• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » فريب تبليغات ماهواره اي را نخوريد معجزه‌اي براي افزايش طول قد وجود ندارد
  کد خبر : 8775

  فريب تبليغات ماهواره اي را نخوريد معجزه‌اي براي افزايش طول قد وجود ندارد

  فريب تبليغات ماهواره اي را نخوريد معجزه‌اي براي افزايش طول قد وجود نداردReviewed by Aryan on Jul 3Rating: افزايش طول قد دغدغه افراد زيادي است و هر روز بر شمار موسسات و شرکت‌هايي که ادعا مي‌کنند با ابزار جديدي مي‌توانند بر طول قد افراد بيفزايند افزوده مي‌شود. به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا، دكتر…

  فريب تبليغات ماهواره اي را نخوريد معجزه‌اي براي افزايش طول قد وجود نداردReviewed by Aryan on Jul 3Rating:

  up9avgugnkm8agvazhq.jpg

  افزايش طول قد دغدغه افراد زيادي است و هر روز بر شمار موسسات و شرکت‌هايي که ادعا مي‌کنند با ابزار جديدي مي‌توانند بر طول قد افراد بيفزايند افزوده مي‌شود.

  به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا، دكتر حسين دلشاد قائم مقام مركز تحقيقات غدد و متابوليسم دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي با اشاره به اين كه در تعيين طول قد دو عامل ژنتيک و بيماري بيشترين اثر را دارند، ‌اظهار داشت: ژنتيک افراد توسط مادر و پدر تعيين مي‌شود و معمولا قد فرزندان بايد از ميانگين قد پدر و مادر خود بيشتر باشد در غير اين صورت مي‌توان با مداخلاتي تا قبل از بلوغ، تغييراتي در طول افراد مستعد ايجاد کرد.

  دكتر دلشاد افزود: در بين هورمون‌ها، هورمون‌هاي رشد مهم‌ترين نقش را بر عهده دارند و هورمون رشد در افزايش سايز سلول‌ها بسيار موثر بوده و با بالارفتن سن بتدريج از ميزان ترشح پايه آن کاسته مي‌شود.

  اين فوق تخصص غدد و متابوليسم با تأكيد بر اين كه معمولا اوج رشد قدي در حوالي بلوغ رخ مي‌دهد و در صورت بروز بلوغ زودرس، فرد قد کوتاه‌تري خواهد داشت، گفت: افراد معمولا بين سنين 16 تا 18 سالگي افزايش قد دارند كه كم كم بعد از سن 18 سالگي، ديگر افزايش قدي روي نمي دهد مگر اين كه بلوغ آنها ديرتر شروع شده باشد و امكان دارد كه تا 20 سالگي ادامه داشته باشد.

  دكتر دلشاد به افراد توصيه كرد: افراد نبايد فريب تبليغات ماهواره اي را بخورند زيرا حداكثر تا سن 20 سالگي صفحات رشد استخوان بسته شده و هيچ دارويي حتي هورمون رشد نيز تاثيري بر افزايش قد آنها ندارد.

  بنا بر اعلام وبدا وي در خصوص عمل‌هاي جراحي ابراز داشت:‌ جراحي افزايش قد بر روي استخوان‌هاي بلند فرد انجام مي‌شود كه اين عمل علاوه بر اين كه بسيار پرهزينه و پيچيده است تاثير زيادي در افزايش قد ندارد.

  قائم مقام مركز تحقيقات غدد و متابوليسم دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي، تغذيه و ورزش را از مهم‌ترين فاکتورهاي محيطي در تعيين رشد نهايي افراد بيان كرد و گفت:‌ سوءتغذيه يا تغذيه ناکافي و نادرست به خصوص در دوران کودکي همان‌طور که از وزن مي‌کاهد، مي‌تواند عاملي براي توقف رشد باشد همچنين استفاده مرتب از مواد غذايي‌ که پروتئين و کلسيم بيشتري دارند مثل لبنيات، گوشت و تخم‌مرغ در افزايش قد تاثير مثبتي دارد.

  دكتر دلشاد بهترين شيوه درماني براي کوتاهي قد را پيشگيري از آن دانست و اظهار داشت:‌ کودکي سن بسيار حساسي است و اغلب رشد فرد در اين سنين بيشترين سرعت را دارد بنابراين در صورتي که کودک از فعاليت و تغذيه مناسب برخوردار باشد به حداکثر توان رشدي خود دست مي‌يابد همچنين بيشترين شانس براي افزايش طول قد افراد تا قبل از بسته شدن صفحات رشد وجود دارد و پس از آن سخت‌تر مي‌توان کاري کرد.

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • omid capitan

   omid kaptan

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.