• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » دولت اوباما تحريم هاي جديدي را عليه ايران اعمال کرد
  کد خبر : 896755

  دولت اوباما تحريم هاي جديدي را عليه ايران اعمال کرد

  دولت اوباما تحريم هاي جديدي را عليه ايران اعمال کرد Reviewed by Farnaz on Nov 10Rating: دولت آمريکا تحريم هاي جديدي را عليه ايران اعمال کرد. اين تحريم ها که شامل پنج موسسه، نهاد و ۴ مقام ايراني شده ۲ روز پس از آن اعمال مي شود که باراک اوباما براي يک دور ديگر در…

  دولت اوباما تحريم هاي جديدي را عليه ايران اعمال کرد Reviewed by Farnaz on Nov 10Rating:

  دولت آمريکا تحريم هاي جديدي را عليه ايران اعمال کرد. اين تحريم ها که شامل پنج موسسه، نهاد و ۴ مقام ايراني شده ۲ روز پس از آن اعمال مي شود که باراک اوباما براي يک دور ديگر در کاخ سفيد ماندگار شد. در همين حال آسوشيتدپرس خبر داد: قانون گذاران آمريکايي در حال تنظيم بسته تحريمي جديدي عليه ايران هستند که در صورت تصويب دايره تجارت غيرنفتي ايران را با محدوديت روبه رو مي کند. همزمان محمود احمدي نژاد رئيس جمهور که براي حضور در اجلاس دموکراسي به بالي اندونزي سفر کرده بود در جمع خبرنگاران با بيان اين که موضوع هسته اي ايران تبديل به يک موضوع سياسي شده است گفت: اين موضوع بايد در رابطه بين ايران و آمريکا حل و فصل شود. در عين حال منابع ديپلماتيک از احتمال آغاز دور جديد مذاکرات ايران و ۱+۵ در اواسط ماه دسامبر (آذرماه) خبر دادند.

   

  تحريم 4مقام و 5موسسه ايراني از سوي آمريکا

  دولت آمريکا در اولين اقدام خود بعد از انتخاب مجدد باراک اوباما چهار مقام و پنج موسسه و نهاد ايراني را تحريم کرد. به گزارش روزنامه جروزالم پست، دولت آمريکا تحريم‌هاي جديدي را عليه چهار مقام ايراني و همچنين پنج موسسه و نهاد دولتي اعمال کرد. بر اساس اين گزارش، دولت اوباما روز پنجشنبه تلويحا اشاره کرد که قصد ندارد به دنبال انتخاب مجدد اوباما فشار تحريم‌ها عليه ايران را کاهش دهد. کاخ سفيد اعلام کرد چهار نفر ديگر از مقامات ايراني و پنج موسسه که ادعا شده روي ماهواره‌ها پارازيت ارسال مي‌کنند و دسترسي کاربران به اينترنت را مسدود مي‌کنند تحريم کرده است. از جمله اين افراد «رضا تقي پور» وزير ارتباطات و همچنين «محمد حسيني» وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي هستند. ويکتوريا نولاند مدعي شد که اين اقدامات در راستاي تعهد دولت آمريکا براي مقابله با سوء استفاده مقامات ايران عليه شهروندان خود است.

   

  تنظيم بسته تحريمي جديد عليه ايران در کنگره آمريکا

  همزمان آسوشيتدپرس گزارش داد: مقام‌هاي آمريکايي مي‌گويند که قانون‌گذاران اين کشور در حال تنظيم بسته تحريمي جديدي عليه ايران هستند که در صورت تصويب، دايره تجارت غيرنفتي جمهوري اسلامي ايران را با محدوديت روبه‌رو مي‌کند. به گزارش خبرگزاري آسوشيتدپرس، به گفته دستياران اعضاي کنگره و ديگر منابع آگاه، اين بسته تحريمي بر روي بخش کشاورزي، صنعتي و واردات کالاهاي مصرفي‌‌ مورد نياز براي بخش توليد، تمرکز دارد. بسته مزبور از سوي از جمله مارک کرک، سناتور جمهوري‌خواه، و رابرت منندز، سناتور دموکرات، مطرح شده است، سناتورهايي که پيشتر در جهت تصويب تحريم‌هاي نفتي آمريکا عليه ايران تلاش کرده بودند. طبق بسته پيشنهادي جديد، تمامي دارايي‌هاي جمهوري اسلامي در خارج از ايران و همچنين صادرات کالاهاي خارجي به ايران هدف قرار مي‌گيرد. بر اين اساس دارايي‌هاي ايران در خارج از کشور مسدود مي‌شوند و کشورهاي مختلف صادرکننده ماشين‌آلات و همچنين بانک‌هايي که در اين راستا نقل و انتقالات مالي‌ به نفع ايران انجام مي‌دهند، در صورت دوام همکاري خود با ايران، در فهرست سياه آمريکا قرار مي‌گيرند.

   

  احتمال از سرگيري مذاکرات ايران و 1+5 در آذرماه

  منابع ديپلماتيک اروپايي امروز اعلام کردند؛ ايران و گروه 1+5 در حال برنامه‌ريزي براي آغاز دور جديد مذاکرات در اواسط ماه دسامبر(آذر) سال جاري ميلادي هستند. پايگاه ‘ايران هسته‌اي’ طي گزارشي با اعلام اين خبر افزود: برخي شواهد نشان مي‌دهد که گروه 1+5 احتمالا در پيشنهاد جديد خود به ايران، از ‘درخواست فوري تعطيلي تأسيسات فردو’ صرف نظر خواهد کرد. يک کارشناس مسائل سياسي طي يادداشتي در پايگاه ‘ايران هسته‌اي’ ضمن انتقاد از اظهارات اخير برخي مسئولين وزارت امور خارجه مبني بر’احتمال توقف غني‌سازي 20درصد در ازاي تأمين سوخت راکتور تهران’، اين اظهارات را ‘خلاف موضع نظام’ دانست. همزمان خبرگزاري رويترز نيز اعلام کرد که ايران و آژانس بين‌المللي انرژي اتمي قصد دارند 23 آذرماه دور جديدي از مذاکرات را برگزار کنند.

   

  احمدي نژاد: موضوع هسته اي ايران بايد در رابطه بين ايران و آمريکا حل شود

  از سوي ديگر به گزارش ايرنا رييس جمهور با بيان اين که، موضوع هسته اي ايران تبديل به يک موضوع سياسي شده است گفت: اين موضوع بايد در رابطه بين ايران و آمريکا حل و فصل شود. به گزارش ايرنا، “محمود احمدي نژاد” که براي حضور در پنجمين اجلاس دموکراسي در جزيره بالي در اندونزي بسر مي برد، عصر پنجشنبه به وقت محلي در نشست خبري با رسانه هاي مختلف خارجي افزود: همه کشورهايي که عضو آژانس هستند و حتي کشورهاي گروه 1 + 5 به صراحت به ما مي گويند که ايران بايد اين مشکل را با آمريکا حل کند. رييس جمهور براي نشان دادن شفاف بودن برنامه هاي صلح آميز هسته اي ايران پيشنهاد کرد که دانشمندان هسته اي از همه کشورهاي جهان از تاسيسات هسته اي ايران بازديد کنند تا خودشان از نزديک ببينند که هيچ ابعاد نظامي در برنامه هسته اي ايران وجود ندارد. وي با انتقاد از عملکرد آژانس بين المللي انرژي اتمي و اظهار تاسف از اين که، اين نهاد بين المللي تحت تاثير سياست هاي استعماري برخي دولت ها قرار دارد، افزود‌: براي حل موضوع هسته اي ايران نياز به حضور هيچ سازمان جديد ديگري نيست و تنها کافي است، دولت آمريکا رفتار خود را اصلاح کند و مطمئنا اين تغيير رفتار به نفع خود دولت و مردم آمريکا است. وي در بخش ديگري از سخنانش در پاسخ به سوالي در خصوص مذاکرات مستقيم بين ايران و آمريکا افزود: معتقديم اساس در روابط بين المللي رابطه دوستانه بين ملت ها و دولت ها است، روابطي که بر اساس عدالت و احترام متقابل باشد. اگر در جايي اين معادله مخدوش شود بايد علت آن را جستجو کرد و بايد ديد که چه کسي و چرا رابطه ايران و آمريکا را 33 سال قبل قطع کرد. در حالي که در زمان ديکتاتوري سابق به شکل خوبي برقرار بوده است. به گزارش ايسنا دکتر احمدي‌نژاد با بيان اينکه در اين معادله، گناه ملت ايران پافشاري بر عدالت، استقلال و آزادي خود است، تصريح کرد: ما معتقد به ايجاد ارتباط و تعامل با همه دولت‌ها و ملت‌ها براساس عدالت و احترام متقابل هستيم و اين را به عنوان يک اصل، مهم مي‌شماريم و اگر دولت آمريکا رفتار خود را عوض کند، امکان تغيير در روابط نيز وجود دارد.

   

  کاهش مشارکت مردم آمريکا در انتخابات، نشانه خوبي نيست

  به گزارش ايسنا رييس‌جمهور در پاسخ به پرسشي درباره انتخابات اخير آمريکا و پيروزي اوباما در اين انتخابات اظهار کرد: جمهوري اسلامي ايران هيچ گاه در امور داخلي ديگران دخالتي نداشته است، اما بنده خوشحال مي‌شدم اگر اکثريت قاطعي از مردم آمريکا در اين انتخابات شرکت مي‌کردند، چرا که کاهش مشارکت مردم در انتخابات، هرگز نشانه خوبي نبوده و نشان مي‌دهد که برآيند و سياست‌هاي عمومي در اين کشور به سمت مناسبي پيش نمي‌رود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.