• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » كلينتون: تهديد ايران براي بستن تنگه هرمز جدي است
  کد خبر : 873089

  كلينتون: تهديد ايران براي بستن تنگه هرمز جدي است

  كلينتون: تهديد ايران براي بستن تنگه هرمز جدي است Reviewed by Farnaz on Oct 24Rating: تلويزيون صداي آمريكا گفت: واشنگتن تهديد ايران درباره بستن تنگه هرمز را سرسري نمي گيرد بلكه جدي مي داند.به گزارش صداي آمريكا، هيلاري كلينتون ضمن سخنراني در دانشگاه جرج تاون واشنگتن به تهديدهاي ايران در بستن تنگه هرمز اشاره كرد…

  كلينتون: تهديد ايران براي بستن تنگه هرمز جدي است Reviewed by Farnaz on Oct 24Rating:

  تلويزيون صداي آمريكا گفت: واشنگتن تهديد ايران درباره بستن تنگه هرمز را سرسري نمي گيرد بلكه جدي مي داند.
  به گزارش صداي آمريكا، هيلاري كلينتون ضمن سخنراني در دانشگاه جرج تاون واشنگتن به تهديدهاي ايران در بستن تنگه هرمز اشاره كرد و گفت ما اين تهديدها را جدي مي گيريم.
  وي افزود: در ديدگاه آمريكا انرژي در كانون ژئوپلتيك و منبع ثروت و قدرت است و به اين دليل مي تواند منشا درگيري و همكاري باشد.
  وزير امور خارجه آمريكا گفته است نفع ما در اين است كه جلوي درگيري را بگيريم.
  تلويزيون صداي آمريكا گفت: خليج فارس و تنگه هرمز شاهراه انتقال 20 درصد نفت به جهان است و واشنگتن تهديد ايران به بستن تنگه هرمز را سرسري نمي گيرد.
  بنابراين گزارش كلينتون در ادامه سخنانش گفته كه «همه از انواع تحريم ها عليه تهران خبر دارند اما نمي دانند اين چه ديپلماسي دشواري را طلبيده تا موثر واقع شود».
  وي افزوده است: منطقه اي ديگر از جهان كه دستخوش تنش شده و منشا آن باز هم منابع انرژي است درياي جنوب چين است جايي كه به خاطر نياز داخلي چين از يك طرف و فيليپين، ويتنام، مالزي، برونئي و تايوان از طرف ديگر هر كدام ادعاي مالكيت بر نفت و گاز طبيعي در اعماق كف دريا را دارند.
  كلينتون مي گويد: ما داريم به آنها كمك مي كنيم كه خودشان يك دستور العمل واضح و روشن براي مديريت آن منابع احتمالي بدون درگيري تدوين كنند.

  منبع:598.ir

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.