• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , اخبار پزشکی » استرس دیجیتالی را ضربه فنی کنید
  کد خبر : 891286

  استرس دیجیتالی را ضربه فنی کنید

  استرس دیجیتالی را ضربه فنی کنید Reviewed by Farnaz on Nov 5Rating:  این روزها بسیاری از کارهای روزمره با استفاده از فناوری های مختلف و به روز انجام می شود و این در حالی است که استفاده بیش از اندازه از این وسایل نیز می تواند باعث بروز استرس در ما شود. راه کارهای متفاوتی…

  استرس دیجیتالی را ضربه فنی کنید Reviewed by Farnaz on Nov 5Rating:

   این روزها بسیاری از کارهای روزمره با استفاده از فناوری های مختلف و به روز انجام می شود و این در حالی است که استفاده بیش از اندازه از این وسایل نیز می تواند باعث بروز استرس در ما شود. راه کارهای متفاوتی برای رهایی از این استرس وجود دارد.

  *تلفن های همراه یکی از مهمترین وسیله هایی هستند که شما را به خودشان معتاد خواهند کرد. در صورتی که بیش از حد استرس را روز خودتان احساس می کنید روزانه تلفن همراه را برای مدت 1 ساعت خاموش کنید.

  *تلوزیون نیز از جمله وسایلی است که می تواند به شما استرس های زیادی وارد کند. بهتر است زمان استفاده و تماشای تلویزیون را با مطالعه کتاب و یا حل کردن جدول پر کنید. این کار هم فشار کمتری به چشمان شما وارد می کند و هم از استرس شما می کاهد.

  *پس از اتمام ساعت کاری تمام ابزار و وسایل دیجیتالی مرتبط با کار را خاموش کنید. وقتی مدام یعنی حتی پس از پایان ساعت کار در دسترس هستید به سادگی مشکلات را به سوی خود می‌خوانید. هرچند پاسخ دادن به موارد ضروری بلامانع است اما در موارد غیراضطراری می‌توان کار را به روز بعد موکول کرد.

  *مسافرت و تفریح های آخر هفته می توانند کمک بسیار مناسبی برای شما باشند. در این تفریحات معمولا در دامن طبیعت از تکنولوژی خبری نیست و شما چند ساعتی را می توانید در آرامش سپری کنید.

  *تا حد امکان تلاش کنید با اطرافیان، همکاران، دوستان و آشنایان و اعضای خانواده خود ارتباط رو در رو داشته باشید. در روابط مرسوم از طریق ایمیل، شبکه‌های اجتماعی یا پیامک تشخیص منظور یا احساس واقعی فرد مخاطب کار دشواری است به‌علاوه انتظار کشیدن برای دریافت پاسخ نیز می‌تواند اضطراب آور باشد. پس مگر در مواقع ضروری ارتباط رو در رو را به هر شیوه دیگری ترجیح دهید.

  *در مورد وارد کردن اسامی افراد در فهرست تماس‌های خود اندکی با احتیاط عمل کنید. دریافت انبوهی از پیغام‌های به روز شده در سایت‌های اجتماعی یا ایمیل‌هایی از طرف افرادی که با آنها راحت نیستید بویژه در ساعات پیک کاری می‌تواند آزاردهنده باشد و به استرس شما بیفزاید. 

  *سر خود را با ارتباطات اضافی شلوغ نکنید. برای این منظور می‌توانید فهرست تماس‌های کاری را از تماس‌های شخصی و خانوادگی جدا کنید تا از آشفتگی ذهنی خود در این رابطه بکاهید.

  *برای استفاده از ابزار دیجیتال و سایت‌های اجتماعی ولع نداشته باشید و زندگی خود را از این وسایل لبریز نکنید. فقط به موارد ضروری اکتفا کنید و اگر از در اختیار داشتن هر یک از آنها دچار استرس می‌شوید، بدانید که یک جای کارتان ایراد دارد باید برای رفع آن تلاش کنید.

  کلیدواژه ها : ،
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.