• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » گوناگون » رفتار اسكندر با جنازه آريوبرزن محترمانه تر از رفتار شما با مجسمه اوست!
  کد خبر : 8901

  رفتار اسكندر با جنازه آريوبرزن محترمانه تر از رفتار شما با مجسمه اوست!

  رفتار اسكندر با جنازه آريوبرزن محترمانه تر از رفتار شما با مجسمه اوست!Reviewed by Aryan on Jul 5Rating: سردار دلاور ايراني در شرايطي كه هيچ اميدي به پيروزي بر قواي بيگانه در خاك ميهن نبود در پاسخ به فرمانرواي فاتح كه او را در حلقه محاصره در آورده بود مي نويسد : ” من تا…

  رفتار اسكندر با جنازه آريوبرزن محترمانه تر از رفتار شما با مجسمه اوست!Reviewed by Aryan on Jul 5Rating:

  www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌

  سردار دلاور ايراني در شرايطي كه هيچ اميدي به پيروزي بر قواي بيگانه در خاك ميهن نبود در پاسخ به فرمانرواي فاتح كه او را در حلقه محاصره در آورده بود مي نويسد : ” من تا جان در بدن دارم از اينجا دفاع خواهم كرد ” و هنگامي كه اسكندر مقدوني بار ديگر با اصرار به او پيغام مي دهد كه شاهنشاه تو گريخته و مقاومت تو بي حاصل است تسليم شو تا تو را يكي از فرمانروايان اين سرزمين كنم ، سردار بزرگ و دلاور ايراني چنين پاسخ مي دهد :‌” حالا كه شاهنشاه ايران از اين مكان رفته من آن قدر در اينجا مي مانم و مقاومت مي كنم تا بميرم “.

  پاهاي استوار آريوبرزن اين سردار دلاور ايراني هيچ گاه براي دفاع از پايتخت امپراتوري ايران به پرسپوليس نرسيد ، اما بنا به روايت مورخان ، به هنگام حمله اسكندر مقدوني به ايران مقاومتي جانانه از سوي اين دلاور مرد بزرگ و خواهرش يوناب صورت گرفته است .

  از آريوبرزن مي گوييم ، او كه دلاوي و حميتش براي سرزمين و خاك پاك ايران تنها با يك مجسمه در شهر ياسوج پاس داشته مي شود ، كه اين روزها متاسفانه روي باقي ماندن همان مجسمه هم حرف و حديث است و كساني كه مهري نسبت به او و يادآوري تاريخ دلاوري هايش در راه ميهن ندارند ، مي خواهند مجسمه او را پايين بياورند.

  باز جاي شكرش باقي است كه اسكندر مقدوني آن قدر كرامت داشت كه دشمنان خود را گرامي مي داشت و پس از اينكه آريوبرزن اين سردار دلاور ايراني تا آخرين قطره خون در راه ميهن دفاع كرد و به شهادت رسيد به پاس دلاوري هاي اين سردار بزرگ سنگ قبري بر مزار او گذاشت اما روي آن نوشت ” به ياد لئونيداس ” ! (همان پادشاه اسپارتي كه در نبرد با خشايارشا ايراني جان داده بود)
  به هر حال اسكندر دشمن ما بوده و است و انتظاري از او نبود تا داريوش سوم اين شاهنشاه گريزان و ترسوي ايران را با كرامت به خاك سپارد و يا بر مزار آريوبرزن اين سردار دلاور ايران سنگي بگذارد .

  اما قصه پر غصه در اينجا است كه امروز پس از گذشت بيش از 2300 سال از مقاومت جانانه آريوبرزن در برابر هجوم دشمن خارجي ، تنها پاسداشت بزرگواري ها و دلاوري هاي او در راه ميهن ، كه يك تنديس از پيكر او در شهر ياسوج است ، مي خواهد پايين بيايد.

  پايين آمدن پيكره آريوبرزن از شهر ياسوج پيغام هاي متعددي دارد كه هيچ كدام از آنها چه بخواهيم و يا چه نخواهيم در جهت منافع ملت بزرگ ايران نيست .

  اين كار علاوه بر اينكه كشيدن خط بطلان بر روي دلاوري هاي اين سردار بزرگ ميهنمان است بدين معنا است كه : “اي دشمنان خارجي ، ما ايراني ها غيرت نداريم بر ما بتازيد ” چون ما مجسمه تنها سرداري را كه در برابر سپاه اسكندر مقاومت كرده را پايين مي آوريم ، كاري كه شايد خود اسكندر هم آن را انجام نمي داد چون اگر او مي خواست نام و آوازه اين دلاور ايراني در تاريخ دفن شود ، او را دفن نمي كرد و بر مزار او آن گونه كه مورخين نقل كرده اند سنگ نمي گذاشت .

  در منابع مختلف تاريخ آمده كه اسكندر با وجودي كه دشمن بود و يك مهاجم ، آريوبرزن را دفن كرده و بر او سنگ مزار گذاشته و يا پيكر داريوش سوم آخرين پادشاه هخامنشي را با احترام به خاك سپرده است.
  آدمي متعجب و متحير مي ماند از اين بي غيرتي و بي حميتي ملي ، واقعا اينان كه چنين مي كنند در سر به چه مي انديشند ؟

  بزرگداشت شهداي راه ميهن و شهداي هشت سال جنگ تحميلي ، تنها درشعار محقق نمي شود . تا زماني كه دم از شهدا مي زنيم ولي راه شهدا را آن گونه كه بايد گرامي نمي داريم و هنگامي كه دم از شهدا مي زنيم اما شهداي نخستين دفاع از ميهن و مرز بوم ايران زمين را گرامي نمي داريم و به كودكان خود نام و آوازه آنها را نمي آموزيم و هنگامي كه قصد مي كنيم تا مجسمه دلاور مردان و سرداران بزرگ تاريخ ايران زمين را به جاي تكثير از بلندي به زير كشيم ، ادعاهاي ما درباره تقدير و تكريم شهدا به طنز شبيه تر است ، آن هم طنزي تلخ تلخ !

  اخبار مرتبط :

  دادستان یاسوج :دستوری برای تخریب «آریوبرزن» نداده‌ایم

   

   

  منبع : عصر ایران

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۵۹)  • فرشته

   %%- آثار سنگی و آجری تاریخمان را که راحت می شود خراب کرد افسوس سالهاست که میبینم سنگ و خشت فکر و روح و ارزشهایمان را هم آنچنان شستشو دادند که هیچ باران اسیدی هم اینگونه با تاریخمان نکرد!!

  • ایرانی

   بیدلیل نیست که بگیم این همه توهین و تحقیر ایران و ایرانی که هرروز داریم میشنویم ریشه هایی داره که دست خودمونه و باید چشمانو بیشتر بازکنیم کمی بیشتر به خودمون بیایم، حتماً پیداش میکنیم…
   درود بر ایرانی که حرمت خاکش رو نگه می داره.

  • سرباز کورش

   بازگشت به خانه پدری راه رهائیست

  • سرباز کورش

   گرفتار بدتر از عرب شدیم خودمون هم خبر نداریم

   شرم بادا مردم ایران زمین شاهد ننگ بزرگی این چنین

  • maryam

   هیچ ایرانی اونها رو بخاطر این ظلمی که در حق فرهنگ و تمدن ایرانی کردند نمیبخشه.
   من واقعا متاسفم که تاریخ و تمدن و بقایای اون که تنها سند ماست داره زیر پای اینها له میشه.

  • deli

   اینا خودشون که نتونستن واسه ایران و تمدن ایران کاری کنن جز خراب کردنش حالا دارن حتی کوچکترین آثار از کسایی که واسه ایران و ایرانی از خودشون گذشتن رو از بین میبرن واقعا چی دارن سر ما میارن

  • katrina

   اينهاهمش حرف هست كه به ايراني افتخار ميكنيم،توعمل چي؟هنوزغيرت ايراني داريد؟ اين همه نظراين همه ايراني ولي افسوس

  • kosar

   سلام.شما حرف دل ما بچه های شهدا و جانبازا رو زدید که هم زجر جسمی اونا رو می بینیم هم زجر رو حیشنو.خیلی سخته وقتی کسی پشتت نیست تا حمایت کنی از غیرتت…..

  • Reza

   من هم واقعا متاثر شدم . ارزش ایران و کسانی که برای سربلندی آن جان خود را از دست دادن این نیست من نمی دانم چرا در کشور هیچ کس قدر اسطوره ها را نمیداند و فقط سعی وتلاششون اینه که یه جورهایی سعی کنن نام و یاد اونها را از یاد جوانان این کشور ببرند . واقعا باید گریست بر این تمدن که چنین میراثخورانی دارد که کمر به نابودی آن بستند که قرنها با زحمت بعضیها بدست اومده . چه باید کرد . شاید یک قطره اشک دل مارا تسکین میکند برای لحظاتی.

  • enayat

   motasifam motasifam motasifam motasifam motasifam motasifam motasifam motasifam motasifam motasifam motasifam motasifam motasifam motasifam motasifam motasifam motasifam motasifam motasifam motasifam motasifam motasifam motasifam motasifam motasifam motasifam motasifam motasifam motasifam motasifam motasifam motasifam motasifam motasifam motasifam motasifam motasifam motasifam motasifam motasifam motasifam motasifam motasifam motasifam motasifam motasifam motasifam motasifam motasifam motasifam motasifam motasifam motasifam motasifam motasifam motasifam motasifam

  • anis

   واقعا متاسفم که ایران و ایرانی و افتخاراتش نادیده گرفته میشن.واقعا دلم واسه ایران میسوزه.امیدوارم کسی یا کسانی پیدا بشن که ایران و ایرانی رو نجات بدن و تمدنشو حفظ کنن. “درود بر کوروش”

  • حمید نژاد حیدری پور

   باسلام و درود بر دلاورمرد ایران زمین :
   فرد یا افرادی که در چنین اقدام ناجوانمردانه سهیمند به نظر بنده ایرانی نیستند و مزدئر اجانبند.
   امیدوارم در تصمیمشان تجدید نظر نمایید و تنذیس های دیگری هم ساحته و در تمام استانهای کشور نصب نمایند.

  • محسن

   سلام من از یاسوجم
   واقعا وقتی این مطلبو خوندم خیلی خیلی خوشحال شدم
   نه از این بابت که دارن این نماد ملی رو برمیدارن بلکه به اینخاطر که دیدم هستن کسایی که هنوز دلشون برا این خاک و بوم میتپه
   راسته که میخوان بردارنش حتی کار نصبش تموم شده اما تازه داشتن که پایه اونو شکل و جلا میدادن که یه باره خبر اومد که دست نگه دارین باید این نماد غیر اسلامی !!!!!!!!!!! برداشه بشه
   واقعا داریم به کجا سیر میکنیم؟
   آینده از آن ملتی هست که گذشته خود رو بشناسه و برای اینکه ملتی خووووووووووووب سواری بدهد باید احساس انسان بودن از ان ملت گرفته بشود
   ما داریم انسان بودن و ایرانی بودن خودمون رو از دست میدیم
   این نظر که باید این نماد برداشته بشه از طرف فرمانده سپاه یاسوج بوده
   اما به قولی که شنیدم از نماینده ولی فقیه یاسوج به اسم ایت اله ملک حسینی که واقعا تا الان نشون داده دلسوزه ایران و ایرانی بوده و در کنار اسلام ایران رو هم محترم شمرده مخالفت کرده از برداشتن این نماد ملی
   همینجا ازشون تشکر و قدردانی میکنم

  • setayesh

   ی کاش بقیه ادما یک دهم شما احساس مسئولیت می کردن در قبال مملکتشون

  • محسن

   درود.
   جز تاسف کاری از دستم بر نمیاد.
   اخه مردم ما فقط حرف میزنن عمل نمیکنن.اقا اگه وطن مهم بپاخیزید.
   اینان نتنها تاریخمان را از بین میبرند بلکه فرهنگمان را نیز به باد فنا داده اند.
   بدرود.

  • فرزاد

   نمیدونم چی بگم که در مورد این واقعه تاسف برانگیز باشه،قبلا هم مردم ما این اقدامات نسنجیده انجام دادند و حالا افسوس میخورند.امیدوارم با از بین بردن این آثار تاریخی که باعث میشه هر ایرانی به گذشته خودش افتخار کنه دیگه احساس ندامت نکنیم.
   پیروز باشید

  • آريوبرزن

   سلام برادراين آقاي كه اين حذفهارادرموردمجسمه آريوبرزن زده خودش عرب است وايراني نيست .چون ازنسل عباسي است .پس زيادسخت نگيريد چون هيچ ايراني چنين حرفي رادرموردشهيدراه آزادي ايران نمي زند

  • vida

   slm……….beshinid bebinid ke in khalije hamishe farsem00n chetori mishe khalije hamishe arab…..ma ke az in raftara motenaferim…ama k00 gheyrat ?……hata ye iraniye ba gheyrat t00ye dolatemoon nist…..!!!!!ghorboone hameye shoma aziza besham……aashegheto0nam…mamn00n!be omide sar faraziye iran…!

  • اكبر

   سلام.
   مشكل ما ايرانيها اينه كه ازغيرايراني توقع احترام به فرهنگ خودمان راداريم.
   شك نكنيدكسانيكه دست به اين اقدامات ميزنندازتخماره ايراني جماعت نيستند(البته منظورم ازنظرفكري و فرهنگي است)
   شايداينان به تنديس آژي دهاك مايل ترباشند تا تنديس پيامبري چون كورش.
   به اميد روزي كه متوليان فرهنگ اين مملكت ازمردم همين خاك باشند.

  • bahareh

   ببخشید میشه لطفا کتاب رمان بفرستید

  • ناصر

   سلام ودرود به همه شما دوستان خوبم
   اميدوارم كه سرزنده وشاد باشيد
   اين اولين باريست كه براي شما خوبان ايميل ميزنم.
   به حدي دلم از اين فاجعه به درد آمد كه نتوانستم دردم را درون سينه ام نگه دارم.
   واي بر ما كه با داشتن تمدني ديرينه دست به چنين رفتاري ميزنيم.آن آقاي دكتري كه معلوم نيست دكتر هست يا نه كه گفت كوروشي وجود ندارد و فلان كشور تاييد كرده وتمدن 2500 ساله مان را چنين كرد وحالا هم كه به تنديسي كه مايه مباهاتمان است رحم نميكنن.واقعا شرمسارم.با تمدن وگذشته نابمان چنين نكنيد.اي كاش كوروش بود.
   دوستتان دارم.
   اعياد بر همه ايران ويچي ها تبريك وشاد باش.
   من از تبار كوروشم
   زاده ايرانم

  • reza

   کاشکی میشد بجای این چند خط قطرهای عشکم رو براتون ارسال کنم

   از ماست که بر ماست

  • parviz

   نه عزيزان شما پس پرده را نمي بينيد . كلا با جنس ايراني اصيل و اسم پادشاه مشكل دارند هرچه هست بر ماست

  • mahsa

   مرسي به خاطراينهمه احساس مسؤليتتون
   وواقعاجاي تعجب وتاسف اگربخوان همچين كاري بكنن
   اين كار بي احترامي بزرگي به همه ايرانياني كه به ايراني واز تبار كوروش بودنشون افتخارميكنن

  • یاسمن

   من چند روز پیش یاسوج بودم آخه من خودم ماله همون طرفام .عصر رفتیم بریم یه سری به مجسمه ی این بزرگ مرد بزنیم.اولا که فهمیدیم که قشنگ ترین مجسمه ی شهر همین.کلا یه ابهتیه برا خودش.اما متاسفانه اطرافشو کلا کنده بودن و خیلی فضای اطرافش ناجور بود.اون لحظه فکر کردم که دیگه دارن کم کم تاریخ با عظمت ایرانمون رو از صفجه ی روزگار پاک میکنند.اما اینو میدونم که تاریخ ایران آنقدر زیبا و با شکوه است که با این کارا چیزی که ازش کم نمیشه هیچ تازه نشون میده که اونقدر یا عظمت بوده که اینا میترسیدن یادی ازش شه.به امید ایرانی آریایی

  • yoosof

   سلام به دلاوران ایران زمین// ایران همیشه زنده است با دلاورانش کسانی که جانشان را برای ایران داده اند. تاریخ گواه این سخن است. حتی اگر تندیس او باشد یا نباشد..

  • حميد

   تمام نماد هاي برجا مانده و از اصالت اين آب و خاك روز به روز از بين ميرود يكي هم صداش درنمياد بايد به حال خود گريست.

  • کل رز

   az matlabton mamnoon omid varam ke iraniha ghadr in shohada ro bedonand vaghean in shohada sarmaehy in abo khak hastand.

  • فرانک

   دوباره سیب بچین آدم…!!!
   من خسته ام…
   بگذار از اینجا هم بیرونمان کنند…
   اگه فردا خبر رسید که شاهنامه رو به آتیش کشیدند یا اینکه تخت جمشید رو با خاک یکسان کردند زیاد تعجب نکنید.! همونطور که دلاوران هشت سال دفاع مقدس بسیار بارزش هستند دلاور مردان و پهلوانان تاریخ رو هم نمیشه نادیده گرفت و حذفشون کرد … واقعا برای بعضی از آقایون متاسفم .. وقتی خودمون با فرهنگ و تاریخمون اینکارهارو میکنیم نباید از کشورهای دیگه انتظار داشت .. حالا میفهمم چرا فیلم 300 ساخته شد!!!!!!

  • محبوبه

   سلام آقای احمدنیا من خیلی وقت نیست که عضو این سایت شدم عموما” عادت ندارم در مورد چیزی نظر بدم ولی از اینقدر راحت صحبت کردن شما که فقط دلیلش به نفع ما نبودنه خوشم نیومد.آقای احمدنیا ما ایرانی هستیم و امروز رو به خاطر تولد شهید کربلا امام حسین ملت ما جشن گرفته مسلمانیم و این روز رو گرامی میداریم ولی ایرانی هستیم چرا اینقدر راحت از چیزی صحبت می کنیم که گذشته ما رو شرف، آبرو و حیثیتمون بهش گره خورده آریو برزن بزرگترین سردار ما بوده و الگویی برای تمام سرداران جهان بوده اگه کسی از رفتار شاهان و سرداران هخامنشی اطلاعی نداره یه سر به کتاب تاریخ ایران در عصر هخامنشی بزنه تا بدونه ملت ما آریایی ها با دولتهای دیگه چه رفتاری داشته ما این نبودیم و این حق ما به عنوان فرزندان کوروش کبیر نیست نذارید ته مانده میراث اجدادمان به نابودی کشیده بشه.
   بسپاریم بر سنگ مزارمان تاریخ نزنند تا آینده گان ندانند بی عرضگان این برهه از تاریخ ما بودیم.
   شاد زی و مهر افزون

  • mina

   نه دوستان این جوری نیست میخوان اینو زیر بیارن بزرگترش درست کنن :زیباتر:خوشتیپ تر:اسب سفید:گرز بدست ومتحرک …
   فکر میکنم مجلس تصویب کرده راه حلی نداره.

  • ایران پرست

   سلام دوستان.مدتهاست تماشاگر مطالب خوب ایران ویج هستم.اما چه شد که این بار دست به قلم شدم ؟ شاید دل نگرانی برای تاریخ ایران و یا شاید هم از دست دادن همیت و هویت تاریخی.آن هم نه سهوی بلکه کاملا عمدی و برنامه ریزی شده.این سناریو را باید ادامه سناریو های دزدی مجسمه های تهرات آن هم در مدت 10 روز و نه یکی ودوتا بلکه 13 مجسمه دانست.حداقل بعنوان کسی که تاریخ ، این درس چگونه زیستن را مدتهاست در دانشگاهها تدریس میکنم و حداقل چند برگی را از تاریخ سایر ممالک خوانده ام ، با قاطعیت می گویم هیچ ملتی و هیچ مهاجمی در طول تاریخ با تاریخ و گذشته خود چنینی نکرد که ما در این مدت 30 سال کردیم.متاسفم برای کسانی که نام خود را ایرانی میگذارند، اما هیچ بوئی از ایرانی و ایرانیت نبرده اند.دوستان سالهاست که با برنامه و با هزینه های گزاف به دنبال عربیزه کرده ماهستند.سالهاست که تاریخ سراسر افتخار ما لگد کوب سم ستورانی شده و میرود که رمقهای آخر خود را تجربه کند.سالهاست که تاریخ روشن ایرانی در پرده سیاهی تاریخ عرب پوشیده شده.نپسندیم آنچه با تاریخ و فرهنگ ما شد. یاد این شعر از فردوسی افتادم آنجاکه می گوید:چو با تخت منبر برابر شود/همه نام بوبکر و عمر شود/زشیر شتر خوردن و سوسمار /عرب را بجائی رسید است کار /که تاج کیانی کند آرزو/دریغ است که ایران ویران شود/کنام پلنگان و شیران شود.

  • bedro

   نگران نباشيد چند وقت ديگه يك كشوري پيدا ميشه ميگه آریوبرزن ایرانی نبوده و اصلا مال ماست

  • nasim

   سلام.
   این چه رسمیه که ما برای سردارای دلیرمون روزی نداریم که به نام آنها نام گذاری کنیم؟؟ ولی به جای اون برای سردارهای عرب همیشه جشن می گیریم و شادی می کنیم؟؟/ این چه رسمیه واقعا مگه ما ایرانی نیستیم پس چرا…..؟؟؟؟؟؟

  • عاطفه

   واقعا شرم آوره، جای تاسف داره که دارن با میراث ایران زمین این کارو میکنن ، وقتی ایرانی برای مملکت و تاریخ خودش ارزش قایل نیست چه توقعی از بیگانه هست!!!!!

  • مريم

   سلام
   نميدونم نظر بدم يا نه؟ اصلا كسي به نظر ما توجه ميكنه يا نه؟ ولي به هر حال تيري است در تاريكي..
   واقعا شرم آور كه قهرمانان ملي خود ما كم كم دارند به فراموشي سرده ميشن اما قهمانان بيگانه جاشون تو اين كشور غريب پرست خودي آزار ..روز به روز بزرگتر و جايگاهشون گسنرده تر ميشه
   واقعا شرم آوره ..

  • ali

   واقعا کی ما باید بزرگداشتی با شکوه برای این دلاوران این اب و خاک برگزار کنیم واقعا کی ؟

  • سرزمين پارس

   اي پارسيان اي سربازان هخامنشي يكپارچه شويم كه تاهويت خودرانيابيم فقروافسردگي واعتيادريشه كن نميشود

   • froka

    دوست عزیز

    تو ایران فقط پارسی نیست

    پارت و ماد هم هستن فکر کنم داستان سه سرور تاریخ ایرانو نمی دونی

  • marpel

   vagean che kar mishe kard? byain hame baham erade konim ye toomary …….dorost konym-ba harf zadan nemishe kary kard

  • پويا

   با سلام:
   ما ملتي بزرگ داريم آب و خاكي پراز رنگ مردانگي و مسئوليني پراز بي غيرتي و كج انديشي كه دانسته يا نادانسته به تمام ارزشهاي ملي و مذهبي ما دارند خيانت ميكنند

  • maziar

   چوبخت عرب بر عجم چيره گشت همه روز ايرانيان تيره گشت

   جهان را دگر گونه شد رسم و راه تو گوئي نتابد دگر مهر و ماه

   زمي نشعه و نغمه از چنگ رفت زگل عطر و معني زفرهنگ رفت

   ادب خوار گشت و هنر شد و بال به بستند انديشه را پر وبال

   جهان پر شد از خوي اهريمني زبان مهر ورزيده و دل دشمني

   كنون بي غمان را چه حاجت به مي كران را چه سودي ز اواي ني

   كه دربزم اين هرزه گردان خام گناه است در گردش اريم جام

   بجائي كه خشكيده باشد گياه هدر دادن اب باشد گناه

   چو با تخت منبر برابر شود همه نام بوبكر و عمر شود

   زشير شتر خوردن و سوسمار عرب را بجائي رسيده است كار

   كه تاج كياني كند ارزو تفو بر تو اي چرخ گردون تفو

   دريغ است ايران كه ويران شود كنام پلنگان و شيران شود

   فردوسی

   • ندا

    دوست عزیز پاسخ شما بس بجا و ارزنده بود.بله متاسفانه زمام امور کشور را عده ای عرب بدست گرفتند و دارن ریشه ایران و ایرانی رو از بین میبرن و نمیدونم غیرت ایرانی ها کجا رفته و کی بجوش میاد و سکوتشون رو در برابر این همه ظلمی که داره به تارخ و هویت ما میشه میشکنن……..جای تاسف بسیار داره.

  • ناصر عفيفي

   درود بر تمام كساني كه به فكر ايران هستند حتي براي دفاع از كيان شهداء مطلب هر چند كم مينويسند مرحبا بر شماي ياسوجي كه اينقدر زيبا نوشتيد

  • shahrzad

   سلام به تمامی بچه های باغیرت ومتعصب ایران زمین
   کاش میدونستم این کارها برای چی وچرا انجام میشه هر روز خبر میاد که به یک قسمت از اثار تاریخی حمله شده ودارن اونو از بین میبرن مگر با از بین بردن این اثار میشود تاریخ ملتی را نابود کرد؟
   تا یک ایرانی .. ایرانی زنده است تاریخ زنده است…

  • محمد

   ایران و ایرانی هر چه دارد از وجود ارزشمند کسانی چون کورش کبیر/ داریوش کبیر /خشایارشاه/نادرشاه/ آریو برزن و … میباشد که افتخار و غرور این سرزمین را خلق کردند و حداقل کاری که هر ایرانی میتواند انجام دهد انتقال تاریخ پر افتخار این سرزمین به دیگران است.

  • ارمین

   با سلام بعداز مدتها که من با ایران ویج هستم این اولینباره که در مورد چیزی نظر میدم اما انبار دیگه خونم به جوش اومده من ساکن مشهدم بارها وبارها شاهد بودم تو شهر که مجسمه ها ییا نماد هایی که سالهاست مردم با اونها خاطره دارن براحتیی و بدون ذکر علتی محکم خراب میکنن و جای اون چیزی میزارن که هیچ معنی و مفهوم خاصی نداره از جمله میدان 15 خرداد(میدان ضد) که بسیار زیبا بود و همه این میدان رو با اون نماد زیباش میشناختن اما حالا شده جایگاه یه تکه اهن بی معنی

  • سپیده

   چه عجب
   بالاخره صداتون در اومد

  • رضا مرادزاه

   با سلام واحترام و با عنایت به بی لطفی بعضی از دوستان من و چند تن از دوستانم که عضو کوچکی از این محجموعه هستیم از شما کمال تشکر را داریم که حداقل اخبار مربوطه را کامل رسال نموده اید و اگاهی داده اید . چند سوال از دوستانی که خیلی را حت میزو صندلی محاکمه می سازند !
   1- خود شما بعد از شنیدن این خبر چه اقدامی کردید؟ ایا به سایت استانداری یاسوج مراجعه نمودید و اعلام مخلفت کنید یا هر چیز دیگر؟
   2- چرا خود شما اقدام به جمع اوری اطلاعات نمی کنید باید همیشه و در همه حال حاضر باشد برای جویدن ؟
   3- گاهی هم بادید باز و عمیق به اطراف نگاه کرد ، زیبای دریا به امواج و غروب و رنگ ابیش نیست به عمق دریاست جایی که زندگی و زندگانی بدون کوچکترین نوری ادامه دارد ، آیا تا کنون به این عمیقی به اطرافل نگاه کرده ایم ؟
   قصدم جسارت نبود من هم مثل شما هستم اما باید همدیگرو باور کنیم و به هم کمک کنیم . دستون دارم

   • froka

    دوست عزیز دستتون درد نکنه خیلی جالب و به جا بود

    از ماست که برماست

  • elhsport

   وقتی تخت جمشید با اون همه بزرگی و عظمت شده یه تیکه خاک برای یادگاری نوشتن این دیگه خیلی تعجب نداره.میترسم همینطوری پیش بریم کلا تاریخ ایران زمین نابود شه به جاش تاریخ …… بیاد

  • Hosein

   با سلام و خسته نباشید
   بنده به شخصه در صورتی که کسی بخواهد به تاریخ وطنم پشت پا بزند و با این کارها بخواهد یاد و نام آنها را از بین ببرد مخالفت می کنم و در مقابلش سینه سپر میکنم.
   الانم اگه ببینم واقعا جدیه این قضیه با تمامی دوستان به یاسوج سفر می کنم و همونجا کنار مجسمه میشینم ببینم کی میخواد دست بزنه
   با تشکر

  • froka

   سلام

   خیلی دیر مطلب نوشتید ولی هی مشکل تو مطلب هست اسم خواهر سردار واقعی و بزرگ ما یوتاب بوده نه یوناب ممنون میشم اصلاح کنید
   با تشکر

  • شویا

   حقیقتش من درباره آریون زن نخوندم با دیدن این عکس ومطالب نوشته شده متأثرشدم که ما ایرانیان سرداری چون آریوزن داشتیم نادیده گرفتیم

  • آذرمیدخت

   خیلی خوبه که شما به تاریخ اهمیت میدید.من عاشق تاریخ کشورم هستم

  • sadeq

   این سرزمین، سرزمین پارسهاست و بجای یادبود از اسطوره های بیگانه باید از اسطوره های بزرگ و نامی این سرزمین یاد بشه
   بجای خراب کردن اون تندیس باید چند تیا دیگر، بزرگتر و شایسته تر در نقاط دیگر کشور درست کنند

   • froka

    ممنون دوست عزیز

    این سرزمین مال همه ایرانی هاست نه یه قوم

    با تشکر

  • reza

   سلام
   ممنون از مطلب تون
   بهتر برای یک سری مسائل اسم این کار هارو دشمنی و نداشتن غیرت نسبت به خاک میهن نذاریم
   اما نیاز هست که نهادی برای حفظ این افتخارات در کشور به وجود بیاد وحتی به کودکان ما بیاموزه که اباء واجداد ما چه مردانی بودند وچه کردند.
   بازم ازت ممنونم

   • froka

    دوست گران قدر نظر شما در مورد این کار ها که شامل پاک کردن 5400 مترمبع نقاشی دیوار شاهنامه از دیوارهاتی مشهد در یک شب
    بر داشتن مجسمه ارش کمانگیر و انداختن در زباله دانی و الان هم اریو برزن به نظرت چه اسمی روش بزاریم تا به اقایانی که از این دیار نیستن بر نخوره بهتر نیست برن پیش همان عربها ببینند این عربهای چطوری با هاشون بر خورد می کنن و دارن نام تاریخی خلیج پارسو جعل می کنن

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.