• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » ایتالیا به پیشبرد گفتگوی ایران و اروپا کمک کند
  کد خبر : 884396

  ایتالیا به پیشبرد گفتگوی ایران و اروپا کمک کند

  ایتالیا به پیشبرد گفتگوی ایران و اروپا کمک کند Reviewed by Farnaz on Oct 31Rating:  محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار سفیر ایتالیا در جمهوری اسلامی ایران با اشاره به سوابق دوستی تهران و رُم گفت: این سابقه دوستانه متقابل، سرمایه بزرگی برای دو کشور محسوب می‌شود که باید به نحو احسن…

  ایتالیا به پیشبرد گفتگوی ایران و اروپا کمک کند Reviewed by Farnaz on Oct 31Rating:

   محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار سفیر ایتالیا در جمهوری اسلامی ایران با اشاره به سوابق دوستی تهران و رُم گفت: این سابقه دوستانه متقابل، سرمایه بزرگی برای دو کشور محسوب می‌شود که باید به نحو احسن از آن بهره برد.

  رضایی افزود: مردم ایران از کشور ایتالیا ذهنیت منفی مانند برخی دیگر کشورهای اروپایی ندارند و مایلیم در چارچوب احترام متقابل و منافع مشترک به روابط توسعه دهیم.

  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص استفاده صلح‌آمیز ایران از انرژی هسته‌ای و تعامل با اتحادیه اروپا در این خصوص گفت: گفتگوی صریح و صادقانه نقش مهمی در حل موضوعات فیمابین دارد که امیدواریم کشور ایتالیا در این زمینه به دور از فشارهای کشورهای استکباری، به پیشبرد این گفتگوها کمک کند.

   رضایی، با اشاره به تعاملات خوب ایران با غرب تاکنون در خصوص پرونده هسته‌ای ایران اظهار داشت: همواره زیاده‌خواهی‌های غرب در مقابل ایران چه در گذشته و حال، ادامه داشته و انتظار می‌رود که غرب با استفاده از تجارب گذشته خود، تجدید نظر جدّی کرده و سنگ بنای جدیدی را در ارتباط با ایران پایه‌گذاری نماید ایتالیا در این زمینه پیش‌گام باشد.

  آلبرتو برادانینی، سفیر ایتالیا در جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار ضمن اشاره به اهمیت راهبردی ایران در منطقه و جهان از نظر سیاسی و اقتصادی افزود: با توجه به بحران اقتصادی اروپا و فشارهایی که به کشورهای اروپایی وارد می‌شود، می‌توان امید داشت که روابط کشورهای اتحادیه اروپا با جمهوری اسلامی ایران بهتر شده و ارتقا یابد.

  سفیر ایتالیا با اشاره به اینکه روابط ایران و ایتالیا در سطح خوبی قرار دارد، افزود: امیدواریم کشورهای عضو اتحادیه اروپا با ساخت دورنمایی وزین و اصولی، به یک راه‌حلی منطقی و صمیمانه در قبال ایران دست یابند.

  کلیدواژه ها : ،
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.