• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , اقتصادی » بازار طلا خراب شد/طلا فروشی ها کرکره را پایین کشیدند!
  کد خبر : 893144

  بازار طلا خراب شد/طلا فروشی ها کرکره را پایین کشیدند!

  بازار طلا خراب شد/طلا فروشی ها کرکره را پایین کشیدند!Reviewed by Farnaz on Nov 6Rating: اندک کسانی هم که خریدارند یا نوعروس ودامادند یا کسانی که چند روز قبل طلاهایشان را فروخته اند واکنون که اندکی قیمتها فرونشسته درفکر خرید مجدد افتاده اند. درعین حال طلا فروشها بر این باورند که رونق خرید و فروش دربازار…

  بازار طلا خراب شد/طلا فروشی ها کرکره را پایین کشیدند!Reviewed by Farnaz on Nov 6Rating:

  اندک کسانی هم که خریدارند یا نوعروس ودامادند یا کسانی که چند روز قبل طلاهایشان را فروخته اند واکنون که اندکی قیمتها فرونشسته درفکر خرید مجدد افتاده اند. 
  درعین حال طلا فروشها بر این باورند که رونق خرید و فروش دربازار عامل اصلی کسب درامد انهاست و افزایش قیمت طلا تاثیری در درامدانها ندارد , حتی سرمایه انها هم اگرچه ظاهرا افزایش یافته اما چون باید برای خرید دوباره طلا مبلغ بیشتری بپردازند تاثیری درکار آنها ندارد وزمانی سرمایه انها بیشتر میشود که میزان طلای بیشتر دراختیار داشته باشند .
  این درشرایطی است که این روزها قیمت طلا اندکی کاهش یافته و بیشتر مراجعان را فروشندگان تشکیل میدهند ,کسانی که میترسند طلا بیشتر ارزان شود و آنها بیشتر متضرر شوند , درمقابل نیز برخی طلا فروشها این روزها تابلوی خرید نداریم را در مقابل مغازه خود نصب کرده اند تا از چانه زدن بیشتر با فروشندگان درامان باشند.

  ***بازار راکد طلا
  درهمین راستا , رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر کاهش نرخ دلار را علت اصلی کاهش قابل توجه قیمت سکه و طلا در بازار داخلی دانست و گفت: البته در یک هفته اخیر قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی هم حدود 33 دلار کاهش داشته است.
  محمد کشتی آرای با بیان اینکه مصرف طلا در کشور نصف شده است گفت: پیش از این عمده خرید طلا و زیورآلات برای زینت و استفاده شخصی بود اما در یک سال اخیر عمده خریدها برای ثروت اندوزی و با رویکرد حفظ ارزش دارایی بوده است.
  وی افزود: این روند باعث شده است که حدود 50 درصد صنف طلا و جواهر سازی در کشور تعطیل شود که امیدواریم مسئولان در این باره تدبیرسازی کنند.
  کشتی آرای گفت: عمده خرید مردم در بازار طلا و سکه به سمت سکه بهار آزادی گرایش داشته است و این روند کاهش تقاضای طلا و جواهر را نشان می دهد.
  وی قیمت سکه طرح قدیم یک میلیون و 250 هزار تومان، طرح جدید یک میلیون و 270 هزار تومان، نیم سکه 630 هزار تومان، ربع سکه 320 هزار تومان، سکه یک گرمی 185 هزار تومان، یک گرم طلای 18 عیار 127 هزار تومان بیان کردو افزود: نوسان قیمت ها نشان می دهد که شهروندان باید برای حضور در این بازار دقت کافی داشته باشند.

  یک مقام مسوول دیگرنیز گفته که طی دو ماه اخیر با توجه به نوسانات قیمت طلا و سکه در بازارهای داخلی خرید و فروش و معاملات در بازار به شدت کاهش یافته و به یک سوم رسیده است.

  احمد وفادار رییس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا، جواهر، نقره، سکه و صراف تهران ، با بیان این‌که طی ماه‌های اخیر خرید و فروش طلا به شدت کاهش یافته است گفت: متاسفانه کاهش معاملات در بازار طلا و سکه لطمه‌های زیادی را به این بازار وارد کرده که دامنه فراگیری این موضوع به بیکاری کارگران، تعطیلی کارگاه‌ها و تبدیل واحدهای صنفی به بدل فروشی شده است.

  ***بخریم یا بفروشیم 
  اکنون مردم دنبال کسی هستند که به انها بگوید بهتر است طلا بخرند یا بفروشند , البته اگر تکلیف قیمتی مردم روشن شود وبدانند که قیمت در چه حدی ثابت خواهندماند , قطعا بازارها رونق بهتری خواهد یافت . 
  درهمین راستا , رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر با تأکید بر اینکه قیمت سکه قابل پیش‌بینی نیست، گفت: اونس جهانی از 1711 دلار با 33 دلار کاهش به 1677 دلار رسیده و موجب کاهش شدید قیمت سکه در کشور شده است.
  رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر در پاسخ به این سوال که آیا روند نزولی اونس جهانی طلا تداوم خواهد داشت، گفت: فکر اینکه این قیمت یک‌دفعه کاهش یابد را هم نمی‌کردم چراکه قیمت‌ها تقریبا واقعی شده بود.
  وی افزود: قیمت‌ها در حال حاضر قابل پیش‌بینی نیست و تداوم نزول و افزایش قیمت‌ها را نمی‌توان حتی حدس زد به طوری که قیمت ها به صورت ساعتی رصد می‌شوند.
  رییس اتحادیه کشوری طلا و جواهرات وضعیت بازار طلا و سکه را در هفته گذشته آرام خواند و به جوانان توصیه کرد برای سرمایه‌گذاری طلا بخرند. 
  وی با بیان اینکه قیمت‌های واقعی باعث شده‌اند که وضعیت بازار ثابت شود، ادامه داد: یکی از دلایل ثبات قیمت سکه و عدم افزایش کاذب حباب‌گونه‌ نرخ آن این است که وضعیت قیمت ارز بهبود یافته است.
  رییس اتحادیه کشوری طلا و جواهرات با تاکید بر اینکه همیشه برای خرید طلا زمان خوبی است، گفت: محدودیتی برای زمان خرید طلا وجود ندارد و در تمام سال‌ها، ادوار و مقاطع مختلف خرید طلا کار بسیار بسیار خوب و درستی است مگر در مواقع التهاب بازار.
  وی با اشاره به اینکه هنگام التهاب قیمت‌ها وقت مناسبی برای خرید طلا نیست، اظهار کرد: به مردم توصیه می‌کنم که نه تنها طلا بلکه مصنوعات آن و سکه بخرند مخصوصا برای خانم‌های جوان خرید طلا کار بسیار خوبی است چرا که مواقعی که نیاز به پول دارند و می‌خواهند یک پس‌انداز داشته باشند، طلا همواره به داد آن‌ها رسیده است و طلا بهترین چیزی است که می‌توانند تبدیل به پول کنند.
  کشتی‌آرای با تاکید بر اینکه طلا بهترین چیزی است که تبدیل به پول می‌شود، گفت: بسیاری از کسانی که از نسل گذشته در حال حاضر صاحب خانه هستند، کسانی‌اند که پس‌انداز طلا داشته‌اند و آن را تبدیل به پول کرده‌اند بنابراین به نسل جدید توصیه می‌کنم پول‌های اضافه‌ خود را تبدیل به طلا کنند و برای پس‌انداز طلا داشته باشند تا بتوانند از آن استفاده کنند.

  احمد وفادار – رییس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا، جواهر، نقره ، سکه و صراف تهران بزرگ هم، با بیان این‌که قیمت طلا و سکه در بازار حباب ندارد، افزود: با توجه به پایین بودن قیمت طلا در بازارهای داخلی نسبت به قیمت آن در بازارهای جهانی، قیمت طلا و سکه در بازارهای داخلی واقعی است و حباب ندارد.

  وی گفت: در حال حاضر قیمت‌ها واقعی است. البته باید نرخ ارز به ثبات برسد تا بتوان نسبت به قیمت طلا و سکه اظهارنظر کرد.

  وفادار درباره این که آیا قیمت سکه و طلا کاهش می یابد؟ تصریح کرد: این موضوع بستگی به نظر بانک مرکزی دارد. اگر روی قیمت‌ها مدیریت شود قیمت طلا ثبات مانده و حتی در آینده شاهد کاهش قیمت آن نیز خواهیم بود.

  رییس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا، جواهر، نقره، سکه و صراف تهران بزرگ با تاکید بر این‌که افزایش قیمت طلا و سکه را نمی‌توان پیش بینی کرد، خاطرنشان کرد: خرید طلا و سکه ضرر نداشته و همیشه یک سرمایه ایمن برای مردم است. از این رو هر زمان نسبت به تهیه طلا و سکه اقدام کنند متضرر نخواهند شد.

   

  کلیدواژه ها : ،
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.