• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار » زن اسپانیایی از مسلمان شدنش می گوید
  کد خبر : 862153

  زن اسپانیایی از مسلمان شدنش می گوید

  زن اسپانیایی از مسلمان شدنش می گوید Reviewed by Farnaz on Oct 18Rating:  ماري لائور رودريگز كويرگا به عنوان يك مسيحي كاتوليك در اسپانيا به دنيا آمد و در مدارس كاتوليك تحصيل كرد. او سپس به اسلام مشرف شد و در حال حاضر رياست “اتحاديه زنان مسلمان اسپانيا” را برعهده دارد.   وي معتقد است…

  زن اسپانیایی از مسلمان شدنش می گوید Reviewed by Farnaz on Oct 18Rating:

   ماري لائور رودريگز كويرگا به عنوان يك مسيحي كاتوليك در اسپانيا به دنيا آمد و در مدارس كاتوليك تحصيل كرد. او سپس به اسلام مشرف شد و در حال حاضر رياست “اتحاديه زنان مسلمان اسپانيا” را برعهده دارد.

   

  وي معتقد است كه مسيحيت حقوق زنان را محدود مي‌كند درحاليكه اسلام حقوق بيشتري به آنها مي‌دهد. رودريگز مي‌گويد: اسلام به من حقوقي داده كه مذهب كاتوليك نداده است نظير آزادي فردي، حقوق قانوني، حق تحصيل، حق كار و … .

   

  رودريگز مي‌افزايد: زنان در مذهب كاتوليك نمي‌توانند به طور مستقيم خدا را عبادت كنند. آنها حق داشتن تمايلات جنسي ندارند و وظيفه شان به دنيا آوردن نوزادان است. زنان كاتوليك هيچ حقي براي گرفتن طلاق ندارند. در مذهب كاتوليك جلوگيري از بارداري ممنوع است.

   

  وي با اشاره به وضعيت زنان مسلمان در اروپا به ويژه در اسپانيا گفت: دولت هيچ پيشرفتي در زمينه ارتقاي حقوق زنان مسلمان نداشته است. اما قوانين برابري مسائل مذهبي را شامل نمي‌شود.

   

  اين بانوي مسلمان اسپانياي درباره تصويري كه از اسلام و مسلمانان در اسپانيا ترسيم شده گفت: رسانه‌هاي اسپانيايي نه تنها درباره اسلام با مضامين منفي صبحت مي‌كنند بلكه درباره زنان و مردان مسلمان پيش داوري مي كنند و مردان مسلمان را خشن و سلطه‌گر و زنان مسلمان را مطيع و قرباني نشان مي‌دهند. ما نمايشگاهي درباره اسلام در اسپانيا داير كرديم كه خبرنگاران توجه كمي به آن نشان دادند. اما اگر مي گفتيم قصد داريم زني را در  وسط مادريد سنگسار كنيم، تمام خبرنگاران به آنجا مي‌ريختند!

   

  رودريگرز افزود: اسلام در اسپانيا نه تنها با افراطي‌گري و تروريسم بلكه با مهاجرت معرفي مي‌شود. وي گفت: اما اين مسئله بايد بخشي از هويت اروپا باشد. اين يك مشكل هويتي است. ما اروپايي متولد شده‌ايم اما مسلمان هستيم. اسلام نيز بخشي از هويت اروپا است.

   

  رودريگز همچنين بر بعد اجتماعي مشكلات پيش روي مسلمانان در اسپانيا تاكيد كرد و گفت: اين مشكلات به دليل تعصب تشديد شده است.

  وي افزود: اگر من قصد ورود به يك حزب سياسي را داشته باشم به دليل داشتن حجاب با من مخالفت مي‌كنند.

   

  رودريگز در پايان گفت: براي ارتقاي شرايط زنان مسلمان به ويژه مهاجران در اسپانيا بايد كارهاي زيادي انجام شود. وي طي 17 سال گذشته روي مسائل مهاجرت كار كرده و مي‌گويد: مهاجران زن نسبت به مردان با مشكلات بيشتري مواجه هستند.

  کلیدواژه ها : ،
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • ایدا

   خدا را شکر که مسلمان شده

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.