• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , اقتصادی » اعتقاد شدید اروپایی ها به کارایی تحریم ها!!!
  کد خبر : 857618

  اعتقاد شدید اروپایی ها به کارایی تحریم ها!!!

  اعتقاد شدید اروپایی ها به کارایی تحریم ها!!! Reviewed by Farnaz on Oct 16Rating: سایت رادیو فردا(Radio Farda) نوشت: «ویلیام هیگ، وزیر خارجه انگلیس، در گفتگوی اختصاصی با نیوشا بقراطی، خبرنگار اعزامی رادیو فردا به لوکزامبورگ، اظهار داشت، که اتحادیه اروپا قائل به کشیدن خط قرمز برای ایران نیست و در عین حال تاکید  کرد…

  اعتقاد شدید اروپایی ها به کارایی تحریم ها!!! Reviewed by Farnaz on Oct 16Rating:

  سایت رادیو فردا(Radio Farda) نوشت: «ویلیام هیگ، وزیر خارجه انگلیس، در گفتگوی اختصاصی با نیوشا بقراطی، خبرنگار اعزامی رادیو فردا به لوکزامبورگ، اظهار داشت، که اتحادیه اروپا قائل به کشیدن خط قرمز برای ایران نیست و در عین حال تاکید  کرد که رسیدن به یک راه‌حل در مورد برنامه اتمی ایران یک ضرورت فوری است. وی در عین حال اذعان کرد که تحریم‌ها بر روی مردم ایران تاثیر گذاشته است.»

   

  این سایت ادامه داد: «به گفته او تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا، شامل گستره وسیعى از محدودیت‌هاى تازه، از جمله تحریم کامل بانک مرکزى ایران مى‌شود. به اعتقاد هیگ، اعمال این تحریم‌ها از نظر اتحادیه اروپا ضرورى بود؛ چرا که مذاکرات با ایران هنوز نتوانسته به نتیجه برسد. هیگ گفت: “براى تمامى جهان و البته مردم ایران حیاتى است که به راه‌حلى صلح‌آمیز در قبال برنامه اتمى دست یابیم. مذاکرات همزمان با تحریم‌ها ادامه خواهد یافت و ما حتى آماده‌ایم به ایران در زمینه دستیابى به انرژى صلح‌آمیز هسته اى کمک کنیم، اما این به شرط آن است که ایران جنبه نظامى برنامه اتمى را کنار بگذارد.”»

   

  بنابر این گزارش، در حالی که تاکنون هیچ مدرک مبنی بر انحراف برنامه صلح آمیز هسته ای ایران از سوی کشورهای غربی و نهادهای وابسته به آنها ارائه نشده است، وزیر خارجه انگلیس مدعی شد: «ایران نتوانسته چه به کشورهاى غربى و چه به مراجع مستقل از جمله آژانس بین‌المللى انرژى اتمى ثابت کند که برنامه اتمى‌اش صلح‌آمیز است. اگر ایران به راه فعلى‌اش ادامه دهد، نتیجه آن یا به درگیرى ختم مى‌شود و یا سایر کشورهاى منطقه هم همین راه را دنبال خواهند کرد که معناى آن یک عمر نا‌امنى براى مردم ایران[!] خواهد بود.»

   

  به رغم اینکه انگلیس رسماً در فتنه 88 به میدان آمده و حتی کارکنان سفارت خود در تهران را به خیابان ها فرستاد، وزیر خارجه این کشور مدعی شد: «سیاست انگلیس مبتنى تغییر رژیم در ایران نیست و چنین مساله‌اى تنها به اراده مردم ایران بستگى دارد. سیاست انگلیس در جهت پایان دادن به بحران اتمى است،و در صورت حل و فصل آن، تحریم‌ها نیز برچیده خواهد شد. البته تضمینى براى کارا بودن تحریم‌ها وجود ندارد، اما تحریم در حال حاضر بهترین گزینه است؛ چرا که ما مى خواهیم از وقوع درگیرى پرهیز کنیم.»

   

  ویلیام هیگ در واکنش به خط قرمزى که رژیم صهیونیستی در تلاش است براى ایران تعیین کند، گفت: « ما براى ایران خط قرمز و ضرب‌الاجل قائل نیستیم، اما در عین حال روز به روز مبرم بودن و فورى بودن این مساله اضافه مى‌شود.»

  کلیدواژه ها : ،
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.