• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ترین ها و رکوردهای جهانی گینس » گرانقيمت‌ترين نقاشي‌هاي دنيا
  کد خبر : 8760

  گرانقيمت‌ترين نقاشي‌هاي دنيا

  گرانقيمت‌ترين نقاشي‌هاي دنياReviewed by Aryan on Jul 3Rating: سه تابلو از «پابلو پيكاسو» در ميان پنج نقاشي گرانقيمت دنيا قرار گرفت. به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، سايت «تلگراف» فهرستي پنج عنوان از گرانترين نقاشي‌هاي دنيا ارائه كرده است كه سه تابلو از آن‌ها متعلق به «پابلو پيكاسو»، نقاش معروف اسپانيايي،‌ هستند. گرانقيمت‌ترين نقاشي دنيا…

  گرانقيمت‌ترين نقاشي‌هاي دنياReviewed by Aryan on Jul 3Rating:

  www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  سه تابلو از «پابلو پيكاسو» در ميان پنج نقاشي گرانقيمت دنيا قرار گرفت.

  به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، سايت «تلگراف» فهرستي پنج عنوان از گرانترين نقاشي‌هاي دنيا ارائه كرده است كه سه تابلو از آن‌ها متعلق به «پابلو پيكاسو»، نقاش معروف اسپانيايي،‌ هستند.

  گرانقيمت‌ترين نقاشي دنيا «شماره 5، 1948» نام دارد كه از شاهكارهاي «جكسون پولاك» است. اين نقاشي در حراجي‌ سال 2006 «ساتبي» به قيمت 140 ميليون دلار به فروش رسيد.

  گفته مي‌شود اين اثر از سوي «ديويد جفن»، از افراد سرشناس سينماي هاليوود، به خريداري ناشناس فروخته شد.

  «جكسون پولاك» يك نقاش آمريكايي و از پيشگامان جنبش اكسپرسيونيسم انتزاعي بود. «پولاک» با نام کامل «پال جکسون پولاک» در شهر کودي واقع در شمال غرب ايالت وايومينگ آمريكا بدنيا آمد.

  وي نوجواني را در کاليفرنيا گذراند و همان‌جا درس‌هاي مقدماتي هنر را فراگرفت. «پولاك» در سال‌هاي 1931 تا 1933 در اتحاديه‌ي هنرآموزان نيويورک به تحصيل نقاشي و مجسمه‌سازي پرداخت. با نقاشان مکزيكي، «ريورا» و «سيكيروس»تماس برقرار کرد. وي از سال 1937 به طور متناوب به روانکاوي «يونگ» روي آورد. اين هنرمند در سن 44 سالگي در اسپرينگز نيويورک طي يك صانحه‌ي رانندگي کشته شد.

  «گوستاو كلميت» خالق دومين نقاشي گرانقيمت دنياست. اين اثر كه «پرتره‌ي ادل بلوش‌ـ‌بائر» نام دارد، در سال 1907 به‌دست اين هنرمند اتريشي كشيده و در سال 2006 توسط «رونالد اس. لادر» خريداري شد. «لادر» مبلغي 135 ميليون دلاري براي اين نقاشي پرداخت كرد. پيش از به حراج رفتن اين اثر هنري، درگيري‌هاي قانوني بسياري بر سر فروش آن برپا بود، چرا كه در دوران اشغال اتريش در جنگ جهاني دوم، اين نقاشي توسط نازي‌ها به سرقت رفته بود.

  «گوستاو كلميت» نقاش نمادگراي اتريشي و يكي از برجسته‌ترين اعضاي «آرت نوو وين» بود. کارهاي برتر او عبارتند از نقاشي، نقاشي‌هاي ديوارنما، طراحي و کارهاي هنري ديگر که بسياري از آن‌ها در نگارخانه‌ي «Vienna Secession» نمايش داده مي‌شوند.

  سه نقاشي ارزشمند بعدي از شاهكارهاي «پابلو پيكاسو» هستند. «نوا پلاتو دو اسكالپچر» نقاشي 106 ميليون و 500 هزار دلاري اين نقاش سرشناس اسپانيايي است كه اكنون از سوي «تلگراف»، سومين نقاشي گرانقيمت دنيا شناخته شده است.

  اين تابلوي 5 در 4 فوتي كه «ماري‌ـ‌ترز والتر»، زن مورد علاقه‌ي «پيكاسو»، در آن تصوير شده است، در مي سال 2010 در حراجي «كريستي» به فروش رسيد.

  «پيكاسو» اين اثر را طي يك روز در سال 1932 و چهار سال پس از ديدار «والتر»، در نورماندي خلق كرد.

  چهارمين نقاشي ارزشمند دنيا «پسري با پيپ» نام دارد كه باز هم از آثار «پيكاسو» است. اين نقاشي رنگ و روغن تصويري از پسري است كه پيپي در دست دارد.

  «پابلو پيكاسو» در 25 اكتبر سال 1881 در مالاگا، يكي از شهرهاي كشور اسپانيا، زاده شد. وي تحصيلات خود را در فرانسه به پايان رساند. او نزد پدرش كه استاد نقاشي بود به آموختن گريموري پرداخت و در سال 1903 مقيم پاريس شد. در سال‌هاي 1906 و 1910 به اتفاق «ژرژ براك»، از نخستين كساني بود كه سنجاق و ميخ را با هم توام كرد و «پيكاسو» تخته و چيز‌هاي ديگري را هم به آن افزود. «پيكاسو» در سبك خود شهرت فراواني به دست آورد و پيروان فراواني كسب كرد.

  او در مجسمه‌سازي، قلم‌زني، حكاكي روي چوب و معماري تبحر داشت. دوره‌ي اول هنري وي در طبقه‌بندي‌ها به‌نا‌م‌هاي «رز و آبي» مي‌باشد. در دوران آبي سبك كاري وي اغلب شامل سايه‌هاي آبي كشيده شده از اجسامي بود كه تنها به نيمي از آنها به تصوير كشيده مي‌شد. در دوران رز از آبي به سمت صورتي تمايل پيدا كرد و نقاشي‌هاي وي به دنياي واقعي نزديك‌تر شدند. او سپس به سبك كوبيسم روي آورد كه در آن اشيا را توسط اشكال ساده هندسي به تصوير كشاند. آخرين دوره‌ي كاري «پيكاسو» دوره‌ي سورئاليستي است كه از 1924 آغاز مي‌شود، ولي هميشه فاصله‌اش را با سورئاليست‌ها حفظ كرد.

  «پيكاسو» و هنرمندان سورئاليست جهان در اصول بنيادي، بدين معنا كه هنر قادر است آنچه را كه طبيعت و عقل نمي‌توانند ابراز كنند نشان دهد، موافقت داشتند، ولي اختلاف اساسي بسياري بين پيكاسو و سورئاليست‌ها وجود دارد.

  به عقيده‌ي آنها، «پيكاسو» به دنياي خارج و مضمون وابستگي بسيار دارد و از دنياي اوهام و روياها بسيار دور است.

  «پسري با پيپ» در دوره‌ي كاري «رز» اين هنرمند، زماني كه رنگ‌هايي چون نارنجي و صورتي مورد علاقه‌ي او بود، خلق شده است. اين نقاشي در مي سال 2004 در شعبه‌ي نيويورك «ساتبي» به حراج رفت.

  «دورا مار با گربه» هم پنجمين نقاشي گرانقيمت دنيا لقب گرفت. اين اثر «پيكاسو» در سال 2006 به قيمت 95 ميليون دلار در «ساتبي» به فروش رسيد.

  به گزارش تلگراف، پيش‌بيني مي‌شد اين نقاشي نصف قيمت فروش آن خريداري شود. «پيكاسو» اين اثر را در سال 1941 به تصوير كشيد.

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • فرشته

   %%- کاش عکسهایی هم از این تابلوها می گذاشتید.

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.