• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ترین ها و رکوردهای جهانی گینس , مطالب برگزیده سایت » بزرگترین مراسمهای تشییع جنازه ی جهان + عکس
  کد خبر : 875473

  بزرگترین مراسمهای تشییع جنازه ی جهان + عکس

  بزرگترین مراسمهای تشییع جنازه ی جهان + عکسReviewed by Aryan on Oct 25Rating: بعضی از افراد به روش های مختلفی  برما تأثیر می گذارند. وقتی از دنیا می روند مراسم تدفین آنها به یک پدیده ی اجتماعی تبدیل می شود که در آن کسانی که تا به حال فقط در تلویزیون دیده شده بودند بین…

  بزرگترین مراسمهای تشییع جنازه ی جهان + عکسReviewed by Aryan on Oct 25Rating:

  بعضی از افراد به روش های مختلفی  برما تأثیر می گذارند. وقتی از دنیا می روند مراسم تدفین آنها به یک پدیده ی اجتماعی تبدیل می شود که در آن کسانی که تا به حال فقط در تلویزیون دیده شده بودند بین انبوه مردم احساسات خود را بروز می دهند. نا اگر خیلی خوش شانس باشیم چند نفری در مراسم خاکسپاری مان شرکت می کنند اما هر از گاهی در گوشه و کنار جهان افرادی هستند که برای مراسم خاکسپاری آنها میلیون ها نفر به خیابان ها می آیند تا عزاداری کنند. در زیر بزرگترین آنها آورده شده اند.

  1. پرنسس دیانا

  پرنسس دیانا را به نام پرنسس مردم می شناختند. مرگ ناگهانی او تمام جهان را در شوک فرو برد و در انگلستان او یک شبه از پرنسسی که گاهی مورد تمسخر واقع می شد به یک قهرمان ملی تبدیل شد. مراسم تدفین دیانا در تاریخ 6 سپتامبر 1997 در شهر لندن برگزار شد و حدود 3 میلیون نفر عزادار را به دور هم جمع کرد که در خیابان های لندن صف کشیدند تا با وی وداع کنند.

  2. آیروتون سنا

  آیروتون سنا یک راننده ی مسابقات اتومبیل رانی بود که بسیاری از هم طرازانش او را بهترین راننده می دانستند. مرگ او از نظر طرفداران برزیلی اش یک تراژدی ملی قلمداد می شد. در واقع بعد از مرگ وی دولت 3 روز عزای عمومی اعلام کرد. تخمین زده می شود که 3 میلیون نفر برای ادای احترام به وی در خیابان های سائو پائولو جمع شدند. او برای مردم برزیل یک قهرمان واقعی بود.

  3.مایکل جکسون

  تا به حال یک پرنسس و یک قهرمان ورزشی داشتیم. دسته ی دیگری که از طرفداران بسیاری برخوردارند خوانندگان پاپ هستند و تا به حال هیچ مراسنی بزرگ تر از خاکسپاری مایکل جکسون نبوده است. مراسم خاکسپاری وی به صورت خصوصی انجام شد و تنها افراد خانواده اش در آن شرکت داشتند اما این مراسم به طور زنده در سراسر جهان پخش می شد. همچنان که جسد وی در خیابان های شهر لس آنجلس به سمت گورستان تشییع می شد انبوه جمعیت مشایعت کننده خیابان ها را بسته بودند. حدود یک میلیون از طرفدارانش برای ادای احترام به وی بیرون از گورستان تجمع کرده بودند.

  4. سی. ان. آنادورای (آنا)

  مردم هندوستان از پر تعصب ترین مردم جهان هستند. در سال 1969 حدود 10 تا 15 میلیون نفر به خیابان ها آمدند تا شاهد تشییع جنازه ی آنادورای باشند؛ جمعیتی برابر جمعیت شهر نیو یورک. او که یک رهبر و انقلابی بود بیشتر به نام آنا شناخته شده بود که در زبان تامیل (یکی از گویش های هندی) به معنی برادر بزرگتر است.

  5. پاپ ژان پل دوم

  پیروان مذهبی بسیار جانسپارند. پاپ در نظر مسیحیان نماینده ی خدا بر روی زمین است و بنابر این با درگذشت وی مردم به زیارت می روند. تخمین زده می شود که در تاریخ 7 آوریل 2005 بین 2 تا 4 میلیون نفر در مراسم خاکسپاری پاپ ژان پل دوم در شهر رم شرکت کرده اند. این تعداد از تعداد ماشین هایی که در شهر رم، پایتخت ایتالیا وجود دارند بیشترند. این واقعه نشان می دهد که هنوز در جهان، دین فاکتور قدرتمندی است.

  6. کیم جونگ ایل دوم

  گاهی اوقات مردم مجبورند که در یک خاکسپاری شرکت کنند. در زمستان 2011 رهبر دیکتاتور کره ی شمالی در سن 69 سالگی و در اثر سکته ی قلبی فوت کرد. برای او یک مراسم 3 ساعتی ترتیب دادند که در آن یک تصویر نقاشی شده ی بزرگ از وی حرکت داده می شد. میلیون ها نفر از مردم کره ی شمالی برای عزاداری به خیابان ها آمدند. تابوت وی با یک پرچم سرخ رنگ و گل های سفید زیبا پوشیده شده بود و سربازان در حالی که به زحمت جلوی ازدحام جمعیت را گرفته بودند آن را به سمت محل خاکسپاری می بردند.

  7. امّ کلثوم

  یکی از مهم ترین شخصیت های جهان عرب در تاریخ 5 فوریه 1975 از دنیا رفت. جمعیتی بیش از 4 میلیون نفر برای تماشای مراسم خاکسپاری خواننده ی مصری، ام کلثوم در قاهره به خیابان ها آمدند. او خواننده، ترانه سرا و بازیگر بود که افراد زیادی را تحت تأثیر قرار داد. در واقع بعد از 30 سال که از مرگ او می گذرد هنوز عده ی زیادی او را مهمترین و بهترین خواننده ی عرب  در قرن بیستم می دانند.

  8. رئیس جمهور ناصر

  مصری ها واقعاً مراسم خاکسپاری را به خوبی برگزار می کنند. جمعیتی که برای خاکسپاری رئیس جمهور مصری، ناصر به قاهره آمدند نیز حدود 4 میلیون نفر بودند. این رئیس جمهور انقلاب سال 1952 مصر را رهبری کرده و حکومت شاه را سرنگون کرده بود که دوره ی جدیدی را در تاریخ مصر رقم زده است. او قهرمان بسیاری از مردم مصر بوده است.

  9. ویکتور هوگو

  شاید زیبا ترین مثال برای یک خاکسپاری بزرگ، مراسمی باشد که برای ویکتور هوگو برگزار شد. او با وجودی که یک ستاره نبود اما با آثارش قلب بسیاری از مردم را تحت تأثیر قرار داده بود. بین 2 تا 3 میلیون نفر برای مراسم تدفین وی در پاریس جمع شدند. او یک نویسنده و شاعر مشهور فرانسوی در قرن 19 میلادی بود.مهمترین آثار او عبارتند از رمان گوژپشت نتردام و بینوایان.

  10. ام. کی. گاندی

  مردم بسیاری او را به نام روح بزرگ می شناسند. در سال 1948 دو میلیون نفر برای مراسم خاکسپاری گاندی حاضر شدند. ما او را به عنوان رهبر سیاسی و روحانی زمان خودش و پدر استقلال هندوستان می شناسیم. مرگ او زمینه ساز جنبش های آزادی خواهانه و حقوق بشر در سراسر جهان بود و او را به یک شخصیت فراموش نشدنی تبدیل کرد.

  هر کسی می تواند یک مراسم خاکسپاری بزرگ و باشکوه داشته باشد چه پرنسس، خواننده، شاعر، انقلابی، دیکتاتور ویا چهره ی سیاسی باشد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که مردم یک کشور را عاشق خود کنید. اگر این کار سختی است اطرافیان خود را دوست بدارید و مطمئن باشید که به طرز مناسبی به جایگاه ابدی خود خواهید رفت. وقتی زنده هستید به این فکر کنید که دوست دارید بعد از مرگتان در مورد شما چه بگویند، و همان کارها را انجام دهید.

   

   

  امام خمینی 

  این مقاله ترجمه از سایت های خارجی بود به همین دلیل این بخش در آن وجود نداشت اما بدون هیچ گونه اغراق باید گفت رحلت امام خمینی نیز باید در این لیست قرار داد .

  مترجم تینا اقدسی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۳۷)  • م.ق

   در حدود ۳۰ قبل که جمعیت ایران خیلی کم بود حدود ۱۰ میلیون نفر در تشییع جنازه امام خمینی شرکت کردند،بعد از ایشان بزرگترین تشییع جنازه های رهبران دنیا به سیصد چهارصد هزار نفر هم نمیرسد،یعنی حدود یک پنجاهم جمعیت تشییع کننده امام خمینی

  • ناشناس

   و نویسنده احمق تر

  • زهرا

   لاله ولادن رو چرا نزدین ما رفتیم جای سوزن انداختن نبود

  • مهدی

   سلام
   شلوغی تشییع جنازه ملاک بر خوبی یا بدی فرد نیست ما باید درک کنیم خدا چقدر از ما راضی بوده !
   مگه امام علی با اون حجم تشییع رو فراموش کردید !

  • mona

   با سلام
   وقتی تیتر موضوع خوندم یاد تشیع جنازه امام خمینی افتادم که باید اول صفحه باشه…! هر چند حضرت امام خمینی ارزش و مقامش بیشتر از این ها هست که تو این لیست باشه و قابل مقایسه با اونا نیست.

   • یاس

    برادر یا خواهر عزیز امام خمینی رهبر ایران بود نه رهبر جهان 

    هر کشوری یه رهبر یا شاهزاده ای یا اسطوره ای داره که براشون اهمیت داره مگه تشییع جنازه مرتضی نبود مگه ندیدی چه قدر شلوغ بود 

     

  • mahan

   سلام.اقای شهرستان لار که فوت کردن تمام مردم اونجا وشهرستان های دیگه واسه تشیع اون مرحوم اومده بودن…عکس اونجا اگه بود متوجه می شدین….

  • علی

   تشییع جنازه اینا که گفتی کجا تشییع جنازه امام ما کجا؟اصلا از هیچ جنبه ای قابل قیاس نیست.

  • محسن

   رحلت امام خمینی با جمعیتی قالب بر 15 میلیون نفر چه نسبت به تراکم جمعیت ان زمان و چه حال حاضر بزرگترین مراسم تشییع جنازه شناخته شده است

  • سامان از اهواز

   سلام
   وقتی تیتر مطلبتون رو خوندم ناخودآگاه یاد مراسم تشییع امام خمینی افتادم و کنجکاو شدم ولی اگرچه با اشاره کوتاه به این مراسم کار خوبی انجام دادید ولی فکر میکنم اگه شرم از تاریخ و واقعیات نبود همون یک خط رو هم نمی نوشتین . به هرحال کا زیبایتان تحت الشعاع این قصورتان شد . انتقاداتی که از شما شده ثابت کننده این ادعاست .

  • نام شما...

   قطعا تشییع جنازه امام یکی از بزرگترین و پرجمعیت ترین تشییع جنازه های دنیا هست. ما خودمون روی این موضوع چقدر کار کردیم. توی سایت های ویکیپدیا خیلی آدمهای فعالی پیدا میکنی. مثلا در همین ویکیپدیای امام خمینی چیزی در مورد رحلت ایشون پیدا نمیکنید. ببینید هر چقدر کار کنیم همون قدر اهمیت پیدا میکنیم. غر نزنیم که چرا ما رو جزو 10 تا اول قرار ندادن. غر زدن اصولا کار اردکها و غازهاست. اینقدر همتوهم توطئه نداشته باشیم و یک کم به خودمون بیایم. یه کم به خودمون نگاه کنیم و خودمون رو اصلاح کنیم و کم کاریهامون رو تقصیر دیگران نندازیم.

  • mahdi

   سلام.ممنون به خاطر اضافه کردن مطلب آخر.ولی ای کاش از تصاویر هوایی اون روز میگذاشتین اون موقع اصلا نیازی به هیچ مورد دیگه نبود.من خودم اون روز واربعین هم بودم.دیدم مردم برای اون عارف واصل چه کردن .خداهمنشین جدش کنه.ماروهم.ایشالله

  • single

   با سلام !
   مطلب جالبی بود، خصوصا قسمت آخر که واقعا غرور انگیز بود . ولی خیلی بهتر می شد اگه در قسمت اول می اومد.
   ممنون

  • نسیم

   سلام به اعضای محترم ایرن ویج.من یک سایت دیگری عضو هستم که تا به حال چند تا از ایمیل های شمارا که روز قبل از گروه شما برای من ارسال شده مجددا ارسال کردند.اما با نام گروه خودشان.حتی عکس های ایمیل هم در کنارش ایران ویج ثبت شده اما این سایت اسمی از ایران ویج نبرده و عنوان کرده که این اخبار یا اطلاعات جمع اوری شده از گروه خودشان است.خواستم بدونم شما در جریان این کار شاید غیر قانونی هستید یا نه.این سایتی که عنوان کردم اعضای زیادی هم داره و همین ایمیل امروز از طرف همان گروه برای من ارسال شده.

  • مینا

   من عاشق مایکل جکسونم قربونش برم خدا رحمتش کنه

   • عادل

    حاضری خدا با ایشون محشورت کنه ؟؟

    • bahar

     خدا همشون را بیامرزه البته به جز قاتلین بزرگ … و خدا نکنه که ما با یک کدوم از این ها محشور بشیم

     • یاس

      یعنی چی  اون بالا تشییع جنازه کیا بود یه خواننده . پدر روحانی .پرنسس انگلیس.قهرمان رالی.گاندی رهبر هند و بقیع ارزش هر کدومشون به اندازه خودشون بالاست 

      این که امام خمینی رو آخر همه نوشتن دلیل نمیشه که آخر بوده به ترتیب ننوشتن وگرنه شلوغ ترین بوده 

    • مینا

     خدایی حاضرم محشور بشم ممنون از پیشنهادت عزیز

  • panah

   سلام
   باورم نشد،كاري به بحث هاي مذهبي وسياسيش ندارم اما تا برم ادامه ي مطلب تا 50درصد فكر مي كردم كه حتما امام هم تو اين موارد هست…ديگه نميشه كه چشم بست وتاريخ رو نديد گرفت!بي انصافي بود كارشون،يعني طرفداراي يه ميليوني مايكل جكسون تو نظرشون بود اما اون همه جمعيتي كه برا خاطر رهبرشون عزا داري كردن وعكساش هم موجوده وفيلماش هم هيچي به هيچي؟!…
   نمي دونم واقعا تعريفشون از انصاف وحقيقت گويي چيه؟
   اميدوارم به اون شعارايي كه ميدن بالاخره يه روز پايبند بشن…

  • h

   سلام
   ممنون از نکته ای که فرمودید
   فکر نمی کنم هیچ کدام از این افراد ذکر شده به اندازه امام خمینی ره یاد بشوند و بعد از 23 سال مراسم سالگرد او با شکوه برگزار شود

  • NEDIA

   صادقانه ترين احساس را در صادق ترين روزهاي خدا به صديق ترين آشناي بي مدعا تقديم ميكنم. مرسي از مطالب جالبتون.

  • مرجان

   با عرض سلام و ادب خدمت همه شما دوستان عزیز و بزرگوار.از مطالب زیبای سایتتون واقعا استفاده می کنم.در مورد این مطلب خاص هم به نظر من مراسم تشییع جنازه امام خمینی نسبت به تمام افراد ذکر شده در سایت خارجی بسیار شلوغ تر و با شکوهتر بوده است.هرچند که به هیچ عنوان مایکل جکسون و افرادی مثل او قابل مقایسه با امام خمینی نیستند.

  • alis

   با سلام
   واقعا متاسفم از اینکه مطلبی به این کوتاهی درباره تشییع جنازه رهبر انقلابی ایران نوشتین واقعا خسته نباشین از این همه وطن پرستی و ایران دوستی .
   اگه مخالف حکومتین خوب چرا اینطوری برخورد میکنین؛
   از قدیم گفتم یا رومی روم یا زنگی زنگ.

   • احمدنیا

    با درود

    به شما هم میگن مسلمان ؟
    دوست عزیز وقتی اصلا این موضوع در ترجمه نبوده و ما خودمون این رو قرار دادیم بعد شما این رو میگید؟

    • عادل

     سلام
     جناب احمدنیا
     به نظر من هم آلیس راست میگه ، چرا اینقدر مطلب کم گذاشته بودید
     لابد با این منم از دایره اسلام خارج شدم ؟ D:
     ائون مقاله خارجی اشتباه کرده و این واقعه عظیم رو در منقاله ش نیاورده
     از شما تعجبم ، که چرا این بخش رو به مقاله تون اضافه نکردید
     شاید بگید:خوب به اصل مقاله لطمه میخورد
     میتونستید بعنوان بخش اضافه شده در موردش توضیح بدید نمیتونستید ؟؟!!
     ولی در مجموع خوب بود و از زحماتتون متشکرم

     • farnaz

      با درود نه عادل جان اما ما خوب فرق تهمت زدن و جو سازی رو میفهمیم و خوب جلوشو میگیریم

      • panah

       انگار ه كم دارين تند مي رين
       ايشون حتي اصلا مي تونستن اين مطلب رو هم نيارن گرچه اون موقع هم نقد مي شدند،به هر حال در اصل مقاله نيومده وموضوع اينه نه اين كه ايشون كم كاري كردن يانه.اگر تازه بايد كاري مي كردن!!!”این مقاله ترجمه از سایت های خارجی بود به همین دلیل این بخش در آن وجود نداشت اما بدون هیچ گونه اغراق باید گفت رحلت امام خمینی نیز باید در این لیست قرار داد .”اين جمله كجاش بوي مخالفت ميده؟

      • panah

       دقيقا من هم با شما موافقم!در ثاني كي گفته ميشه بعضي چيزا رو به زور ديكته كرد؟اصلا همين كه ايشون به تشييع جنازه ي رهبر اشاره كردن يعني كه اتفاقا ايشون رو هم قبول دارن!

     • عادل

      راستی میدونستید تشییع جنازه حضرت امام (ره) در کتاب گینس بعنوان بزرگترین تجمع بشر در تاریخ ثبت شده ؟
      ایکاش این رو هم در مقاله تون ذکر میکردید
      با تشکر

  • فرشتیان

   احسنت و درود برشما که برای وطن و کشور خود نیز ارزش قائلید امید وارم در این امر موفق باشید .زیرا افرادی هستند که فقط از بیگانگان تعریف و تمجید می کنند در صورتی که ما در ایران افراد بزرگ و باشخصیت و دانشمند فراوانی داریم که کمتر از آنها یادی می شود.

  • farideh

   سلام خیلی خوب بود مرسی از شما پاینده باشید

  • سعید

   سلام و خسته نباشید
   خداییش باید نام مراسم تشییع امام خمینی در صدر قرار می گرفت. به باور من بی نظیرترین بزرگترین و باشکوه ترین مراسم مربوط به تشییع امام خمینی بود. آن هم نه دو یا سه ساعت ، نه یکروز و دو روز ، نه یکهفته دو هفته. بدون اغراق باید گفت که چهلم و سالگرد و سالگردها در مقایسه با نام های ذکر شده هنوز هم واقعا فوق العاده بود. خوب بود مترجم یا نگارنده محترم حالا که آن سایت خارجی این موضوع را سانسور کرده بود، اقلا ایشان بهتر و بیشتر به این موضوع می پرداخت. به هر حال از زحمات شما تشکر و قدردانی می شود.

  • مجید

   واقعا خیلی باحالید
   و از همه باحالترین چون اصلا دروغ نمیگید و همیشه واقعیتو میگین
   با گذاشتن رحلت امام خمینی خیل حال کردم و فکر کنم که از همه پر جمعیترین تشیع جنازه ها همین بوده؟(درست میگم یا نه)؟

  • شوروزی

   با سلام خدمت خواهر خوبم
   ممنون از حس وطن دوستی وایران دوستی شما
   کارت خیلی عالی بود

  • تیموری

   سلام
   خیلی بزرگوارید شما
   از این کارتون خیلی خوشم اومد که بزرگترین مراسم تشییع جنازه جهان رو به تصویر کشیدید
   مراسم تشییع جنازه امام خمینی (ره) بزرگترین تشییع جنازه جهان هست و خواهد بود
   از سایتتون هم خیلی خوشم میاد
   البته خیلی ساله با سایت شما آشنایی دارم و بهش سر می زنم
   با تشکر از شما

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.