• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , اقتصادی » افسارگسيختگی و تخلف در بازار خودرو
  کد خبر : 886005

  افسارگسيختگی و تخلف در بازار خودرو

  افسارگسيختگی و تخلف در بازار خودرو Reviewed by Farnaz on Nov 1Rating: افسارگسيختگي در بازار خودرو داخلي و خودروهاي وارداتي مردم را سرگردان كرده است. به گزارش سرویس اقتصادی صراط، عدم عرضه خودرو توسط شركت هاي خودروساز داخلي به بازار و نبود كنترل بر اين بازار باعث افزايش دوباره قيمت ها از يك تا 20…

  افسارگسيختگی و تخلف در بازار خودرو Reviewed by Farnaz on Nov 1Rating:
  افسارگسيختگي در بازار خودرو داخلي و خودروهاي وارداتي مردم را سرگردان كرده است.
  به گزارش سرویس اقتصادی صراط، عدم عرضه خودرو توسط شركت هاي خودروساز داخلي به بازار و نبود كنترل بر اين بازار باعث افزايش دوباره قيمت ها از يك تا 20 ميليون تومان شد.
  بنا بر نوشته ی خبرگزاري ها، نوسان نرخ ارز و عدم عرضه خودرو توسط شركت هاي خودروساز در حالي طي هفته هاي اخير ادامه دارد كه هيچ نظارتي بر روند قيمت ها و عملكرد خودروسازان مشاهده نمي شود. اين موضوع باعث افزايش دوباره قيمت ها و بلاتكليفي خريداران در معامله خودرو شده است.
  قيمت خودروهاي توليدي ايران خودرو مانند پژو 206، پژو 405، تندر 90، سمند ال ايكس، بين يك تا 20 ميليون تومان در بازار با افزايش قيمت روبروست. قيمت خودرو سوزوكي در بازار به 95 ميليون تومان رسيده است.
  در مورد محصولات سايپا نيز مي توان به ثبات قيمت تيبا اشاره كرد كه در حال حاضر اين خودرو 16 ميليون و 200 هزار تومان خريد و فروش مي شود.
  سايپا 111 و سايپا 131 هم بدون تغيير قيمت نسبت به هفته گذشته به ترتيب 5/13 و 12 ميليون و 900 هزار تومان معامله مي شوند.
  قيمت سايپا 132 نيز طي هفته اخير تغييري نداشته و اين خودرو 5/13 ميليون تومان خريد و فروش مي شود.
  تندر 90 پارس خودرو هم با يك ميليون تومان افزايش، 26 ميليون تومان معامله مي شود و قيمت هر دستگاه تيانا با افزايش 10 ميليون توماني به 115 ميليون تومان رسيده است.
  افزايش قيمت ماكسيما نيز طي هفته اخير 19 ميليون تومان بود و در حال حاضر اين خودرو 91 ميليون تومان خريد و فروش مي شود. مگان نيز با افزايش قيمت 3 ميليون توماني، حدود 60 ميليون تومان به خريداران عرضه مي شود.
  بنابراين گزارش: در شرايطي كه رئيس سازمان حمايت بر تداوم عرضه و فروش خودرو به قيمت هاي درج شده بر روي سامانه 124 تاكيد كرده است، برخي واردكنندگان علاوه بر افزايش قيمت، عرضه محصولات را نيز متوقف كرده اند.
  به گفته نمايندگي هاي فروش يكي از اين شركت ها، عرضه محصولات اين شركت در يك ماه و نيم گذشته متوقف بوده و برخي از نمايندگي هاي اين شركت اظهار مي كنند در شرايطي كه اين شركت عرضه خودرو در شبكه نمايندگي ها را متوقف كرده مشخص نيست كه چگونه اين محصولات سر از بازار آزاد با قيمت هاي آنچناني در مي آورند.
  در حال حاضر قيمت برخي از محصولات اين واردكننده در بازار آزاد تا حدود 40 ميليون تومان بيشتر از نرخ هاي مصوب سازمان حمايت مصرف كنندگان و توليدكنندگان بوده و مشخص نيست سود قابل توجه ايجاد شده نصيب چه كساني مي شود.
  در اين ميان نكته جالب توجه آن است كه اگرچه قيمت هاي درج شده بر روي سايت فروش اين شركت متناسب با نرخ هاي اعلامي سامانه 124 است، اما در كنار اين قيمت ها، جداول محاسبه ماليات بر ارزش افزوده و بيمه بدنه نيز به صورت جداگانه درج شده و به گفته نمايندگي هاي فروش به صورت جداگانه از مشتريان دريافت مي شود.
  اين اقدام در حالي است كه رئيس سازمان حمايت مصرف كنندگان و توليدكنندگان پيش از اين تاكيد كرده بود كه نرخ هاي درج شده بر روي سامانه 124 قيمت مصرف كننده بوده و عرضه كنندگان خودرو حق ندارند تحت هيچ عنواني پول بيشتري نسبت به اين قيمت ها از خريداران دريافت كنند.
  عدم عرضه محصول از سوي برخي شركت ها در حالي است كه آمارهاي گمرگ نشان دهنده رشد قابل توجه واردات خودرو در شش ماهه نخست امسال است.
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.