• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » شخصیت ها » مدیر ایرانی جدید در Facebook
  کد خبر : 8646

  مدیر ایرانی جدید در Facebook

  مدیر ایرانی جدید در FacebookReviewed by Aryan on Jul 1Rating: مدیر جدید فیسبوک: نوازنده کمانچه، عاشق فرهنگ ایران و موسیقی بنان امین ذوفنون مدیر جدید سرمایه گذاری و توسعه فیسبوک، که موسیقی دان محبوب وی “بنان” خواننده سنتی ایران میباشد. هفته پیش شبکه های خبری اقتصادی نظیر (CNBC) اعلام کردند که فیسبوک با استخدام “امین…

  مدیر ایرانی جدید در FacebookReviewed by Aryan on Jul 1Rating:

  مدیر جدید فیسبوک:

  نوازنده کمانچه،

  عاشق فرهنگ ایران و موسیقی بنان

  امین ذوفنون
  مدیر جدید سرمایه گذاری و توسعه فیسبوک، که موسیقی دان محبوب وی “بنان” خواننده سنتی ایران میباشد. هفته پیش شبکه های خبری اقتصادی نظیر (CNBC) اعلام کردند که فیسبوک با استخدام “امین ذوفنون” مدیر ارشد سابق سرمایه گزاری گوگل وی را مسئول توسعه جهانی شرکت فیسبوک (از طریق سرمایه گذاری یا تلفیق عملیات) (Mergers & Acquisitions) کرده است و گفته میشود این حرکت برای گسترش تجاری فیسبوک حیاتی میباشد. اما زندگینامه مختصر و مصاحبه امین با کدوم دات کام از زبان خودش:
  امین ذوفنون
  (ذوالفنون) در سال ۱۳۵۰ خورشیدی (۱۹۷۱ میلادی) در خانواده ای هنرمند به دنیا آمد. پدربزرگ وی حبیب ذوفنون (متولد آباده) علیرغم توصیه خانواده مذهبی اش به تار سازی و تارنوازی روی آورد و از اساتید تار زمان خود گردید. پدر وی محمود ذوفنون استاد ویالن و از هنرمندان برنامه رادیویی “گلها” بود که قطعه زیر را به مناسبت تولد امین در رادیو تهران ضبط کرد. عموی امین، استاد جلال ذوالفنون موسيقی‌شناس و نوازنده معروف سه‌تار ايرانی میباشد. امین همراه خانواده در ۵ سالگی به آمریکا مهاجرت نمود و از ۱۱ سالگی سه تار را آموخت اگرچه بعدها پس از خودآموزی و تمرین به نواختن کمانچه نیز پرداخت.
  امین لیسانس مهندسی الکترونیک و کامپیوتر و سپس دکترای حقوق (وکالت) خود را از دانشگاه سانتا کلارا در شمال کالیفرنیا گرفت. وی ۳ سال در یک شرکت جدید مخابراتی مدیر حقوقی بود و سپس برای ۸ سال مدیر توسعه تجاری شرکت گوگل و مسئول سرمایه گذاری های جدید بود. وی در نوروز سال ۱۳۹۰ از گوگل خارج شده و توسط شرکت فیسبوک به مدیریت جهانی توسعه شرکت (از طریق سرمایه گذاری یا تلفیق عملیات) (Mergers & Acquisitions) منتصب شد و گفته میشود این حرکت برای گسترش تجاری فیسبوک حیاتی میباشد.

  (هنرمندان کنسرت نوروزی 2011 اوکلند کالیفرنیا) از راست: امین ذوفنون، آرش امینی، تارا کمانگر و سیروس بروخیم
  امین در مصاحبه دیروز خود ب موفقیت کاری خود را مدیون “چند بعدی” بودن زندگی خود و تاثیر فرهنگ اصیل ایرانی در آن میداند. وی میگوید در خانواده ای بزرگ شده که پدر، عمو و برادران وی الهام بخش وی بوده اند و منزل آنها محل رفت و آمد بزرگان موسیقی و شعر نظیر اساتید محمدرضا شجریان، سیمین بهبهانی، حسین علیزاده و .. بوده و فرهنگ و سنت ایرانی همواره مورد تاکید و تکریم بوده است. برای مثال وقتی پورناظری ها و گروه “شمس” برای دیدار به منزل آنها آمده بودند، امین با خرید کمانچه ای از آنها، شروع به خود آموزی و بعدها نواختن این ساز کرد (تصویر فوق وی را پس از اجرای کمانچه همراه چند موسیقیدان جوان ایرانی در کنسرت نوروزی همراه سمفونی اوکلند کالیفرنیا نشان میدهد).

  گروه موسیقی ذوفنون (پسران همراه استاد محمود ذوفنون)
  امین میگوید برادرانش نیر همه علاوه بر موفق بودن در تجارت، موسیقی دان میباشند، امیر سه تار، رامین تار و پیانو، و امید (علاوه بر تصنیف موسیقی و فارغ التحصیلی از کنسرواتوار وین) چلو و گیتار مینوازد (قطعه زیر در اکتبر ۲۰۰۳ در دانشگاه مینه سوتا توسط استاد محمود ذوفنون و ۴ فرزند وی اجرای “گل و زری” اشعار حافظ در دستگاه ماهور میباشد). اگرچه امین با پدر و برادران خود موسیقی را یاد گرفت ولی میگوید عامل اصلی موفقیت های زندگی وی حمایت دائم و وظیفه شناسی “مادر و همسرش” میباشد. امین با همسر و فرزندان خود (که همه نامهای اصیل ایرانی دارند) در شمال کالیفرنیا زندگی میکند. وی میگوید با کمال احترام به هنرمندان جدید، بیشترین علاقه وی به موسیقی اساتید نسل گذشته نظیر بنان، خالقی، محجوبی، وزیری و .. میباشد. وی در باره محل کار جدید خود میگوید که “افتخار میکنم که فیسبوک توانسته نقش بزرگی در اتحاد و همبستگی و اطلاع رسانی برای مردم دنیا داشته باشد.” امین با مدیر عامل جدید یوتیوب (از طرف گوگل) سالار کمانگر نیز همکاری و دوستی چند ساله داشته است و همچنین از اقوام دکتر محمد ابوالفضلی متخصص تغذیه طبیعی میباشد.


  من برای نبرد با تاریکی شمشیر نمیکشم.
  چراغ می افروزم.
  زرتشت

   

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • masoudarbab@gmail.com

   سلام
   قابل توجه غربزدگان محترم که قدرخودراندانسته ، وقت وعمروسرمایه شان راتلف کرده اند… این مدیرهم جوان است وباانرژی واهل هنر… که درغرب بجای آب ، دنبال فاضلاب نرفته است . خداحفظ اش کناد

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.