• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , ورزشی » راه کنار گذاشتن کفاشیان را خوب بلدم
  کد خبر : 885770

  راه کنار گذاشتن کفاشیان را خوب بلدم

  راه کنار گذاشتن کفاشیان را خوب بلدم Reviewed by Farnaz on Nov 1Rating: امیر عابدینی که تا همین چند روز قبل حمایت قاطعی از علی کفاشیان داشت، حالا به یکباره و بعد از برگزاری مجمع فدراسیون مخالف شدید او شده است. عابدینی معتقد است کفاشیان بهترین زمان را برای استعفا پیش رو دارد و بهتر…

  راه کنار گذاشتن کفاشیان را خوب بلدم Reviewed by Farnaz on Nov 1Rating:

  امیر عابدینی که تا همین چند روز قبل حمایت قاطعی از علی کفاشیان داشت، حالا به یکباره و بعد از برگزاری مجمع فدراسیون مخالف شدید او شده است. عابدینی معتقد است کفاشیان بهترین زمان را برای استعفا پیش رو دارد و بهتر است هرچه سریعتر یا اصلاحات اساسی انجام دهد یا استعفا بدهد و برود.

  * شما که بعد از بازی با کره جنوبی حمایت قاطعی از کفاشیان داشتید، حالا چه شده که بنا را بر مخالفت گذاشته اید؟
  – تعبیر شما چیست؟

  * به نظر من یک نوع سیاست است.
  – خیر، صداقت است. ما تا جایی که باید از فوتبال حفاظت کنیم، می کنیم اما با فرصت طلبی کاملا مخالفم. کفاشیان فرصت طلبی و البته فرصت سوزی کرد. او مجمع گذشته را به چالش کشید و اگر این اتفاق نمی افتاد که فوتبال ما به روند طبیعی خود ادامه می داد. بهروان آدم کارآمدی است اما او می توانست مشکل اشتغال خود را به سادگی حل کند و بازگشت به کار بگیرد. این کار به سادگی هرچه تمام تر انجام می شد اما این اتفاقات نمی افتاد. نگرانی من از این است که کفاشیان بازهم اصول را رعایت نکند و کل وقتش برای پاسخگویی به هدر برود. آنوقت دیگر زمانی برای انجام کار باقی نمی ماند.

  * دلیل واقعی عدم حضور شما در مجمع چه بود؟
  – دلیلش این بود که کفاشیان با من بازی کرد.

  * بیشتر توضیح می دهید؟
  – من روز قبل از مجمع با کفاشیان صحبت کردم و او به من قول داد که مجمع برگزار می شود اما رای گیری در کار نیست. من نماینده تعدادی دیگر از افراد بودم و به آنها گفتم قطعا رای گیری انجام نمی شود اما کاملا برعکس بود.

  * حال قبول می کنیم که کفاشیان به شما گفته رای گیری انجام نمی شود، شما نباید به عنوان عضوی از مجمع در جلسه حاضر می شدید؟
  – معنای مجمع این است که کار فعال بکنیم، نه اینکه فقط مستمع باشیم و هیچ نقدی انجام نگیرد. ما از صبح برویم آنجا بنشینیم که چه بشود؟ وقتی وقتی برای صحبت نمی دهند، حضور ما چه فایده ای دارد؟ معنا ندارد من فقط بروم آنجا و سخنرانی دیگران را بشنوم، ما سخنرانی زیاد شنیده ایم.

  * من هنوز پاسخم را در این باره که چطور به یکباره منتقد کفاشیان شدید، نگرفتم. آن هم در باره شما که گفته می شد در مجمع انتخاباتی رییس فدراسیون کار را برای کفاشیان درآوردید.
  – من همان زمان هم به کفاشیان انتقاد داشتم. فردای همان روز من مصاحبه کردم و گفتم زبان من کندتر می شود. آن موقع اگر کفاشیان در مرحله اول کنار می کشید اعتراضی نداشتیم اما او وقتی آرای ما را گرفت ناگهان تصمیم به کناره گیری گرفت و نمی دانم چه اتفاقی افتاد که دوباره منصرف شد. او داشت به آبروی ما بازی می کرد و من فقط به این خاطر ناراحت شدم که رای اولم را به کفاشیان داده بودم. پرخاش من به خاطر حفاظت از فوتبال بود، نه کفاشیان. من سرباز ورزشم، نه سرباز وزیر. این جمله خودش کلی حرف درونش دارد.

  * حالا چه اتفاقی افتاده  که انتقادات تندی بر کفاشیان دارید؟
  – من اعتقادم بر این است که اگر حرف نزنیم، آقایان گمان می کنند هر کاری می خواهند می توانند انجام دهند. نمونه اش هم انتخابات شیراز، کرمانشاه و امثالهم بود. من ایرادات را می بینم که باید مرتفع شود. کفاشیان با این همه اشکال هیچ تغییر و تحولی ایجاد نمی کند و نتیجه اش این می شود که شب می خوابیم و صبح بیدار می شویم و می بینیم برایمان بازی گذاشته اند، در صورتی که قبلا اعلام کرده بودند آن زمان تعطیلی لیگ است.

  * در مجمع فدراسیون 32 رای هیات ها دارند و 10 رای هم نمایندگان فدراسیون. با این شرایط تغییر کفاشیان عملی است؟
  – حدود 20 روز پیش چند تن از مدیران باشگاه ها نامه ای را در جهت مخالفت با کفاشیان امضا کرده بودند و نزد من آوردند. گفتم نفر بعدی که قرار است بیاید کیست؟ آقای هدایتی هم در آن جلسه بود. گفتم نام یک نفر را مطرح کنید همین حالا می گویم کفاشیان برود. با این که 42 رای مجمع تقریبا برای رییس فدراسیون است اما راهکارهای دیگری هم برای کنارگذاشتن کفاشیان وجود دارد که من بلدم و اگر لازم شد از آن راهکارها استفاده می کنم.

  * چه زمانی لازم می شود؟
  – من می خواهم اصلاحات انجام شود. از همین حالا هم سکوت می کنم و به کفاشیان تا بعد از دیدار با ازبکستان فرصت می دهم. اگر انجام تغییرات شروع نشده باشد، خیلی چیزها را خواهم گفت. آن زمان دست از سر کفاشیان بر نمی دارم و با روش خودم وارد گود می شوم.

  * تعبیرتان از اختلافات وزارت ورزش با کفاشیان چیست؟
  – من از همین جا اعلام می کنم اگر قرار باشد وزارت ورزش نماینده ای را معرفی کند تا رییس فدراسیون شود،  با کفاشیان می سازم. وزارتخانه نباید در کار مجمع دخالت کند.

  * با سابقه حضور چندین ساله در فوتبال، فکر می کردید روزی فوتبال ما به این شرایط دچار شود؟ روزی بیاید که تمام مجامع انتخاباتی حرف و حدیث داشته باشند؟
  – اصلا فکر چنین روزی را نمی کردم. البته کفاشیان هم پیشینه خوبی دارد. او در سازمان تربیت بدنی، کمیته المپیک و فدراسیون دو و میدانی سوابق درخشانی دارد و با ورزش بیگانه نبود اما با فوتبال بیگانه است. حالا هم که فوتبال را شناخته با عناصر کناری فوتبال آشنایی ندارد.

  کلیدواژه ها : ،
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.