• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , ورزشی » آقای کفاشیان مگر خود شما شوخی نمی کنید؟!
  کد خبر : 86434

  آقای کفاشیان مگر خود شما شوخی نمی کنید؟!

  آقای کفاشیان مگر خود شما شوخی نمی کنید؟!Reviewed by Aryan on Nov 5Rating: وقتی فیلم تراژدی سردار جنگل رسانه ای شد، اخبار را پیگیری می کردم تا خبر یک خانه تکانی بزرگ در عرصه ورزش کشور را بشنوم. مثلا استعفای بالاترین مقام فوتبالی ایران یا حداقل سازمان لیگ. پس از چند روز انتظارها به سر…

  آقای کفاشیان مگر خود شما شوخی نمی کنید؟!Reviewed by Aryan on Nov 5Rating:

  وقتی فیلم تراژدی سردار جنگل رسانه ای شد، اخبار را پیگیری می کردم تا خبر یک خانه تکانی بزرگ در عرصه ورزش کشور را بشنوم. مثلا استعفای بالاترین مقام فوتبالی ایران یا حداقل سازمان لیگ.
  پس از چند روز انتظارها به سر آمد و رئیس خوش خنده فدراسیون به این عمل قبیح واکنش نشان داد.
  رئیس فدراسیون فوتبال در واکنش به تخلفات صورت گرفته از سوی بازیکنان تیم فوتبال پرسپولیس در جریان بازی این تیم مقابل داماش گیلان، در اظهارنظری عجیب و قابل تعمق مدعی شد: «رفتار بازیکنان پرسپولیس یک رفتار بد کوچک بود که رسانه‌ها به ویژه تلویزیون آن را بزرگ کردند! این حرکت یک شوخی بوده که البته یک شوخی زشتی در زمین بازی بوده است ولی این موضوع نباید به گونه‌ای شود که همه مسائل را بیاوریم سر فوتبال خراب کنیم و بخواهیم بگوییم که همه فوتبالیست ها این گونه هستند. فوتبالیست‌هایی که این شوخی را انجام دادند در تمام طول بازی‌شان بچه‌های خیلی خوبی بودند که ما هیچ مشکلی از آنها ندیده‌ایم. اگر شوخی زشتی هم از سوی این بازیکنان انجام شده است قطعا جریمه‌اش را خواهند داد و دیگر هم تکرار نمی شود!»
  علی کفاشیان در ادامه سخنان عجیب خود ادامه داده است: «در عین حال نباید روند به گونه‌ای پیش برود که بیایند و این موضوع را خیلی بزرگ جلوه بدهند و همه هم بخواهند این بازیکنان را مجازات کنند. به نظر من در خصوص جریمه نباید خیلی عجله کنند چرا که در حال حاضر همه تحت تاثیر جو قرار گرفته و هر کسی از خودش فتواهای سنگین می دهد! کمیته انضباطی نباید به هیچ عنوان عجله کند و باید سوابق و عملکرد ورزشکاران را مدنظر قرار دهد و مطابق با آن جریمه کند. ولی اینکه بخواهیم این موضوع را خیلی بزرگ کنیم و هر کس برای خودش یک مجازاتی بتراشد و این بازیکنان را زیر فشار ببرد کار مناسبی نیست.»
  با مرور جملات بالاترین مقام فوتبالی ایران از این اتفاق تاریک می‌توان دریافت چرا فوتبال ایران به چنین وضعیتی گرفتار شده، وقتی رئیس فدراسیون فوتبال در برابر چنین حرکتی این گونه موضع‌گیری می‌کند می توان دلیل رشد بداخلاقی‌ها و بدرفتاری‌ها در فوتبال ایران را دریافت.
  علی کفاشیان در اوج ناباوری رفتار نامتعارف بازیکنان پرسپولیس را یک رفتار “بد کوچک” توصیف می‌کند، در حالی که توده مردم چنین عقیده‌ای ندارند، او مطبوعات و رسانه ملی را به بزرگ نمایی محکوم می‌کند تا به این شکل توپ را به زمین رسانه‌ها بیندازد اما انگار آقای رئیس در محل کار خود دسترسی به فضای مجازی ندارد، چون اگر رئیس دونده فدراسیون فوتبال برای چند دقیقه از طریق اینترنت نگاهی به صفحات نخست خبرگزاری‌های بین المللی می‌انداخت متوجه می‌شد همین اشتباه کوچک به زعم او چه آبروریزی بزرگی را برای ورزش ایران به دنبال داشت.
  رئیس فدراسیون فوتبال که تبحر خاصی در مزاح و خنده دارد، این حرکت غیر اخلاقی را یک “شوخی زشت” توصیف می‌کند در حالی که جامعه ایران چنین برداشتی از این ماجرا ندارد، کفاشیان به خیال خود با این اظهارات قصور و کم کاری خود وکابینه‌اش را پنهان کرده اما نه تنها این جملات عملکرد ضعیف او و همکارانش را از ذهن مردم ایران پاک نمی‌کند بلکه این واقعیت روشن می‌شود که در دوره مدیریتی وی مقوله فرهنگ به کلی به دست فراموشی سپرده شد تا تلخ ترین اتفاقات فوتبالی در دوره ریاست کفاشیان در فوتبال ایران شکل گیرد.
  علی کفاشیان در اوج ناباوری از کمیته انضباطی می‌خواهد در صدور رأی این پرونده تعجیل نکند و با صبر و حوصله در خصوص این اتفاق اقدام به صدور رای کند، در حالی که در فوتبال جهان چنین فرضیه‌ای به کار گرفته نمی‌شود، توصیه کفاشیان به رئیس کمیته انضباطی بیانگر این واقعیت است که وی برای نگاه مردم و افکارعمومی اهمیتی قائل نیست چون اگر وی برای جامعه احترام قائل بود از کمیته انضباطی می‌خواست به صورت ویژه به این پرونده رسیدگی کند و در اسرع وقت به تخلف بازیکنان قانون گریز رسیدگی کند.
  رفتار علی کفاشیان رفتار عجیبی نیست، رئیس فدراسیون فوتبال که خنده‌های معنادارش فوتبال ایران را به قهقرا برده است حالا با چنین اظهاراتی می‌خواهد در آخرین روزهای دوره مدیریتی‌اش در فدراسیون فوتبال یک ناکامی دیگر را به پرونده نابه سامانی‌های دوره مدیریت خود اضافه کند تا تاریخ نام وی را هرگز فراموش نکند، کفاشیان با حمایت تلویحی از بازیکنان متخلف آنها را فوتبالیست‌های خوب معرفی می‌کند در حالی که واقعیت موجود خلاف این گفته را اثبات می کند.
  کفاشیان دوست دارد همه چیز را عادی جلوه دهد، به همین خاطر با سخنان خود تلاش می کند بر عملکرد نامطلوب این افراد سرپوش گذارد اما نه تنها تلاش نافرجام کفاشیان برای تطهیر این افراد جواب نمی‌دهد بلکه مردم ایران با این حقیقت روبرو می‌شوند که رئیس فدراسیون فوتبال از اقتدار لازم برای مدیریت فوتبال برخوردار نیست به همین دلیل برابر بد اخلاقی‌ها سر تعظیم فرود می‌آورد تا با چالشی سخت رو به رو نشود.

  کلیدواژه ها : ،
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.