• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » علمی و فضایی » آموزش به دانشجویان دندانپزشک با کمک روبات
  کد خبر : 8838

  آموزش به دانشجویان دندانپزشک با کمک روبات

  آموزش به دانشجویان دندانپزشک با کمک روباتReviewed by Aryan on Jul 4Rating: ژاپنی ها روباتی کاملا انسان نما را ویژه آموزش به دانشجویان دندانپزشکی ارائه کرده اند که می تواند مانند یک بیمار واقعی در برابر فعالیتهای دندانپزشک از خود واکنش نشان دهد. به گزارش خبرگزاری مهر، روبات “شواهاناکو 2” که قرار است از طریق…

  آموزش به دانشجویان دندانپزشک با کمک روباتReviewed by Aryan on Jul 4Rating:

  www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  ژاپنی ها روباتی کاملا انسان نما را ویژه آموزش به دانشجویان دندانپزشکی ارائه کرده اند که می تواند مانند یک بیمار واقعی در برابر فعالیتهای دندانپزشک از خود واکنش نشان دهد.

  به گزارش خبرگزاری مهر، روبات “شواهاناکو 2” که قرار است از طریق شرکت تامین تجهیزات دندانپزشکی ویژه آموزش به دانشجویان به فروش برسد، در کنفرانس خبری در ژاپن رونمایی شد.

  این روبات به گونه ای طراحی شده که دانشجویان دندانپزشکی می توانند به راحتی بر روی آن مهارتهای دندانپزشکی را تمرین کنند، در حالی که روبات واکنشهایی مشابه انسانها را در برابر درمانهای انجام شده از خود نشان می دهد. این به آن معنی است که ممکن است روبات احساس خفگی کرده و یا عطسه یا سرفه کند، زبانش را حرکت دهد و حتی دچار درد در فک شود و دانشجو باید خود را با تمامی این شرایط انطباق دهد.

  www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  زبان و دستهای روبات از دو درجه آزادی حرکت برخوردارند از این رو روبات می تواند با آغاز به کار دانشجو، ناآرامی که معمولا در بیماران دیده می شود را شبیه سازی کند. پوست این روبات از جنس سیلیکون بوده و بخش داخلی دهان از لایه ای یک تکه ساخته شده و از این رو دانشجو این احساس را خواهد داشت که انسانی واقعی در زیر دست او قرار گرفته است.

  همچنین یکپارچه بودن بخش داخلی دهان امکان نفوذ آب یا دیگر مایعات را به داخل روبات از بین برده و به این شکل از وارد آمدن آسیب به دستگاه های حساس روبات جلوگیری خواهد شد.
  بر اساس گزارش گیزمگ، استادان دندانپزشکی در دانشگاه “شوا” ژاپن معتقدند دانشجویان با کار بر روی این روبات حس واقعی درمان یک انسان را تجربه می کنند و به همان اندازه دچار استرس ناشی از مسئولیت درمان فرد را احساس خواهند کرد به گفته آنها اگر صورت این روبات تا این اندازه به انسان شباهت نداشت، چنین حس واقعی در دانشجویان ایجاد نمی شد.

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.