• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » اعتراض ایران به تهدیدات جدید رژیم صهیونیستی
  کد خبر : 895608

  اعتراض ایران به تهدیدات جدید رژیم صهیونیستی

  اعتراض ایران به تهدیدات جدید رژیم صهیونیستی Reviewed by Farnaz on Nov 8Rating:  خبر از نیویورک، محمد خزاعی در این نامه که به رئیس شورای امنیت و دبیرکل سازمان ملل متحد ارسال شد، اظهارات جنگ طلبانه نخست وزیر و دیگر مقامات رژیم صهیونیستی را تحریک آمیز، غیر قابل توجیه و مصداق تجاوز آشکار به مقررات…

  اعتراض ایران به تهدیدات جدید رژیم صهیونیستی Reviewed by Farnaz on Nov 8Rating:

   خبر از نیویورک، محمد خزاعی در این نامه که به رئیس شورای امنیت و دبیرکل سازمان ملل متحد ارسال شد، اظهارات جنگ طلبانه نخست وزیر و دیگر مقامات رژیم صهیونیستی را تحریک آمیز، غیر قابل توجیه و مصداق تجاوز آشکار به مقررات بین المللی خواند و آن را به شدت محکوم کرد. 

  نماینده کشورمان نزد سازمان ملل متحد توجه مقامات ارشد این سازمان را به اظهارات سه روز قبل نخست وزیر رژیم صهیونیستی مبنی بر تهدید به حمله به تاسیسات هسته ای ایران جلب کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران نسبت به این اظهارات تحریک آمیز، غیر قابل توجیه و غیر مسئولانه نخست وزیر و دیگر مقامات رژیم صهیونیستی به شدت اعتراض دارد و آن را محکوم می کند. 

  خزاعی در این نامه تصریح کرده است این گونه اظهارات، نقض آشکار مبانی اصلی منشور ملل متحد و حقوق بین المللی است که اقدام به تجاوز را منع می کنند . 

  وی افزود مضحک است که این اظهارات جنگ طلبانه و ادعاهای بی اساس از جانب مقامات رژیمی جنایتکار ضد بشریت مطرح می شود که سلاح های اتمی و توسعه مخفیانه آنها از جانب این رژیم، مهمترین تهدید صلح و امنیت منطقه ای و بین المللی به شمار می رود. 

  نماینده کشورمان نزد سازمان ملل متحد در این نامه با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران هیچگاه آغازگر جنگ نبوده و قصد حمله به دیگر ممالک را نیز نداشته، آورده است لازم است تاکید شود که براساس ماده ۵۱ منشور ملل متحد با موضوع حق مسلم کشورها در دفاع از خود، جمهوری اسلامی ایران در صورت بروز هرگونه حمله علیه مردم و یا سرزمین خود ، در پاسخ قاطعانه و اقدامات ضروری دیگر، تردید نخواهد کرد. 

  خزاعی خطاب به بان کی مون و همچنین رئیس شورای امنیت سازمان ملل نوشت تهدید به استفاده از زور و اقدامات تجاوز کارانه مورد نظر مقامات رژیم صهیونیستی، صلح و امنیت منطقه را به خطر انداخته است و سازمان ملل باید به سرعت به این قبیل اظهارات ، واکنش نشان دهد و اقدامات لازم را برای جلوگیری از تکرار آن، به عمل آورد. 

  نماینده کشورمان همچنین خطاب به مقامات بلند پایه سازمان ملل یادآور شده است آغازگر هرگونه درگیری و حمله نظامی، پاسخگوی ابعاد مختلف حقوقی آن و عواقب ناگوار ناشی از این اقدام خود، خواهد بود. 

  محمد خزاعی در پایان از دبیرکل و رئیس شورای امنیت سازمان ملل خواست این نامه به عنوان سند رسمی سازمان ملل متحد ثبت و منتشر شود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.