون توحید، تمدن، محبت، انسانیت و همبستگی است و بی‌جهت نیست که حکیم بزرگ فردوسی می‌گوید چو ایران نباشد تن من مباد.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود به مناسبت روز خانواده و تکریم از بازنشستگان، اظهار کرد: همه انسان‌هایی که به دنیا می‌آیند دوست دارند به کمال برسند و همه استعدادهای بزرگ الهی در آنها شکوفا شود. انسانی که به کمال نرسد مثل غنچه ناشگفته است.

  احمدی‌نژاد خانواده را پایگاه اصلی برای سعادت، کمال و رشد انسان‌ها عنوان کرد و گفت: حقیقت وجودی انسان و شکوفا شدن انسان فقط بر پایه محبت است. انسان با زور و تحمیل انسان نمی‌شود، بلکه با محبت انسان می‌شود. خانواده‌ای که در آن محبت نباشد، خانواده نیست. عامل موفقیت نیز در یک خانواده محبت است که در این راستا می‌توان به عشق میان زن و شوهر اشاره کرد و از آن مهمتر نقش زنان که کانون اصلی جوشش محبت در خانواده هستند.

  رییس‌جمهور یادآور شد: هنگامی که خانواده مستحکم نباشد در آن جنایتکار درست می‌شود و یکی فردی می‌شود که بمب اتم بسازد و میلیون‌ها انسان را نابود کند. اگر خانواده درست عمل کند، انسان‌های بامحبت در خدمت جامعه خواهند بود. این‌که می‌بینید عده‌ای پیدا می‌شوند که به قیمت زجر و صبر دیگران جیب‌شان را پر کنند به این دلیل است که دل‌شان از محبت خالی است.

  رییس قوه مجریه با بیان این‌که بسیاری از نابسامانی‌های اجتماعی به این دلیل است که خانواده تضعیف شده است، گفت: خدا می‌داند لحظه‌ای که پیشانی یکی از پیشکسوتان را بوسیدم احساس می‌کردم عزیزترین فرد خود را می‌بوسم (این گفته رییس‌جمهور با تشویق حضار مواجه شد).

  وی در پاسخ به مطالبات و خواسته‌های بازنشستگان گفت: شما دعا کنید خزانه دولت پر پول باشد، در این صورت اولویت اول ما شما هستید.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.