• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » لاریجانی: برای ارث پدرم به مصر نرفتم
  کد خبر : 869432

  لاریجانی: برای ارث پدرم به مصر نرفتم

  لاریجانی: برای ارث پدرم به مصر نرفتم Reviewed by Farnaz on Oct 22Rating: علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز (دوشنبه) با حضور در مراسم پرسش و پاسخ دانشجویان دانشگاه علم و صنعت، در ادامه پاسخگویی به پرسش‌های دانشجویان، درباره فراکسیون رهروان ولایت اظهار داشت: همیشه بین خود اصولگرایان در مجلس هشتم اختلاف‌نظر بوده،…

  لاریجانی: برای ارث پدرم به مصر نرفتم Reviewed by Farnaz on Oct 22Rating:

  علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز (دوشنبه) با حضور در مراسم پرسش و پاسخ دانشجویان دانشگاه علم و صنعت، در ادامه پاسخگویی به پرسش‌های دانشجویان، درباره فراکسیون رهروان ولایت اظهار داشت: همیشه بین خود اصولگرایان در مجلس هشتم اختلاف‌نظر بوده، حتی زمانی که یک فراکسیون اصولگرایان وجود داشت اما در همان زمان هم عده‌ای، فراکسیون دیگری را در دل فراکسیون اصولگرایان ایجاد کردند.

  متفاوت بودن عیبی ندارد همدیگر را دشمن ندانیم

  وی افزود: داشتن اختلاف‌نظر عیبی ندارد ولی باید با هم گفت‌وگو کرد نه مبارزه؛ متفاوت بودن عیبی ندارد، یکدیگر را دشمن ندانیم.

  رئیس مجلس در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به پرسش دانشجویی که گفت: «انصافا فرهنگ موجود در مجلس، فرهنگ بدی نیست، فرهنگ افتضاحی است، چرا باید مدام از نمایندگان برای دادن رای خواهش کنید و چرا کمیسیون فرهنگی از نظر کمیت، سومین کمیسیون از آخر است» توضیح داد: فرهنگ داخل مجلس نکات مثبت زیادی دارد البته اشکالاتی هم داشته است اما اشکالات این مجلس خیلی کمتر و بهتر از مجلس هشتم است؛ معمولا جلسات مجلس نهم با بیش از 230 نماینده حاضر تشکیل می‌شود و نمایندگان بیشتر در صندلی‌هایشان مستقر هستند اما گفتن «دو دو » درست نیست ولی این موضوع در مجلس نهم خیلی کمتر شده است؛ گاهی نمایندگان برای رایزنی با مسئولی که در صحن علنی حضور یافته، می‌روند، این اشکال است ولی در مجلس نهم کم شده است.

  اشکالاتی داریم که باید رفع شود

  لاریجانی درباره کمیسیون فرهنگی نیز تاکید کرد: در کمیسیون فرهنگی افراد برجسته‌ای حضور دارند که مشغول کار هستند، آقای آقاتهرانی ریاست کمیسیون فرهنگی را برعهده دارد، که با علاقه کارشان را انجام می‌دهند اما باید بدانیم موضوع فرهنگ یک امر زیربنایی در مملکت است البته بحث مهمی است و ما آسیب‌هایی در این زمینه داریم و باید بدانیم وقتی راجع به فرهنگ حرف می‌زنیم باید شمول داشته باشد، اشکالاتی داریم که باید رفع شود.

  در ادامه این مراسم دانشجویی با قرار گرفتن پشت تریبون از لاریجانی پرسید: «کدام یک از این گزینه‌ها درست است: 1_ اعلام پیروزی در انتخابات قبل از ساعت 11 روز انتخابات و درخواست اعتراض مردم در صورت بیرون نیامدن از صندوق، 2_ ادعای پیروزی قطعی از جانب یکی از نامزدها پیش از تمام شدن مراحل انتخابات، 3_ تبریک گفتن یکی از شخصیت‌های وزین  مدعی گزینه 2، آشنا به قانون انتخابات قبل از اعلام نتیجه قطعی، 4_ هیچکدام از موارد فوق به انضمام اعتراف به اشتباهات فاحش در منظر خداوند و ملت نسبت به آنچه برخی خواص در جریان انتخابات 88 مرتکب آن شدند برای الگو شدن برای جوانان»

  رئیس مجلس در پاسخ به این پرسش توضیح داد: عده‌ای، یک سری سوالات در سطح جامعه به وجود آوردند که خیلی‌هایشان را پاسخ دادم، اشکالی هم ندارد که دوباره پاسخ دهم اما فکر می‌کنم وقت افراد را می‌گیرد، بعضی جاها در کشور پمپاژ این کار را می‌کنند که معلوم نیست چه نفعی می‌برند، از این گزینه‌ها یکی بیشتر مورد نظر شما نبود و منظورتان از آن شخصیت وزین در گزینه 3 بنده بودم؛ بنده چند بار اعلام کرده‌ام که این سخن دروغ است اما نمی‌دانم چرا عده‌ای اصرار دارند این حرف را به من بچسبانند، همان زمان به یکی از آقایان گفتم که این حرف دروغ است.

  دنبال تجارت در فتنه نبودم

  وی ادامه داد: بعد از این همه کارهای سیاسی‌ای که انجام دادم، مختصر عقلی دارم که چنین کاری نکنم؛ فتنه 88 رخ داد و در آن زمان عده‌ای می‌خواستند آتش فتنه را شعله‌ورتر کنند اما من تصورم این بود که باید موضوع را حل کنیم، بعضی‌ها گفتند که لاریجانی در شبکه 2 گفت‌وگو کرد و حق را به عده‌ای داد اما این موضوع از تلویزیون پخش شد و آن روزی بود که از عصر تا شب در میدان انقلاب 20_30 نفر کشته شده بودند. به عنوان وظیفه شرعی احساس کردم باید فضا را آرام کنم، دنبال تجارت نبودم فقط می‌خواستم روشنگری کنم.

  «رهبر معظم انقلاب نیز 29 خرداد 88 در نماز جمعه صحبت کردند اما عده‌ای گوش ندادند، آقای کروبی گفت که در زندان‌ها تجاوز شده، در همان زمان کمیته‌ای در مجلس برای موضوع کهریزک تشکیل دادیم و من به آقای کروبی گفتم که اشتباه کرده است؛ در کهریزک اشتباهاتی بود که به رهبری گزارش دادیم که هنوز هم در حال رسیدگی است و در کوی دانشگاه نیز اشتباهاتی رخ داد.»

  رئیس مجلس همچنین گفت: انتخابات نعمتی است که هر کسی وارد آن شود باید به قانونش احترام بگذارد البته همیشه اعتراضاتی وجود دارد ولی باید از مسیر قانونی خودش پیگیری شود؛ در درون همین نظام می‌خواهیم انتخابات را برگزار کنیم.

  رئیس دستگاه قانونگذاری کشورمان در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: در کوی سبحان مردم را کتک زدند، ساختمان‌ها را تخریب کردند، کار نادرستی بود اما نباید برای کار نادرست، کار نادرست دیگری انجام داد، باید اعتدال و حقوق همه را حفظ کنیم و من الان نظرم را پنهان نمی‌کنم.

  رئیس مجلس با تاکید بر اینکه با بعضی از ادبیات‌ها مخالف بوده است، تصریح کرد: در فتنه 88 عده‌ای روی آتش بنزین می‌‌ریختند، شعار و بیانیه می‌دادند، برای جمهوری اسلامی مسئله درست می‌کردند و عده‌ای هم از این طرف روی آن هیزم می‌ریختند.

  وی اضافه کرد: داستان فتنه را باید حل کرد نه اینکه آتش آن را برافروخت؛ من به عنوان مقام مسئول، احساس می‌کردم باید فضا را آرام کنیم نه اینکه آتش آن را شعله‌ورتر کنیم؛ من چند بار بگویم که این سخن خلاف است بعد آن را تکذیب کنم؟!

  درباره دیدار با حسنی مبارک نظر رهبری را از دفترشان پرسیدم  اما…

  علی لاریجانی در ادامه سخنانش با اشاره به اعتراض و انتقاد عده‌ای درباره دیدار وی با حسنی مبارک رئیس‌جمهور مخلوع مصر گفت: من از زمانی که در صدا و سیما بودم، مقید بودم که نظر رهبری را درباره سفرهای خارجی کسب کنم، هنگامی که می‌خواستم به مصر بروم، از رهبری سوال کردم که گاهی حضورا خدمتشان می‌رسم اما گاهی که فرصت نشود، از دفترشان سوال می‌کنم؛ بنده آن زمان از دفتر رهبری پرسیدم که به مصر می‌روم و می‌خواهم با حسنی مبارک دیدار کنم و نظر رهبری در این زمینه را جویا شدم، به بنده از دفتر رهبری گفتند که اگر رهبر انقلاب پاسخی ندادند یعنی نظرشان تائید است.

  رئیس مجلس همچنین خاطرنشان کرد: بعد از دیدارم با حسنی مبارک، عده‌ای اعتراض کردند اما آقای حجازی از مسئولان دفتر رهبری مصاحبه کرد و گفت که فراموش کرده است سوال بنده را از رهبر انقلاب بپرسد و به همین دلیل مقام معظم رهبری آن زمان گفتند که از بنده درباره دیدار لاریجانی با حسنی مبارک سوالی نشده است.

  رئیس مجلس ادامه داد: بنده پیش از سفر به مصر، به سوریه رفته بودم و در آنجا جلسه‌ای 2 ساعته با سید‌حسن نصرالله داشتم که در آنجا موضوع سفرم به مصر مطرح شد که سید‌حسن نصرالله گفت مطلب آنان را در این سفر پیگیری کنم؛ مطلب آنان این بود که بعد از موضوع غزه، مصر افرادی را دستگیر کرده است که می‌گویند با حزب‌الله ارتباط داشتند و قرار است آنها را اعدام کنند، بامبول درست کرده بودند و مطلب دیگر موردنظر سیدحسن نصرالله گذرگاه رفح بود که از من خواستند صحبت کنم تا این گذرگاه را باز کنند تا مواد غذایی و دارویی به مردم غزه فرستاده شود، همین دو موضوع را مطرح کردم.

  در مصر دنبال ارث پدرمان نبودیم

  « در دیدار با حسنی مبارک، او گلایه‌هایی داشت، درباره موضوع اول پذیرفت تجدید‌نظر کند اما درباره مطلب دوم نپذیرفت. بنابراین ما در آنجا دنبال ارث پدرمان نرفتیم و ماموریتی داشتیم، حالا که حسنی‌ مبارک رفته پی کارش، بیان این موضوعات شاید خیلی هزینه‌ای نداشته باشد.»

  رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش پایانی سخنانش، تصریح کرد: در صحنه بین‌‌المللی که ما با نماز شب‌ خوانها ملاقات نمی‌کنیم، یکی عرب است، یکی همجنس‌ باز است، ما دنبال کار خودمان هستیم.

  لاریجانی در خاتمه یادآور شد: بنده جلسه‌ای با یکی از وزرای خارجه اروپایی داشتم که همجنس‌باز است، خب ما چکار کنیم؟ آیا ملاقات نکنیم، باید ملاقات کنیم و حرفمان را بزنیم، ما باید به دنبال منافع خودمان برویم.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.