• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » انتقادهای صریح قالیباف در سالگرد شهادت حاج هاشم ساجدی
  کد خبر : 878015

  انتقادهای صریح قالیباف در سالگرد شهادت حاج هاشم ساجدی

  انتقادهای صریح قالیباف در سالگرد شهادت حاج هاشم ساجدی Reviewed by Farnaz on Oct 27Rating: محمد باقر قالیباف در در بیست و هشتمین سالگرد شهادت سرلشگر حاج هاشم ساجدی از سرداران نام آشنای سالهای دفاع  از بی تدبیرهای مجود در مدیریت اجرایی کشور انتقاد کرد و گفت:امروز تنها راه نجات ما در عرصه های مختلف…

  انتقادهای صریح قالیباف در سالگرد شهادت حاج هاشم ساجدی Reviewed by Farnaz on Oct 27Rating:

  محمد باقر قالیباف در در بیست و هشتمین سالگرد شهادت سرلشگر حاج هاشم ساجدی از سرداران نام آشنای سالهای دفاع  از بی تدبیرهای مجود در مدیریت اجرایی کشور انتقاد کرد و گفت:امروز تنها راه نجات ما در عرصه های مختلف مدیریتی ، مسئولیتی ، کاری و همچنین در مسایل شخصی ، رفتاری از بعد حقیقی و حقوقی تاسی کردن به فرهنگ جهاد و شهادت است

   دکتر محمد باقر قالیباف با  تبریک عید سعید قربان افزود : همه ما بر این باوریم که شهدای عزیز با تاسی به فرهنگ عاشورا و اهل بیت (ع) زندگی و مسیر خود را انتخاب کردند و در این راه به اهداف خود رسیدند.

  وی با بیان این که شهدا به درستی عید قربان را درک کردند ، اظهار داشت : در حقیقت آن ها به عنوان فرزندان حضرت ابراهیم (ع) با تمام وجود این موضوع را باور کردند که دل بستگی به عزیزان ، فرزندان و دنیا یعنی شرک به خدا و جایی که خداوند بخواهد همه چیز خود را فدا می کنند .

  قالیباف با ااشاره به این که انسان زمانی می تواند عید بگیرد که هرچه دارد در راه خدا بدهد ، گفت : قرب به خدا قربانی می خواهد و در کلام و حرف و سخن نیست بلکه در عمل و رفتار انسان است و خداوند عمل خوب را می پسندد نه سخن خوب را.

  شهردار تهران انتخاب نام “سنگرسازان بی سنگر” را برای شهدا انتخابی به جا و به حق دانست و یادآور شد : شهدا از عید قربان به تمام معنا درس ایثار ، فداکاری و جهاد گرفتند و خداوند هم آن ها را برای همیشه تاریخ ماندگار کرد. آنها به تمام معنا درک کردند که مشتری شان جز خدا کسی نیست و به هر کس جز خدا اگر خود را به هر قیمتی بفروشند ارزان فروخته اند . لذا با صاحب اصلی خود معامله کردند تا برای همیشه ماندگار شوند.

  قالیباف ادامه داد : ما از شهدا و فرهنگ جهاد و شهادت این درس را گرفتیم که آن ها در اوج اخلاص ، خداباوری ، عقلانیت ، دیانت و اطاعت از ولایت چشم بر همه مادیات دنیا بستند و از شرک دوری کردند و حاضر شدند هرآنچه برایشان عزیز و ثمره حیات و زندگی شان است را در راه خدا بدهند . به راستی که آنان درک واقعی از عید قربان ، عاشورا و کربلا داشتند .

  وی با اشاره به سخنی از شهید چمران مبنی بر این که وقتی شیپور جنگ زده شود فرق بین مرد و نامرد مشخص می شود ، تصریح کرد : وقتی سفره خون پهن می شود آن هایی که بدون فخر فروشی و منت در سفره خون حاضر می شوند می دانند که این تنها فرهنگ نجات دهنده زندگی ماست.

  به گفته شهردار تهران ، انصاف این است که هیچ گاه شرایط ما سخت تر از دوران دفاع مقدس نبوده اما هیچ دورانی هم شیرین تر ، ماندگار تر و پربرکت تر از دوران دفاع مقدس نبوده است.ما در جنگ پیروزی نظامی داشتیم و نباید فکر کنیم جنگ فقط با قطع نامه تمام شد.

  قالیباف ادامه داد: امروز ببینید از برکات جنگ چه اتفاقاتی افتاده است. امروز صدام و دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی کجایند ؟ آمریکایی ها با این همه سرمایه گذاری در خاورمیانه امروز کجا هستند ؟

  وی با بیان اینکه اگر منطبق با سنت های الهی حرکت کنیم کارمان درست است و پیروزی با ماست افزود : اگر از این مدار خارج شویم ولو اینکه هزاران حرف هم بزنیم خیر و برکت در کارمان نخواهد بود و موفق نمی شویم.

  شهردار پایتخت جمهوری اسلامی ایران در ادامه اظهار داشت: اگر در جامعه ای فرهنگ جهاد و شهادت طنین انداز باشد و جامعه و افراد جامعه اول همسایه ، دوست و برادر و خواهر مسلمان را ببینند سپس خود را ، حتما به موفقیت می رسیم ولی زمانی که اول خود را ببینند ، تحت هر نامی زندگی و مدیریت کنند دیر یا زود محکوم به شکست خواهند بود.

  به گفته قالیباف در جامعه ای که ربا تحت هر نامی سیطره بیندازد ، خیر و برکت در زندگی مادی آن از بین خواهد رفت.نمی توانیم بگوییم با ربا زندگی می کنیم و با مدیریت آن را حل می کنیم زیرا خالق جهان گفته با این کار محکوم به شکستیم . باید بدانیم با دروغ ، ریا و تزویر نمی توان کاری کرد.

  شهردار تهران تاکید کرد: حرمت آبروی یک مسلمان مثل خانه خداست و اگر ریختن آن باب شد بدانید خیر و برکت از آن محیط ، شهر و کشور رخت می بندد. این موضوعات باید جز باورهای ما باشد و اگر در این مدار حرکت کنیم نباید اصلا نگران تحریم و امثالهم باشیم بلکه باید نگران رفتار خود باشیم . باید نگران تقوا به خرج ندادن باشیم و نگران این باشیم که از خرد جمعی استفاده نکنیم . در میدان جنگ خبری از بی تدبیری ، بی عقلی و بی برنامگی نبود و همه با خرد جمعی کار می کردند.

  قالیباف در ادامه با ذکر خاطراتی از شهید هاشم ساجدی ، در وصف این همسنگر روزهای دفاع مقدس خود گفت: این شهید والامقام در آن دوران زحمات بسیاری کشید. او فرزندان خود را رها کرده و به جبهه آمده بود اما انصافا جزو عزیزانی بود که در رسیدگی به رزمندگان برای همه پدری کرد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.