• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , اقتصادی » خرج خانوار ایرانی همچنان بیش از درآمدها
  کد خبر : 877642

  خرج خانوار ایرانی همچنان بیش از درآمدها

  خرج خانوار ایرانی همچنان بیش از درآمدها Reviewed by Farnaz on Oct 27Rating: متوسط هزینه خانوارهای شهری در سال گذشته نسبت به سال ۸۹ اندکی بیش از۱۶.۷درصد افزایش یافته درحالی‌که متوسط رشد درآمدخانوارهای شهری کمی بیش از ۲۲.۷درصد گزارش شده است. اما نباید فراموش کرد که به‌طور میانگین اداره هر خانوار شهری ایرانی دست‌کم ۱۳۷میلیون…

  خرج خانوار ایرانی همچنان بیش از درآمدها Reviewed by Farnaz on Oct 27Rating:

  متوسط هزینه خانوارهای شهری در سال گذشته نسبت به سال ۸۹ اندکی بیش از۱۶.۷درصد افزایش یافته درحالی‌که متوسط رشد درآمدخانوارهای شهری کمی بیش از ۲۲.۷درصد گزارش شده است. اما نباید فراموش کرد که به‌طور میانگین اداره هر خانوار شهری ایرانی دست‌کم ۱۳۷میلیون ریال در سال خرج برداشته، اما درآمد میانگین ۱۳۳میلیون ریال در سال برآورد شده است.

  این در حالی است که درآمد خانوار شهری ایران در سال ۸۹نسبت به سال ۸۸به‌طور میانگین و سالانه۱۳.۴درصد و هزینه‌ها۱۴.۶درصد بوده است. این گزارش می‌افزاید: متوسط هزینه یک خانوار ایرانی در سال ۹۰نسبت به سال قبل از آن ۲۲.۶درصد بوده درحالی‌که درآمد خانوار روستایی ۳۴.۵درصد افزایش یافته است. سال گذشته هرخانوار ایرانی در سال به‌طور میانگین حدود ۸۰میلیون ریال درآمد و ۸۴میلیون ریال هزینه داشته است. رشد درآمد خانوار ایرانی در سال ۸۹نسبت به سال ۸۸به‌طور میانگین ۱۳.۲درصد و هزینه‌ها ۱۵.۶درصد گزارش شده بود.

  مرکز آمار ایران اشاره‌ای به‌علت رشد درآمد خانوار‌های ایرانی نکرده اما به‌نظر می‌رسد رشد درآمدها نسبت به هزینه‌ها در مرکز آمار ایران به‌دلیل پرداخت یارانه نقدی به ۷۵میلیون ایرانی باشد درحالی‌که اثر هزینه‌ای اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها کمتر بوده است اما برای قضاوت درباره اثر بخشی یارانه نقدی بر وضعیت درآمدی خانوارهای ایرانی باید منتظر رونمایی از آمارهای مرکز آمار در سال ۹۱بود چرا که نه‌تنها نرخ تورم روبه افزایش نهاده بلکه قدرت خرید مردم و ارزش پس‌اندازها به واسطه نوسانات شدید ارزی افت محسوسی پیدا کرده است.

  رشد درآمدها و هزینه‌ها در خانوارهای روستایی و شهری ایرانی در استان‌های کشور به‌صورت متوازن نبوده است به‌نحوی که برخی استان‌ها با رشد بیشتر درآمدی مواجه شده‌اند و برخی با رشد افزون‌تر هزینه‌ها اما جدی‌ترین پرسش این است که تا چه میزان این روند از پایداری در سال‌های پیش‌رو برخوردار خواهد بود؟

   

  کلیدواژه ها : ،
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.