• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » آخرین اخبار درباره معافیت های سربازی
  کد خبر : 88124

  آخرین اخبار درباره معافیت های سربازی

  آخرین اخبار درباره معافیت های سربازیReviewed by Aryan on Nov 5Rating: جانشین اداره منابع انسانی ستاد كل نیروهای مسلح درباره شرایط جدید خدمت سربازی، گفت: بنا به پیشنهاد ستاد كل نیروهای مسلح و موافقت مقام معظم رهبری، داماد (همسر فرزند) یا یكی از بستگان درجه یك جانبازان قطع نخاعی فاقد فرزند ذكور سالم بنا به…

  آخرین اخبار درباره معافیت های سربازیReviewed by Aryan on Nov 5Rating:

  جانشین اداره منابع انسانی ستاد كل نیروهای مسلح درباره شرایط جدید خدمت سربازی، گفت: بنا به پیشنهاد ستاد كل نیروهای مسلح و موافقت مقام معظم رهبری، داماد (همسر فرزند) یا یكی از بستگان درجه یك جانبازان قطع نخاعی فاقد فرزند ذكور سالم بنا به تایید بنیاد شهید و امور ایثارگران با انتخاب و معرفی جانباز به عنوان «همیار» از انجام خدمت دوره ضرورت معاف می شوند.

  سردار موسی كمالی در این باره گفت: با توجه به مشكلاتی كه جانبازان قطع نخاعی با آن مواجه هستند این پیشنهاد برای كمك به آنان ارائه شده است و بنیاد شهید باید افراد واجد شرایط را بنا به انتخاب جانباز به سازمان وظیفه عمومی معرفی كند.

  معافیت های تحصیلی دانشجویان در مقاطع مختلف اعلام شد

  وی درباره ادامه تحصیل مشمولان اظهارداشت: مدت معافیت تحصیلی دانشجویان برای مقاطع كاردانی، كارشناسی، كارشناسی ارشد و دكترای ناپیوسته سه سال، كارشناسی پیوسته شش سال و كارشناسی ارشد و دكترای پیوسته هشت سال و دكترای تخصصی پنج سال است و دانشجویان باید طوری برنامه ریزی كنند كه در این مدت تحصیل خود را به اتمام برسانند.

  به گفته كمالی، در مواقعی نیز دانشگاه ها می توانند با تشكیل كمیسیون موارد خاص حداكثر دو ترم بر مدت ذكر شده به دانشجویان اجازه ادامه تحصیل بدهند و پس از این مدت دانشگاه ها حق ثبت نام از دانشجویان را ندارند و باید آنان را برای انجام خدمت دوره ضرورت به سازمان وظیفه عمومی معرفی كنند.

  وی ادامه داد: در موارد استثنایی سازمان وظیفه عمومی می تواند با تشكیل كمیسیونی وضعیت دانشجویان را بررسی و برای افرادی كه به دلیل مشكلات، موفق به اتمام تحصیل خود نشده اند اما در مدت محدود قادر به اتمام تحصیل خواهند بود با حفظ وضعیت غیبت به مدت یك یا دو ترم اجازه ادامه تحصیل صادر كند.

  مشمولان غایب حق ادامه تحصیل ندارند

  دستگیری مشمولان غایب كه بعد از اخطار اولیه خود را معرفی نكرده اند

  افزایش احتمالی مدت خدمت سربازی شامل اعزامی های امسال نمی شود

  جانشین اداره منابع انسانی ستاد كل نیروهای مسلح گفت: مشمولان غایب حق ادامه تحصیل ندارند و مرحله اخطار به مشمولان غایب از طریق كلانتری ها و دستگیری افرادی كه با توجه به اخطار اولیه خود را معرفی نكرده اند، شروع شده است.

  به گزارش ایسنا، وی افزود: افرادی كه در سال ۹۰ به خدمت اعزام شوند در شمول مقررات این سال هستند و در صورت افزایش مدت خدمت سربازی این موضوع شامل آنان نمی شود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • حميد نصيري

   لطفا درباره معفيت سربازي براي من ارسال كنيد

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.