• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , بین الملل » اردوغان: از هر خانواده ترکیه‌ای سه بچه می‌خواهم!
  کد خبر : 884510

  اردوغان: از هر خانواده ترکیه‌ای سه بچه می‌خواهم!

  اردوغان: از هر خانواده ترکیه‌ای سه بچه می‌خواهم! Reviewed by Farnaz on Oct 31Rating: به نقل از عصر ایران، رجب طیب اردوغان نخست‌وزیر ترکیه، در نخستین روز سفر خود به آلمان روز سه‌شنبه در مصاحبه با شبکه “دویچه وله ” ضمن اعلام این مطلب افزود که اگر هر خانواده ترکیه‌ای سه فرزند بیاورد، تا سال…

  اردوغان: از هر خانواده ترکیه‌ای سه بچه می‌خواهم! Reviewed by Farnaz on Oct 31Rating:

  به نقل از عصر ایران، رجب طیب اردوغان نخست‌وزیر ترکیه، در نخستین روز سفر خود به آلمان روز سه‌شنبه در مصاحبه با شبکه “دویچه وله ” ضمن اعلام این مطلب افزود که اگر هر خانواده ترکیه‌ای سه فرزند بیاورد، تا سال 2037 ترکیه آلمان را به لحاظ میزان جمعیت پشت سر گذاشته و پرجمعیت‌ترین کشور اروپا می‌شود.

  اردوغان تاکید کرد: من چنین ترکیه‌ای می‌خواهم. می‌خواهم جمعیت‌مان همیشه جوان بماند. با جمعیتی جوان و آموزش دیده در همه عرصه‌ها موفق خواهیم شد.

  وی افزود: باید نگاه‌مان به جمعیت عوض شود و به کارکرد آن توجه کنیم. اصل موفقیت در واقع ریشه انسانی دارد. در اقتصاد همواره به مفاهیمی چون سرمایه، کار، تولید، مصرف و… توجه می‌شود. من معتقدم اقتصاد یک عنصر دارد و آن انسان است، چون کار از انسان مشتق می‌شود و اگر انسان باشد، کار هست و کار بدون انسان معنا ندارد. اگر انسان باشد سرمایه وجود دارد و اگر نباشد، سرمایه‌ای هم در کار نخواهد بود. اگر انسان باشد تولید هست و اگر نباشد تولیدی هم نخواهد بود و همین طور مصرف با انسان معنا می‌یابد .اگر انسان نباشد هیچ کدام از اینها هم نخواهد بود. از این رو باید همه توجهمان به داشتن جمعیت جوان و آموزش دیده باشد.

  این نخستین بار نیست که اردوغان خواستار افزایش جمعیت ترکیه شده است و این در حالی است که از نظر بسیاری از منتقدان اروپایی ورود ترکیه به اتحادیه اروپا، یکی ازموانع اصلی ورود این کشور به این اتحادیه نگرانی کشورهای بزرگ اروپایی از عضویت ترکیه به عنوان یکی از پرجمعیت‌ترین کشورها در این اتحادیه است.

  منتقدان دولت اردوغان در داخل هم سیاست ترویج افزایش جمعیت را به چالش کشیده و افزایش جمعیت ترکیه بدون داشتن زیرساخت‌های اقتصادی را سبب گسترش فقر و کاهش رفاه طبقه متوسط می‌دانند.

  جمعیت ترکیه هم اکنون حدود 77 میلیون تن برآورد می‌شود و این در حالی است که بیش از چهار میلیون ترکیه‌ای نیز در سراسر جهان به ویژه در کشورهای اروپایی زندگی می‌کنند.

  کلیدواژه ها : ،
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.