• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » هاشمي رفسنجاني : اسلام نيازي به تحميل فكروعقيده ندارد
  کد خبر : 8703

  هاشمي رفسنجاني : اسلام نيازي به تحميل فكروعقيده ندارد

  هاشمي رفسنجاني : اسلام نيازي به تحميل فكروعقيده ندارد Reviewed by Aryan on Jul 2Rating: جمعي از علماي حوزه و دانشگاه از شهر مقدس قم صبح شنبه با رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام ديدار و پيرامون حوزه نوانديشي ديني گفت‌وگو كردند. به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در اين ديدار،…

  هاشمي رفسنجاني : اسلام نيازي به تحميل فكروعقيده ندارد Reviewed by Aryan on Jul 2Rating:

  ub1uecvgi6v116vdksuf.jpg

  جمعي از علماي حوزه و دانشگاه از شهر مقدس قم صبح شنبه با رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام ديدار و پيرامون حوزه نوانديشي ديني گفت‌وگو كردند.

  به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در اين ديدار، اسلام را دين جامعي عنوان كرد كه متعلق به همه اعصار و زمان‌هاست و گفت: اسلام نيازي به تحميل فكر و عقيده ندارد و پايه‌هاي استدلالاتش محكم و اسلام دين گفت‌وگو و آزادانديشي در حوزه فكر و تعقل است.

  رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام با اشاره به توجهات ويژه قرآن براي تفكر و تعقل تأكيد كرد: تمدن عظيم اسلامي در زماني كه غرب در جاهليت بود، در كشورهاي اسلامي شكل گرفت و اساس آن مبتني بر آزادانديشي و اهميت به تفكر بود.

  وي افزود: در عصري زندگي مي‌كنيم كه روزبه‌روز عقلانيت، استدلال و منطق قدرت افزون‌تري پيدا مي‌كند و فضاي بسته مانعي در برابر اسلام حقيقي است.

  وي با اشاره به جايگاه رضايت مردم در سبك حكومت‌داري تأكيد كرد: اگر نتوانيم رضايت اكثريت مردم را با خود حفظ كنيم، تاريخ نشان داده است كه موفق نخواهيم بود و آينده روشني به همراه نخواهيم داشت.

  رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام با اشاره به تأكيدات مقام معظم رهبري بر شكل‌گيري كرسي‌هاي آزادانديشي در محيط‌هاي علمي تأكيد كرد: اين بحث كه مي‌توانست منشأ تحولات مثبتي باشد مورد غفلت و بعضاً مصادره به رأي قرار گرفت و يا از مسير خود منحرف شد و بايد تلاش شود با درك اين موضوع زمينه‌هاي آن فراهم شود.

  وي با اشاره به برخي مباحث در حوزه حكومت در مورد تحميل برخي موارد به جامعه و به‌ويژه نسل جوان تأكيد كرد: فشار مضاعف نتيجه كمتري به همراه دارد و در هر طرحي كه به اجرا مي‌رسد، بايد به واقعيات جامعه نيز توجه داشت و از حركاتي كه وهن را نيز به همراه دارد، پرهيز كرد.

  وي افزود: البته در جامعه بايد به محيط به عنوان عاملي مؤثر در حوزه تربيت توجه كرد و از رشد فساد در آن جلوگيري به عمل آورد كه آن نيز روش‌هاي علمي متناسب را طلب مي‌كند.

  هاشمي‌رفسنجاني در پاسخ به سؤال يكي از حاضران درباره اوضاع كشورهاي منطقه و برخي اعتراضات تأكيد كرد: نقطه مشترك همه اين اعتراضات محوريت مردم است و برخوردهاي سركوب‌گرايانه با توجه به اين موج بيداري نتيجه‌بخش نخواهد بود.

  وي افزود: مردم مظلوم بحرين در اين ميان متحمل سختي‌هاي بيشتر هستند و مظلوم واقع شده‌اند و حمايت جهاني نيز به همراه ندارند.

  در اين ديدار حاضران هر كدام به بحث در خصوص مفاهيم و موضوعات ديني به‌ويژه در حوزه‌هاي حكومتي پرداخته و مطالبي درباره لزوم توجه به حوزه نوانديشي ديني در محافل علمي و به‌ويژه حوزوي پرداختند.

   

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • صالح

   من باور کردم…

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.