• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار » تصویر عبور یک سیارک عظیم از کنار زمین
  کد خبر : 892797

  تصویر عبور یک سیارک عظیم از کنار زمین

  تصویر عبور یک سیارک عظیم از کنار زمین Reviewed by Farnaz on Nov 6Rating: سیارک 2007 PA8 روز دوشنبه از نزدیک ترین فاصله با زمین عبور کرد و محققان با استفاده از آنتن رادیویی شبکه اعماق فضا (DSN) در گلدستون، تصاویر دقیقی از سیارک تهیه کردند. به گزارش ایسنا، تصاویر راداری تهیه شده از این سیارک، یک…

  تصویر عبور یک سیارک عظیم از کنار زمین Reviewed by Farnaz on Nov 6Rating:

  سیارک 2007 PA8 روز دوشنبه از نزدیک ترین فاصله با زمین عبور کرد و محققان با استفاده از آنتن رادیویی شبکه اعماق فضا (DSN) در گلدستون، تصاویر دقیقی از سیارک تهیه کردند.

  به گزارش ایسنا، تصاویر راداری تهیه شده از این سیارک، یک شیء نامنظم و نسبتا بزرگ بطول 1.5 کیلومتر با تپه و دهانه‌های احتمالی را نشان می دهد که با سرعت کند در مدت سه تا چهار روز بدور خود می چرخد.

  در نزدیک ترین فاصله، سیارک 2007 PA8 در فاصله تقریبی 6.5 میلیون کیلومتری با زمین قرار دارد که 17 برابر فاصله زمین تا ماه است.

  سیارک 2007 PA8

  به گزارش مهر، تصاویر نشان می دهد  این سنگ فضایی که شکل نامنظمی دارد و احتمالا دهانه هایی بر روی آن هست ، بسیار آرام  و احتمالا یک بار در هر سه تا چهار روز می چرخد.

  بر اساس اعلام ناسا، عبور مجدد این سیارک از نزدیک ترین فاصله با زمین احتمالا 200 سال دیگر تکرار می شود.

   

   

  در برنامه رصد اشیاء نزدیک به زمین ناسا، پهنای عظیم آسمان برای شناسایی سیارک های مانند 2007PA8 و تعیین مدارات آنها برای مشخص کردن احتمال تبدیل شدن به سیارک های بالقوه خطرناک (PHA) اسکن می شود.

  کلیدواژه ها : ،
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.