• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , اخبار پزشکی » تفاوت زن و مرد مانند ماهی و کبوتر است!
  کد خبر : 860706

  تفاوت زن و مرد مانند ماهی و کبوتر است!

  تفاوت زن و مرد مانند ماهی و کبوتر است! Reviewed by Farnaz on Oct 17Rating: سرتیم پزشکی طرح مطلع مهر تفاوت زن و مرد را مانند ماهی و کبوتر خواند و گفت: با توجه به تفاوت‌های زیاد زن و مرد آنان باید به آگاهی‌های کافی در مورد یکدیگر به منظور برخورداری از زندگی مشترک مطلوب…

  تفاوت زن و مرد مانند ماهی و کبوتر است! Reviewed by Farnaz on Oct 17Rating:

  سرتیم پزشکی طرح مطلع مهر تفاوت زن و مرد را مانند ماهی و کبوتر خواند و گفت: با توجه به تفاوت‌های زیاد زن و مرد آنان باید به آگاهی‌های کافی در مورد یکدیگر به منظور برخورداری از زندگی مشترک مطلوب دست یابند.

  به گزارش ایسنا، دکتر کاظم فروتن در نشست طرح مطلع مهر که در زمینه آموزش زوجین فعالیت می‌کند پیشنهاد راه اندازی مراکز سلامت خانواده را مطرح و اظهار کرد: لازم است متخصصان رشته‌های پزشکی، روانشناسی، روانپزشکی، زنان و زایمان و غیره در این مرکز مستقر شوند و در هر استان حداقل یک مرکز تاسیس شود البته این افراد باید از علم و امانت‌داری کافی برخوردار باشند.

  فروتن تاکید کرد: مسائل زناشویی آنقدر در هم تنیده است که به طور موردی نمی‌توان آنرا بررسی کرد بنابراین لازم است متخصصان رشته‌های مختلف به زوجین مشاوره‌های دقیق ارائه کنند.

  وی در ادامه اظهار کرد: بیش از 30 سال از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد و شاهد افزایش آمار طلاق هستیم، این امر نشان دهنده آن است که تمام تلاش‌های انجام شده در رسانه‌ها و برگزاری کلاس‌های آموزشی نتوانسته‌ است مانع وقوع طلاق شود.

  وی افزود: بر اساس بررسی‌های انجام شده مشکلات عمده خانواده‌ها که منجر به کدورت بین زوجین، بد بینی و سردی روابط بین آنان می‌شود در پنج سال اول زندگی رخ می‌دهد. در این شرایط تلاش می‌شود در قالب طرح مطلع مهر روی این دسته از زوجین سرمایه گذاری آموزشی صورت گیرد.

  فروتن در ادامه گفت: اولین موردی که در زمینه ازدواج مطرح می‌شود انتخاب همسر مناسب است. این کار لازم است ولی کافی نیست؛ چرا که ابتدا باید فرد خود را به همسر مناسبی تبدیل کند و ویژگی‌های لازم برای این امر را به وجود آورد. این خلا به شدت در خانواده‌ها وجود دارد. از سوی دیگر زوجین باید بپذیرند که طرف مقابل نواقصی دارد و لازم است نحوه برخورد با این مسئله را بیاموزد. اما زمانی که در این زمینه آموزش لازم را ندیده باشند در زندگی آنها تنش به وجود می‌آید.

  وی افزود: در مرحله اول طرح مطلع مهر افرادی که در حوزه روانشناسی، پزشکی و مسائل دینی آگاه دارند با نیازهای زن و شوهر و مواردی که در دوره اول زندگی منجر به بروز مشکل می‌شود از طریق ویدئو کنفرانس آموزش می‌بینند.

  سرتیم پزشکی طرح مطلع مهر در ادامه گفت: این طرح در 4 استانی که فراوانی طلاق در آنها بیشتر بود ابتدا اجرا شد و در حال حاضر مسئولان اجرایی، پزشکان،‌روانشناسان و عالمان مسائل دینی توجیه می‌شوند و در مرحله بعد قرار است افراد متخصص و کسانی که قصد کار کردن در این طرح را دارند از طریق ویدئو کنفرانس آموزش ببینند سپس به زوج‌های فعال در دستگاه‌های اجرایی آموزش‌های لازم را ارائه دهند.

  فروتن در پایان درباره مشاوره پیش از طلاق اظهار کرد: در قانون خانواده مشاوره پیش از طلاق الزامی شده و این در حالی است که زوجین در این مرحله از همدیگر تنفر دارند و مشاوره حداقل تاثیر را بر پایداری زندگی آنها می‌گذارد. این در حالی است که لازم است مشاوره پیش از ازدواج مورد توجه بیشتری قرار گیرد و به طور برنامه ریزی شده اجباری شود.

  کلیدواژه ها : ،
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.