• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » اژه ای:رئیس قوه قضائیه به نامه رئیس جمهور پاسخ داده است
  کد خبر : 869932

  اژه ای:رئیس قوه قضائیه به نامه رئیس جمهور پاسخ داده است

  اژه ای:رئیس قوه قضائیه به نامه رئیس جمهور پاسخ داده است Reviewed by Farnaz on Oct 22Rating: آقای محسنی اژه ای در جمع خبرنگاران افزود: اکنون که در ماه های پایانی دوره دهم ریاست جمهوری هستیم و یکی از منتسبان رئیس جمهور در حال تحمل کیفر در زندان اوین است، ممکن است این شائبه سیاسی…

  اژه ای:رئیس قوه قضائیه به نامه رئیس جمهور پاسخ داده است Reviewed by Farnaz on Oct 22Rating:

  آقای محسنی اژه ای در جمع خبرنگاران افزود: اکنون که در ماه های پایانی دوره دهم ریاست جمهوری هستیم و یکی از منتسبان رئیس جمهور در حال تحمل کیفر در زندان اوین است، ممکن است این شائبه سیاسی را ایجاد کند که چرا اکنون و چرا از زندان اوین می خواهد، بازدید شود.وی گفت: در هفت سال گذشته، تقاضایی برای بازدید نشده است.

  محسنی اژه ای افزود: در شرایط کنونی ممکن است باتوجه به بوجود آمدن شائبه های سیاسی، به مصلحت نباشد که این کار انجام شود.

  دادستان کل کشور گفت: ممکن است ذهن مردم به این سمت برود که مگر مسئله اصلی ما گرانی ها، کنترل بازار، ارز و همچنین تحریم ها نیست.

  سخنگوی قوه قضائیه گفت: شاید این شائبه برای برخی ذهن ها پیش آید که یک فرد به علت اینکه منتسب به خودشان است این قدر مهم است والا در طول بیش از 7 سال، زندانی فراوان بوده است.

  محسنی اژه ای افزود: اکنون اگر این اقدام انجام شود، باتوجه به نزدیک شدن به زمان انتخابات ممکن است این موضوع شائبه سیاسی پیدا کند.

  وی گفت: امیدواریم همه بتوانیم آنچه به مصلحت مردم و نظام است، آن را انجام دهیم.

  محسنی اژه ای در پاسخ به این سوال که آیا پاسخ رئیس دستگاه قضا به این نامه مثبت بوده است، گفت: آیت الله آملی لاریجانی نامه را پاسخ داده است و  هرکاری باید براساس ضوابط و مقررات صورت گیرد.

   همه ما باید فضای سیاسی کشور را آرام نگه داریم
  سخنگوی قوه قضائیه گفت: با توجه به شرایط کنونی، همه باید فضای سیاسی کشور و کلا کشور را به ویژه تا زمان انتخابات آرام نگه داریم.

  آقای محسنی اژه ای در جمع خبرنگاران با اشاره به نامه رئیس جمهور در خصوص بازدید از زندان اوین که روز گذشته رسانه ای شد و امروز نیز تیتر روزنامه ها بود، افزود: دکتر احمدی نژاد چندی قبل نامه ای را برای رئیس قوه قضائیه نوشت و آیت الله آملی لاریجانی نیز به آن پاسخ داد.

  وی گفت: در این شرایط خاص و با توجه به اولویت مسائل کشور که مسائل اقتصادی و معیشت مردم است، باید همه هم مسئولان برای رفع نگرانی های مردم در خصوص موضوعات گرانی ، بازار، مسائل اقتصادی ، کنترل مسئله ارز باشد.

  آقای محسنی اژه ای افزود: باید حواسمان به مسائل اصلی باشد و رسانه ها و دیگران ذهنمان را مشغول مسائل فرعی نکنند.

  سخنگوی قوه قضائیه با بیان اینکه بازدید از یک زندان مسئله ای فرعی است گفت: همانگونه که قبلا نیز اعلام شده است، رفتن به زندان ضوابطی دارد و طبعا باید از طریق مقررات و ضوابط عمل کرد.

  محسنی اژه ای با تاکید بر اینکه مسئولان عالی باید بیش از دیگران ملتزم به قوانین باشند، افزود: رئیس قوه قضائیه به درخواستی که شده است، پاسخ داد و اگر لازم باشد صحبت دیگری خواهد کرد.

  وی با بیان اینکه اقدام یا حرفی در هر زمان ممکن است بازتاب هایی داشته باشد، افزود: با توجه به شرایط کنونی همه ما باید کشور را آرام نگه داریم، زیرا در آینده ای نزدیک انتخابات در پیش داریم.

  سخنگوی قوه قضائیه گفت: مقام معظم رهبری نیز تاکید کردند که ما همه اوقات به ویژه اکنون که به انتخابات نزدیک می شویم باید هر مسئله ای که موجب التهاب و تنش در جامعه می شود، از آن اجتناب کنیم و باید به مسائل آرام بخش بپردازیم.

  محسنی اژه ای اضافه کرد: از ابتدای انقلاب تاکنون، اگر کسانی درخواست بازدید از زندان اوین یا هر زندان را داشتند، طبق ضوابط، اگر شرایط اقتضا کرده اقدام شده است و اگر هم برخلاف مقررات بوده انجام نشده و این مسبوق به سابقه است.

  وی با بیان اینکه در سطح ریاست جمهوری کسی را نداشتیم که یا تقاضا برای بازدید از زندان و یا بازدید کند، افزود: مطلقا چنین چیزی را سراغ ندارم.

  محسنی اژه ای گفت: اگر چنانچه بخواهند بازدید کنند، طبق ضوابط باید انجام شود و هر کسی که مجاز باشد می تواند و هر کسی که مجاز نباشد، نمی تواند بازدید کند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.