• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , بین الملل » شانس بیشتر اوباما برای راهیابی به کاخ سفید
  کد خبر : 877777

  شانس بیشتر اوباما برای راهیابی به کاخ سفید

  شانس بیشتر اوباما برای راهیابی به کاخ سفید Reviewed by Farnaz on Oct 27Rating: «علی بیگدلی» استاد دانشگاه شهید بهشتی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس، در خصوص انتخابات 6 نوامبر ریاست جمهوری آمریکا و ارزیابی از پیروزی دو کاندیدای مطرح یعنی باراک اوباما و میت‌ رامنی اظهار داشت: براساس سوابق موجود در…

  شانس بیشتر اوباما برای راهیابی به کاخ سفید Reviewed by Farnaz on Oct 27Rating:

  «علی بیگدلی» استاد دانشگاه شهید بهشتی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس، در خصوص انتخابات 6 نوامبر ریاست جمهوری آمریکا و ارزیابی از پیروزی دو کاندیدای مطرح یعنی باراک اوباما و میت‌ رامنی اظهار داشت: براساس سوابق موجود در تاریخ آمریکا، کسی که در کاخ سفید حضور دارد به جهت اینکه مردم 4 سال با وی آشنا بوده‌اند، شانس بیشتری را برای راهیابی مجدد به کاخ سفید خواهد داشت.

  این کارشناس مسائل بین‌الملل دغدغه مردم آمریکا را رفاه و امنیت برشمرد و گفت: اوباما در طی 4 سال ریاست جمهوری‌اش تا حدودی توانست با تصویب قانون تامین اجتماعی عمومی، امنیت اجتماعی را برای مردم آمریکا تأمین کند.

  وی به حضور 4 اقلیت صهیونیست‌، ‌مکزیکن، آفریقایی و آسیایی تبار در آمریکا اشاره کرد و افزود: اوباما در دور نخست ریاست جمهوری توانست بیش از 76 درصد آراء لابی صهیونیست را به دست بیاورد، ولی در این دوره قطعاً این رقم کاهش خواهد یافت. اما در عوض توانسته آراء اقلیت‌های دیگر از جمله آسیایی تبارها را به سمت خود جلب کند.

  این کارشناس که معتقد است اوباما برای دومین بار نیز به کاخ سفید راه خواهد یافت، یادآور شد: رامنی تجربه و سابقه کار اداری و سیاسی زیادی ندارد و با توجه به اینکه اوباما همه آراء سیاهپوستان را خواهد داشت، به احتمال زیاد برای دومین بار به کاخ سفید خواهد رفت.

  بیگدلی اضافه کرد: توده‌های مردم آمریکا که در جنوب این کشور زندگی می‌کنند هم به اوباما اقبال بیشتری نشان داده‌اند.

  این کارشناس مسائل بین‌الملل در عین حال یادآور شد: بعد از انتخابات نوامبر در آمریکا، باید منتظر تحولات بزرگی در منطقه خاورمیانه از جمله سوریه باشیم.

  به گفته وی اگر طرح اخضر ابراهیمی برای آتش‌بس در روز عید قربان به شکست بینجامد، آمریکا با بیان اینکه همه راه‌ها برای کنترل بحران سوریه بی‌نتیجه بوده، افکار بین‌المللی را برای اقدام علیه سوریه آماده خواهد کرد.

  این استاد دانشگاه در خصوص سیاست اوباما در قبال افغانستان در صورت پیروزی در انتخابات و وعده داده شده مبنی بر خروج نظامیان این کشور از افغانستان تا سال 2014 خاطرنشان کرد: این خروج به معنای تخلیه کامل خاک افغانستان نیست، همانطور که عراق را به طور کامل تخلیه نکردند و آمریکا هیچ وقت عراق و افغانستان را از دست نخواهد داد.

  بیگدلی درباره بازگشت مجدد طالبان به قدرت پس از 2014 نیز اظهار داشت: طالبان باید بازگشت مجدد به قدرت را در خواب ببیند.

  وی درباره استراتژی اوباما در قبال چین در صورت پیروزی در انتخابات نیز خاطرنشان کرد: اوباما 2 سال پیش در یک سخنرانی عنوان کرد که باید نگاه به سمت شرق آسیا معطوف شود. این استراتژی در صورت پیروزی مجدد اوباما کماکان پیگیری خواهد شد، زیرا آمریکا هنوز به اهداف خود در این منطقه دست نیافته است.

  این استاد دانشگاه توجه آمریکا به شرق آسیا را به دلیل قابلیت سرمایه پذیری بالای این منطقه و بی‌خطر و کم بحران بودن آن عنوان کرد و افزود: آمریکا به دنبال محدود کردن نفوذ چین در جنوب شرق آسیاست و به همین خاطر این منطقه از اهمیت زیادی برای آمریکا برخوردار است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.