• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » مخالفت بریتانیا با آمریکا در حمله احتمالی به ایران
  کد خبر : 877477

  مخالفت بریتانیا با آمریکا در حمله احتمالی به ایران

  مخالفت بریتانیا با آمریکا در حمله احتمالی به ایران Reviewed by Farnaz on Oct 27Rating: بریتانیا با استفاده آمریکا از پایگاه های نظامی این کشور در حمله احتمالی به ایران مخالفت کرد. به گزارش عصر ایران، روزنامه گاردین چاپ لندن در شماره امروز جمعه خود نوشت: بریتانیا درخواست های آمریکا برای استفاده از پایگاه های…

  مخالفت بریتانیا با آمریکا در حمله احتمالی به ایران Reviewed by Farnaz on Oct 27Rating:

  بریتانیا با استفاده آمریکا از پایگاه های نظامی این کشور در حمله احتمالی به ایران مخالفت کرد.

  به گزارش عصر ایران، روزنامه گاردین چاپ لندن در شماره امروز جمعه خود نوشت: بریتانیا درخواست های آمریکا برای استفاده از پایگاه های نظامی این کشور برای پشتیبانی از آمادگی های نظامی در خلیج فارس مخالفت کرده زیرا معتقد است حمله پیش دستانه به ایران به معنی نقض قوانین بین المللی است.

  در همین راستا، دیپلمات های آمریکا برای استفاده از پایگاه نظامی بریتانیا در قبرس و پرواز جنگنده های آمریکایی از پایگاه های نظامی در دو جزیره بریتانیا در اقیانوس هند، پافشاری کرده اند ولی پاسخ لندن منفی بوده است.

  این تحرکات امریکا بخشی از برنامه های اضطراری این کشور برای رویارویی با ایران توصیف شده است.

  گاردین اضافه کرد: این درخواست های آمریکا با پاسخ سرد بریتانیا روبه رو شده اند. وزرای بریتانیایی پاسخ به این درخواست ها را به رایزنی های حقوقی منوط کرده بودند. دولت لندن با استناد به اینکه حمله پیش دستانه، نقض قوانین بین المللی است، خواسته آمریکایی ها را رد کرده است.

  دولتمردان آمریکا نیز از این مخالفت مقامات بریتانیایی به ویژه حزب محافظه کار، متعجب شده اند زیرا این واکنش، برخلاف انتظار آنها بوده است.

  گاردین می نویسد: این مخالفت، نشان می دهد با وجود حضور جدی نیروی دریایی بریتانیا در خلیج فارس، این کشور تمایلی به حضور در هیچ نزاع نظامی ندارد.

  بریتانیا هم اکنون 9 کشتی جنگی و نظامی و یک فروند زیردریایی اتمی در خلیج فارس مستقر کرده است. 

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.