• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار » عدالت این بود؟/عده ای در فکر سیر کردن شکم و دیگری دنبال سگ!+تصاویر
  کد خبر : 880058

  عدالت این بود؟/عده ای در فکر سیر کردن شکم و دیگری دنبال سگ!+تصاویر

  عدالت این بود؟/عده ای در فکر سیر کردن شکم و دیگری دنبال سگ!+تصاویرReviewed by Farnaz on Oct 28Rating:  در مسیر بزرگراه آزادگان به سمت خلیج مکانی توسط دلالان برای خرید و فروش سگ‌های گران قیمت و خارجی ایجاد شده است. قیمت سگ‌ها بستگی به نژاد، سن، مهارت و شناسامه دار بودن آنها دارد و از 150 هزار تومان شروع…

  عدالت این بود؟/عده ای در فکر سیر کردن شکم و دیگری دنبال سگ!+تصاویرReviewed by Farnaz on Oct 28Rating:

   در مسیر بزرگراه آزادگان به سمت خلیج مکانی توسط دلالان برای خرید و فروش سگ‌های گران قیمت و خارجی ایجاد شده است.

  قیمت سگ‌ها بستگی به نژاد، سن، مهارت و شناسامه دار بودن آنها دارد و از 150 هزار تومان شروع و تا 50 میلیون تومان ادامه دارد.
   

  از کودک 7 و 8 ساله تا پیرمرد و پیرزن70 و 80 ساله همه برای خرید سگ به این بازار که توسط عده ای دلال به صورت غیرقانونی اداره می شود مراجعه می‌کنند و با قیمت‌های گزاف سگ های مورد دلخواه خود را تهیه می‌کنند.

  فروشنده بازار گرمی می‌کند و می‌گوید این سگ هار است و پاچه می گیرد و به  درد گرفتن دزد می خورد . البته سگ با ادب هم داریم که در مواقعی که خشمگین می شود فقط به چشم ها زل می زند و هیچ خطری هم ندارد.

  این سگ شانس می آورد اینها را فروشنده دیگری می‌گوید و ادامه می‌دهد قیمتش ارزان است فقط 15 میلیون تومان تازه با گرانی های اخیر هنوز ما خیلی گران نکردیم.

  وی ادامه می دهد: این حیوانات وارداتی است و برای ورود آنها به کشور هزینه‌های هنگفتی صورت می‌گیرد.

  در حاشیه بزرگراه آزادگان جمعه ها از صبح تا بعدازظهر از شلوغی و ازدحام جمیعت می توان حدس زد که محل فروش سگ های خارجی دقیقا کجاست؟

  از سگ پشمالوی خارجی تا سگ تازه متولد شده در این بازار به چشم می خورد که فروشنده داد می زند که اگر این سگ‌ها را پسند نمی کنید تعدادی سگ داریم که از طریق اینترنت و به صورت تلفنی می‌فروشیم.

  وی با تعریف و تمجید از سگ‌هایش می‌گوید در تهران لنگه سگ‌ها که ما می فروشیم نیست و قیمت ها را پایین می‌گویم تا مشتری شوید، قیمت پایه از 3 میلیون شروع می شود و اگر سگ بادی گارد بخواهید تا 25 میلیون هم سگ داریم. 

  قیمت سگ‌ها بسته به نژاد و مهارت تا 30 میلیون تومان می‌رسد البته سگ های پیر را می توان 100 تا 150 هزار تومان خرید.

  فروشنده دیگری می گوید که سگ‌ها رژیم غذایی خاصی دارند که باید رعایت شود و میوه هایی که دوست دارد باید به آنها داد و با انها خوش رفتاری کرد و روزی چند ساعت  با آنها بازی کرد. 

  وی درباره اوضاع خرید و فروش می گوید: وضعیت بد نیست قبلا ًبهتر بود گرانی های اخیر روی بازار تاثیر گذاشته و قیمت‌ها افزایش یافته است. 

  فروشنده که مدعی است 20 سال است در کار خرید و فروش حیوانات است و تخصصش در کار فروش سگ است می گوید: قیمت‌ها از 200 ، 300 هزار تومان شروع می شود تا بالا بستگی به جیبتان دارد چه قیمت و از چه نژاد سگ می‌خواهید؟ سگ‌های شناسنامه دار و واکسن زده یک قیمت و سگ‌های معمولی که هیچ آموزشی ندیده‌اند هم داریم که ازران هستند.

  این فروشنده اضافه می کند اگر خریدارید، سگ‌های تربیت شده هم داریم، البته سگ‌هایی هم داریم که دندان‌هایشان تازه ریشه زده و به قیمت خوب می‌فروشیم.

  روبروی مرکز فروش پرنده‌گان زینتی در بزرگراه خلیج تعدادی دلال اقدام به راه اندازی بازار سیاه خرید و فروش سگ کرده‌اند و هر نوع سگ با هر نژادی بخواهید در اینجا با قیمت‌های بسیار گزاف پیدا می‌کنید.

  وقتی به بازار سگ فروش ها نزدیک می‌شوید ماشین‌های بسیار شیک و آخرین مدل را می‌بینید که پارک شده و صاحبان آنها در حال خرید سگ هستند و برایشان اصلاً قیمت سگ‌ها مهم نیست مهم این است که سگی داشته باشند تا با آنها در خیابان های تهران جولان دهد.

  قبلا فقط در شمال شهر می دیدم که افراد با سگ‌هایشان در شهر تردد می کنند اما در حال حاضر در جنوب شهر هم می بینیم که سگ‌ها در داخل ماشین جا خوش کرده و یا در پارک‌ها به همراه صاحبشان در حال بازی و جولان دادن هستند.

  خانمی جوانی که دست فرزند 4 ساله خود را گرفته بود از فروشنده خواست تا سگی با قیمت حدود یک میلیون تا یک میلیون و 500 به فرزندش بدهد و فروشنده گفت: این سگ‌ها شناسنامه‌دار هستند و رنگ سفیدش از همه گران تر است.

  فروشنده ادامه داد: واکسن این سگ را زده‌ایم و الان شیر می‌خورد و دندان‌هایش هم تازه ریشه زده است. بیمار نیست و به راحتی می توانند هم بازی خوبی برای کودک شما باشد.

  فروشنده دیگری با بیان اینکه سگ‌های من ازران تر هستند، می‌گوید سگ‌های من با ادب هستند و نژاد خارجی دارد و قیمت آن فقط 150 هزار تومان است.

  این فروشنده معتقد است که سگ‌ها نیاز به واکسن ندارد و این کارها فقط قرطی بازی است تا از مردم پول بیشتری دریافت کنند.

  سگ قد کوتاه پشمالو و خوشگل فقط 3 میلیون تومان است اینها را فروشنده می گوید و خانم خریدار می‌گوید همین را می خواهم آخر هفته مهمانی دارم و دوست دارم سگی در خانه داشته باشیم تا روی مبل لم دهد تا دیزاین خانه تکمیل شود.

  یکی از مشتریان دائمی بازار سگ فروش ها می‌گوید که امروز یک سگ  یک میلیونی خریدم که 2 ماهه است.

  وی ادامه می دهد البته یک سگ گله هم خریدم 150 هزار تومان البته سگ پیری است ولی به درد زوزه کشیدن می خورد.

  خریداری به فروشنده می‌گوید که  سگ شناسنامه دار می‌خواهم. فروشنده گفت که سگ‌هایش  شناسنامه ندارند اما  چند موسسه معرفی می‌کنم که برای سگ‌ها شناسنامه صادر می‌کند.

  یکی از مشتریان تقاضای سگ جنگی داشت که فروشنده گفت: داریم. ولی 10 میلیون به بالاست اگر می خواهید باید سفارش دهید برایتان بیاورم.

  خریدار معتقد است که جنگ سگ ها از مسابقه فوتبال هم شلوغ تر است و هیجان زیادی دارد .

  وی با بیان اینکه 16 سگ جنگی دارد می گوید کارم همین است سگ‌های جنگی در خانه دارم که بالای 50 میلیون تومان قیمت دارند.

  خرید و فروش سگ به صورت غیرقانونی در بزرگراه  آزادگان انجام می شود که رضا قدیمی مدیر عامل شرکت ساماندهی مشاغل شهر تهران می‌گوید: این محل ربطی به ما ندارد.

  وی ادامه می دهد: عده‌ای به صورت غیرقانونی اقدام به فعالیت در اینجا کرده اند.

  به گفته قدیمی، بازارچه خرید و فروش پرندگان زینتی را شهرداری ساخته است و این قسمت که سگ‌ها فروخته می شوند روبه روی این بازارچه است و ربطی به شهرداری ندارد.

  در کلان شهر تهران تعدادی دلال اقدام به خرید و فروش سگ می‌کنند. برخی از این سگ‌ها بیمار هستند و امکان انتقال بیماری دارند.

  هاری یک بیماری ویروسی فوق العاده کشنده است که موجب عفونت مرکز دستگاه عصبی می‌شود. تمامی حیوانات خونگرم ممکن است به آن دچار شوند. این بیماری به وسیله گاز گرفتن توسط حیوانات انتقال می‌یابد.

  سگ هار به طرز خطرناکی حالت تهاجمی به خود گرفته، تمایل شدیدی به گاز گرفتگن اشیاء، حیوانات و انسان، از جمله صاحب خود نشان می دهد و اغلب خود را نیز گاز گرفته و زخم های شدیدی در بدن ایجاد می نماید. سگ هار تمایل به ترک محل سکونت داشته و به سگ ها و حیوانات دیگر حمله می‌کند. در مرحله آخر بیماری، تشنجات عمومی متداول است.

  به گزارش فارس، سگ‌ها توسط عده‌ای دلال به راحتی در تهران خرید و فروش می شوند و دستگاه‌های مسئول از جمله شهرداری و وزارت بهداشت و دامپزشکی و غیره خیلی به این امر واکنش نشان نمی‌دهند. برخی از حیوانات بیمار هستند و می توانند مشکلات زیادی برای مردم ایجاد کنند.

  کلیدواژه ها : ،
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.