• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » فروش”پایپ”شیشه درمغازه های بالا شهر
  کد خبر : 8640

  فروش”پایپ”شیشه درمغازه های بالا شهر

  فروش”پایپ”شیشه درمغازه های بالا شهر Reviewed by Aryan on Jul 1Rating:   مغازه های به اصطلاح “زیر پله ای” در پایین شهر و مغازه های شیک و لوکس بالای شهر مواد مخدر را به راحتی در اختیار جوانان قرار می دهند. به گزارش عصر امروز، مصرف دخانیات و مواد مخدر “شیمیایی” در کشور روز به…

  فروش"پایپ"شیشه درمغازه های بالا شهر Reviewed by Aryan on Jul 1Rating:

  www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

   

  مغازه های به اصطلاح “زیر پله ای” در پایین شهر و مغازه های شیک و لوکس بالای شهر مواد مخدر را به راحتی در اختیار جوانان قرار می دهند.

  به گزارش عصر امروز، مصرف دخانیات و مواد مخدر “شیمیایی” در کشور روز به روز در حال افزایش است. مخدرهای جدید به علت ترکیب شیمیایی که دارند سیستم مرکزی اعصاب را تحریک کرده و باعث بروز نوعی تشنج و حرکات غیر قابل کنترل به همراه تعریق، گشادی مردمک چشم و در مجموع کنش های شدید رفتاری می شوند.

  طبق نتایج آخرین مطالعات انجام شده در ایران در خصوص وضعیت استعمال دخانیات در بین جوانان ۱۳ تا ۱۵ ساله طی سالهای ۸۲ تا ۸۶ ‌شیوع مصرف قلیان در بین پسران از ۱۶ به ۳۲ و در دختران از ۹/۸ به ۱۹درصد افزایش پیدا کرده است.

  همچنین،‌ مصرف قلیان طی سال های مذکور از ۱/۱۲ به ۱/۲۶ درصد رسیده است که افزایش مصرف سیگار را هم از ۲ درصد به ۳ درصد به همراه داشته است.

  اما شاید یکی از دلایل عمده بالا رفتن مصرف مواد مخدر و مواد دخانی در دسترس بودن این مواد است به طوری که امروزه مغازه های بسیاری در سطح شهر تهران در حال گسترش هستند که بدون هیچ نظارتی اقدام به فروش و توزیع وسایل و ابزاز استفاده از مواد دخانی می کنند.

  این مغازه ها با کم ترین پرداخت اجاره بها و کمترین مساحت ممکن بزرگترین سرمایه های کشور یعنی جوانان این مرز و بوم را نشانه می روند. این مغازه دارها دخانیات را به راحتی در اختیار جوانان و نوجوانان قرار می دهند تا آن جایی که بر اساس تحقیقات به عمل آمده، ‌تجربه اولین مصرف سیگار در سن ۱۰ سالگی طی سال های ۸۲ تا ۸۶ از ۶/۱۷ به ۱/۳۶ درصد افزایش پیدا کرده است.

  به گزارش عصر امروز، مغازه های به اصطلاح “زیر پله ای” در پایین شهر و مغازه های شیک و لوکس بالای شهر این مواد را به راحتی در اختیار جوانان قرار می دهند؛ همچنین بسیاری از اجناس این مغازه های دخانیات فروشی چون سیگار و قلیان به صورت قاچاق وارد کشور شده و هیچ تاییده ای از هیچ ارگان رسمی کشور ندارند.

  نکته حائز اهمیت اینجاست که به دلیل نبود نظارت کافی بر کار این دست مغازه ها، فروشندگان پا را فراتر نهاده
  و اقدام به فروش لوازم استعمال مواد مخدر می کنند! مشاهدات خبرنگار عصر امروز شاهد این مدعی است به طوری که در یکی از همین مشاهدات مغازه زیر پله ای حوالی خیابان پیروزی که آدرس آن موجود است به راحتی و در ملأعام اقدام به فروش “پایپ”، ابزار استعمال ماده مخدر و کشنده “شیشه” است.

  به گزارش عصر امروز برخی دیگر از این مغازه های زیرپله ای در بعضی محله ها از یک سو به پاتوق ارازل و اوباش تبدیل شده و از سوی دیگر به مکان فروش سلاح های سرد و مشروبات الکلی.

  به نظر می رسد برای ریشه کن کردن این بلای آسمانی ضمن نقش مهم خانواده ها نباید از نقش خطیر وزارت بهداشت، وزارت بازرگانی، ستاد مبارزه با قاچاق، وزارت آموزش و پرورش، نیروی انتظامی و وزارت صنایع غافل ماند.

  اگر قرار باشد چنین مغازه هایی برای فروش مواد دخانی مجاز فعالیت کنند باید تحت نظارت کامل مسئولان انتظامی باشند تا دیگر شاهد فروش این گونه اقلام در سطح جامعه نباشیم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.